Sporcu Besinleri

Sporcu Besinleri Fiyatları

631 Ürün gösteriliyor.
Sporcu Besinleri fiyatlarını ve özelliklerini en popüler, en ucuz, en yeni ürünler olarak gruplayabilirsiniz. Sporcu Besinleri modelleri ve Sporcu Besinleri fiyatları karşılaştırma listesine ekleyerek size en uygun seçenekleri tek ekranda inceleyin. Sporcu Besinleri kategorisinde en favori alt kategoriler şu şekilde: Protein Tozları, Amino Asit, Yağ Yakıcı. 631 adet Sporcu Besinleri fiyatlarını karşılaştırmaya başlayabilirsin!
Cimri'nin Seçimi
Market Broşürleriİndirimli ÜrünlerKampanyalar ve İndirim KuponlarıGünün FırsatlarıÜye Ol

Sporcu Besinleri

Sporla profesyonel veya amatör olarak ilgilenenler için antrenmanların yanı sıra beslenme en önemli konular arasında yer alır. Yapılan spor içeriğine bağlı olarak çeşitli vitamin ve mineralleri bünyesinde barındıran gıda çeşitleri tercih edilir. Kas gelişimine katkı sağlayan sporcu besinleri farklı içerik ve şekilde seçenekler sunar. Ek olarak alınması gereken mineral ve vitaminlerin yanı sıra çeşitli protein türlerini barındıran çeşitleri bulunur. Toz, tablet, bar ve kapsül gibi farklı kullanım şekillerinde çeşitler sunar. İçerik olarak vitamin ve mineral grupları farklılık gösterir. Spor aktiviteleri sırasında yaşanan yıkımı onarmaya yardımcı olur. Tek başına öğün olmayan sporcu besinleri takviye olarak vücudu destekler. Besinlerden alınması eksik veya yetersiz olan vücudun ihtiyaç duyduğu makro ve mikro besinleri karşılamaya yardımcı olur. Çeşitli vitamin ve yararlı proteinleri vücutta kolay emilmesini sağlar. Spor yapma amacına göre kasları beslemek, enerji sağlaması veya hücrelerin daha hızlı yağ yakması için kullanıma uygun olur. Özel bir beslenme rutini olan sporcular için destekleyici besinler arasında yer alır. 

Sporcu Besin Çeşitleri

Sporcu besinleri yağ yakıcı veya kas geliştirici gibi farklı özellikte içerikler sunar. Kilo vermeye yardımcı olan metabolizmayı hızlandıran özel bileşenli çeşitleri bulunur. Vücudun ihtiyaç duyduğu bazı amino asit çeşitleri sporcu besinlerinin içeriğinde yer alır. Spor esnasında oluşan yıkımı onarabilmek için vücut  kasların yapı taşı olan amino asitleri ihtiyaç duyar. Amino asitlerin yağ yakma, kas hacmini genişletme, hücrelere enerji sağlama gibi çok çeşitli etkileri vardır. Bu ihtiyaçlara yönelik sporcu besinleri çeşitli kompleks yapılarda seçenekler sunar. Yağ yakmak için uygun içerikli amino asit bileşeninden oluşan ürünler spor öncesi kullanılarak kilo vermeye yardımcı olur. Antrenman sırasında gerekli enerjiyi sağlamak ve kondisyonun artması için genel olarak kanın kaslara daha iyi taşınmasını sağlayacak özellikte çeşitler ürünler arasında bulunur. Kas gelişi için genel olarak protein tozları tercih nedeni olur. Spor yapanların için önemli olan günlük alınması gereken protein miktarının bir kısmını karşılama yarar. Kasları besleyerek hızlı bir şekilde gelişmesine yardımcı olur. Özellikle vücut kas kütlesini artırmak isteyenler için ideal tercihler arasında protein tozları yer alır.  Toz halinde ve çikolata, vanilya gibi çeşitli aromalarda seçenekler sunar. Kullanımı ihtiyaçlara göre spor öncesi veya sonrasında uygun olur. Spor besin takviyeleri aynı zamanda ihtiyaç duyulan çeşitli vitamin gruplarında içerir. A ve D vitamini, B grubu vitaminleri de takviye besin gıdaları olarak kullanılır. Besinlerden yeterli miktarda alınamayan mineral ve vitamin miktarlarını karşılayarak bağışıklığı güçlendirir. Özellik kas gelişimine yardımcı olan çinko, magnezyum gibi minerallerin sporcu besinlerinde yaygın olarak yer alır. Bu besinler olası sakatlanmaların hızlı bir şekilde iyileşmesine destek olur. Kilo alma veya kilo verme durumlarında metabolizmayı desteklerler. Yorucu spor aktivitelerinde en verimli sonuçlar elde etmeyi sağlar. Kasları ve metabolizmayı besleyerek istenilen vücut tipine ulaşmaya yardımcı olur. Doğal besin gruplarından bu vitamin ve mineralleri tek seferde almak mümkün olmaz. Sporcu besinleri kompleks içerikleriyle farklı özellikte protein ve mineralleri bir arada sunar. Bu sayede beslenmesinde hassas olan kişilere kolaylık sağlar. Günlük alınması gereken miktarları uygun dozlarda ayarlamaya yardımcı olur. 

Sporcu Besinleri Satın Alırken Hangi Özelliklere Dikkat Edilmeli?

Her insanın metabolizması ve alması gereken besin değerleri farklı olur. Sporcu besin çeşitleri farklı içerik ve özellikler sunar. Ürün seçerken ihtiyaca uygun bileşende seçimler yapılması faydalı olur. Kilo verme için yağ yakıcı ve metabolizma hızlandırıcı etkisi olan besin takviyeleri seçilmesi yarar sağlar. Kas geliştirmek veya spor esnasında daha fazla enerji ihtiyacı için uygun amino asit ve protein tozu tercih edilmesi gerekir. Mineral ve vitamin destekleri seçilirken vücuttaki eksiklikleri ve günlük alınması gereken miktarın göz önünde bulundurulması gerekir. Kas ağrıları için magnezyum içerikli ürünler uygun olur. Kişiye özel bir durum beslenme ihtiyaçlara göre belirlenir. Spor içeriğine ve amacına uygun besin takviyesi yapmak maksimum verim sağlar. İhtiyaca uygun seçimler yapmak vücuda gerek olmayan içeriklerin alınmasının önüne geçer. Antrenmanların ağır veya hafif olması, spor müsabakalarına hazırlanılan özel durumlar gibi birçok etken sporcu besinlerinin seçimine etki yapar. Bu durumlar gözetilerek uygun bileşenli besin desteği seçilir. Böylece uzun vadede olumlu etkileri kullanıcılara yansır.  

Sporcu Besinleri Fiyatları

Sporcu besinleri gruplarına göre farklı fiyat seçenekleri sunar. Spor besin destekleri genel olarak vitamin, protein ve mineral gruplarında olur. Besinlerin gramajları da fiyatlara yansır. Genel olarak vitamin ve protein grubunda ki takviye besinler farklı fiyat skalasında yer alır. Mineral ve vitaminler bazen tek bazen karışım şeklinde ürünler de yer alır. Besin değeri içerikleri ürünlerin özelliklerini belirler. Böylece farklı ihtiyaçlara göre seçim yapma olanağı sunar. Bazı ürünler daha zengin içerikli kompleks yapıda olur. Performansı artıran, enerji sağlayan kombinasyonların yanı sıra yağ yakımı ve kas onarıcı çeşitleri bulunur. Her talep ve ihtiyaca göre sporcu besini bulmak mümkün olur. Piyasa da oldukça geniş marka ve ürün içerik çeşidi yer alır. Bu açıdan her talep ve bütçeye uygun fiyat seçenekleri sunar. Genel besin takviyelerinden amaca özel ürün çeşitlerine kadar farklı spor aktiviteleri yapan herkese hitap eder. Cimri.com sayfasından ürünlerin fiyatını karşılaştırarak bütçenize uygun sporcu besinini bulabilirsiniz. 

Bizi Takip Edin!

Copyright © 2007 – 2022 Cimri A.Ş. Cimri markası ve logosu, Cimri A.Ş.'nin tescilli markasıdır.
Tüm hakları saklıdır. Bu siteyi ziyaret edenler Kullanıcı Sözleşmesini okumuş ve kabul etmiş sayılırlar.

AppStoreGoogle PlayAppGallery