track source
track source

Sıkça Sorulan Sorular

En Çok İncelenen Süt Saklama Poşeti-Kabı Markaları Hangileridir?

Cimri.com
Cimri.com'da ziyaretçilerin ürünlerini en çok inceledikleri 5 Süt Saklama Poşeti-Kabı markası:

En Çok İncelenen Süt Saklama Poşeti-Kabı Ürünleri Hangileridir?

2021 yılı Süt Saklama Poşeti-Kabı Fiyatları ne kadar?

Cimri.com
17 Eylül 2021 tarihinde Cimri.com’da yer alan 103 Süt Saklama Poşeti-Kabı modeli içerisinde en ucuz Süt Saklama Poşeti-Kabı fiyatı 10.9 TL iken, en yüksek Süt Saklama Poşeti-Kabı fiyatı 852.15 TL olarak sitemizde yer alıyor. Tüm Süt Saklama Poşeti-Kabı fiyatlarının ortalaması alındığında ise 17 Eylül 2021 tarihinde ortalama Süt Saklama Poşeti-Kabı fiyatı ise 61.08 TL olarak sitemizde yer alıyor.

En Çok İndirim Bulunan Süt Saklama Poşeti-Kabı Ürünleri Hangileridir?

Cimri'nin Seçimi
Market Broşürleriİndirimli ÜrünlerKampanyalar ve İndirim KuponlarıGünün FırsatlarıÜye Ol

Süt Saklama Poşeti ve Kabı

Yaşam her alanda değiştikçe, insanların ihtiyaç duyduğu eşyalar, aparatlar ve ekipmanlar da değişir. Her detayda hayatı kolaylaştırmaya çalışan insanoğlu sürekli bir değişim ve gelişim halindedir. Yeni doğum yapmış, bebeğini emzirmek durumunda olan, ancak bebeği ile günün her saati bir arada olamayan anneler için birçok yardımcı aparat üretilir. Bebeğin özellikle doğumdan itibaren ilk 2 yıl anne sütü ile beslenmesi oldukça önemlidir. Sağlık temelleri bu zamanlarda atılan bebekler için anne sütü en sağlıklı besindir. Bu nedenle gün içerisinde belirli zaman aralıklarında ya da tüm gün boyunca bebeğinin yanında olamayacak anneler için süt saklama poşeti kullanılır. Süt sağma pompası yardımı ile sütünü sağan anneler, bu poşetlerde sütlerini muhafaza edebilirler. Son derece dayanıklı, kolay yırtılmayan, delinmeyen malzemelerden üretilen bu poşetler içerisindeki süt oda sıcaklığında 3 saat, buzdolabı raflarında 3 gün, buzlukta 3 ay, derin dondurucuda ise 6 aya kadar besin değerlerini korur. Süt saklama kabı ise daha kısa zaman dilimleri için sağılan sütün içerisinde muhafaza edildiği biberon ölçüsündeki aparata verilen addır. Sağım esnasında göğüs pompasından direkt saklama kabına sağım yapılmasını sağlayan aparatlar da mevcuttur.  Anne sütü saklama poşeti, günde 10-12 kez beslenmek durumunda olan bebeğini fiziksel olarak emziremeyecek olan annelerin en önemli yardımcılarındandır.

Süt Saklama Poşeti ve Kabı Çeşitleri

Anne sütü saklama kabı ve poşetleri, bebeğin anneden uzak olacağı zamanlarda bir biberon yardımı ile beslenmesini sağlamak amacı ile üretilir. Süt saklama poşeti çeşitleri temelde tek bir öğünde bebeğin doymasını sağlayacak miktar aralıklarına göre değişir. Bebeklerde doğduklarında farklı fiziksel ölçülerde oldukları için doyma seviyeleri birbirinden farklıdır. Oda sıcaklığında, buzdolabında ya da derin dondurucuda saklanan süt saklama poşeti kullanımı, sütün besin değerlerini kaybetmeden muhafaza edilmesine imkan verir. Ancak bu süreçte en önemli detay, önce sağılan sütün bebeğe önce verilmesidir. Bu nedenle süt saklama poşetlerinin üzerine sağım tarihi ve zamanı not edilmesi gerekir. Üretim aşamasında gerekli sterilizasyondan geçirilen saklama poşetleri üzerlerinden tarih sırasına göre kullanılması önem taşır. Annelerin sütlerini muhafaza etmekle ihtiyaçları farklı olabilir. Süt saklama poşeti tekli modeli, acil durumlar için kullanılmak üzere bulundurulan bir aparattır. Anneler normal rutinde düzenli emzirebildikleri bebeklerinin öğününü aksatmamak adına, tedbir amaçlı olarak tekli saklama poşeti bulundurur ve ihtiyaç halinde yedeğini yine tedarik ederek kullanırlar. Bebeğinden zorunlu ayrılığı birkaç gün olabilecek anneler süt saklama poşeti 20 li ürününü tercih ederler. 4-5 gün boyunca bebeğini emzirme şansı olamayacak anneler için ise daha fazla sayıda poşet ihtiyacı oluşur. Bu durumlarda süt saklama poşeti 50’li çeşitleri yeterli olabilir. Çalışma hayatı içinde yer alan ve mesai saatleri içerisinde bebeğini emzirme şansı bulamayacak anneler için ise haftalık stoklamalar daha sağlıklı bir kullanım imkanı verir. Kısa zaman aralıkları ile daha az sayıda poşet tedarik etmek yerine süt saklama poşeti 100 adet temin edilerek, bebeğin beslenme düzeni daha kolay sürdürülebilir. Süt saklama poşetleri fermuarlı bir düzenek ile ağızları kapatılarak kullanılırlar. Herhangi bir sızdırma yapmazlar. Buzdolabında dik durabilecek şekilde dizayn edilirler ve bu sayede daha az yer kaplayacak şekilde muhafaza edilebilirler. Tarih ve saati poşete özenle not edilmelidir ve buzdolabına da ilk konan en rahat alınabilecek şekilde yerleştirilmelidir. Süt saklama poşetleri, anlık ya da kısa süreli fiziki ayrılıklarda bebeğin yaşamının ilk ve en önemli besininden mahrum kalmamaları ve sağlıklı bir vücudun temellerini atmaları için son derece önemli bir işlev görürler.

Süt Saklama Poşeti ve Kabı Fiyatları

Süt saklama kapları ve poşetleri, kullanıcılara ulaşmadan önce üretim esnasında sterilize edilirler. Bebeğin en önemli besininin değerlerini koruması adına çok önemli olan bu üretim detayı, ürünlerin fiyatlarına etki edebilir. Her biri farklı hacimdeki poşet kapların fiyatları muadillerine kıyasla değişkenlik gösterebilir. Tekli ya da farklı sayılarda edinilebilen süt saklama poşeti fiyatları tekil maliyetler anlamında farklılıklar gösterebilir. Sağım esnasında bir aparat yardımı ile sütü direkt hazne içerisinde alan saklama kaplarının fiyatları benzer ürünlere göre farklılıklar gösterebilir. Süt saklama kapları da tekli ya da farklı sayılarda set halinde sunulabilir. Birim maliyetleri setlerin içerdiği sayılara göre değişken olabilir. Özellikle derin dondurucuda ya da buzlukta saklanan poşetler bebeğin içebileceği sıcaklığa indirgenmek için benmari usulü ısıtılırlar. Bu işlemlere daha dayanıklı olarak üretilen poşet ve kapların fiyatları benzer markaların ürünlerine nazaran daha yüksek fiyatlı olabilirler. Kap ve poşetlerin üretiminde kullanılan materyallerin maliyetlerindeki dönemsel yükselmeler doğal olarak ürünlerin fiyatlarını da yukarı çekebilir.

Süt Saklama Poşeti ve Kabı Satın Alırken Hangi Özelliklere Dikkat Edilmeli?

Anneler doğumdan önce genelde bebeğin tüm ihtiyaçlarını hazırlamaya özen gösterir. Doğum sonrası alışveriş çok pratik olamayabileceği için bir anlamda zorunlu da sayılabilecek bir hazırlıktır. Anneler bebekleri ile sürekli bir arada olma şansına sahip olamayabilirler. Çalışan anneler için belirli bir süre sonra başlayacak olan çalışma hayatı bebeğin beslenmesi adına ilave çözümler gerektirir. Hem çalışan anneler hem de bebeği ile olası kısa ayrılıklar yaşayabilecek anneler için süt sağma pompası ile birlikte süt saklama kabı ve poşeti önemli bir ihtiyaçtır. En doğru tercihi yapmak adına edinilebilecek tüm markaların süt saklama poşeti yorumları gözden geçirilebilir. Kısa süreli ayrılıklar için süt saklama şişesi modelleri düşünülebilir. Eğer uzun süreli ayrılıklar söz konusu olabilecek ise, derin dondurucuda saklanabilecek ve sonrasında ısıtılmaya dayanıklı kap ve poşet modelleri tercih edilebilir. Ayrı kalınacak her bir gün için en azından 10 poşet olacak şekilde, ihtiyaç duyulacak sayıda saklama poşeti temin edilerek, bebeğin beslenme düzeni kolaylıkla takip edilebilir.

Bizi Takip Edin!

Copyright © 2007 – 2021 Cimri A.Ş. Cimri markası ve logosu, Cimri A.Ş.'nin tescilli markasıdır.
Tüm hakları saklıdır. Bu siteyi ziyaret edenler Kullanıcı Sözleşmesini okumuş ve kabul etmiş sayılırlar.

AppStoreGoogle PlayAppGallery