Süt saklama poşetleri, hamilelik döneminde bebek için yapılan alışverişin bir parçası olan emzirme ürünlerinden biridir. Hem zihinsel hem de bedensel açıdan bebek gelişimi için çok önemli olan anne sütünü saklayabilmek ve ondan mümkün olduğunca fazla yararlanabilmek için emzirme poşetleri olarak da bilinen süt saklama poşetleri ya da anne sütü saklama poşetleri kullanılır.

Süt Saklama Poşeti Nedir?

Süt saklama poşetleri, bebek sağlığı açısından zararlı madde içermediği onaylanmış olan malzemeden üretilmiş poşet torbalardan oluşur. Bu torbalarda anne sütü saklanabilir. Anne, bebek uyurken ya da bebeğin yanında olmadığı durumlarda göğsündeki sütü süt sağma makinesiyle sağarak süt saklama poşetlerinde saklayabilir. Süt, bu şekilde buzlukta ya da buz dolabında poşetin üzerinde belirtilen süre boyunca kalabilir.

Süt Saklama Poşeti Nasıl Kullanılır?

Süt saklama poşetlerinin kullanımı hakkında bilinmesi gereken en önemli detaylardan biri, bir poşetin sadece tek seferlik kullanım için olduğudur. Yani bir süt saklama poşetini asla ikinci kez kullanmamalısınız. Süt saklama poşetleri, sağılmış anne sütünü içine boşalttıktan sonra ağzı sıkıca kapatılarak buz dolabına konacak şekilde kullanılırlar. Önceden sağılmış süt, bebeğe verileceği zaman da poşetin içinden biberona boşaltılır. Ardından biberon sıcak su ile dolu bir kabın için bekletilerek sütün biraz ılık olması sağlanır. Aşırı sıcak olması ve soğuk olması bebek için zararlıdır.

Süt Saklama Poşeti Nereden Alınır?

Philips Avent, Lansinoh, Weewell, Nubby, Milkway, Wee, Chicco, Kraft, Bebedor, Dalin, Spectra, Klinde, Baby&Me, Bambum gibi markaların süt saklama poşeti ürünlerine cimri.com mağazalarından ulaşabilirsiniz. En uygun fiyatlı emzirme ürünleri, ve en ucuz süt saklama poşeti ürünleri için Cimri sisteminin size sunacağı fiyat karşılaştırma yapısının avantajlarını kullanabilirsiniz.