track source
track source

Amino Asit

Amino Asit Fiyatları

95 Ürün gösteriliyor.
Amino Asit fiyatlarını ve özelliklerini en popüler, en ucuz, en yeni ürünler olarak gruplayabilirsiniz. Amino Asit modelleri ve Amino Asit fiyatları karşılaştırma listesine ekleyerek size en uygun seçenekleri tek ekranda inceleyin. Amino Asit kategorisinde en favori markalar şu şekilde: Solgar, BigJoy, Hardline, West Nutrition, Olimp. 95 adet Amino Asit fiyatlarını karşılaştırmaya başlayabilirsin!

Sıkça Sorulan Sorular

En Çok İncelenen Amino Asit Markaları Hangileridir?

Cimri.com
Cimri.com'da ziyaretçilerin ürünlerini en çok inceledikleri 5 Amino Asit markası:

En Çok İncelenen Amino Asit Ürünleri Hangileridir?

2021 yılı Amino Asit Fiyatları ne kadar?

Cimri.com
18 Eylül 2021 tarihinde Cimri.com’da yer alan 95 Amino Asit modeli içerisinde en ucuz Amino Asit fiyatı 50.0 TL iken, en yüksek Amino Asit fiyatı 449.0 TL olarak sitemizde yer alıyor. Tüm Amino Asit fiyatlarının ortalaması alındığında ise 18 Eylül 2021 tarihinde ortalama Amino Asit fiyatı ise 231.2 TL olarak sitemizde yer alıyor.

En Çok İndirim Bulunan Amino Asit Ürünleri Hangileridir?

Cimri'nin Seçimi
Market Broşürleriİndirimli ÜrünlerKampanyalar ve İndirim KuponlarıGünün FırsatlarıÜye Ol

Amino Asit

İnsan hayatına sporcu besini olarak dahil olan supplementler, büyük küçük herkesçe kullanımı yaygın gıda takviyeleri arasında yer alır. Vücudunuzun sağlıklı işleyişi adına ihtiyaç duyulan temel besin değerleri baz alınarak tasarlanır. Gerek yetersiz beslenme gerekse giderek artan yoğunluk ve stres faktörleri nedeniyle ihtiyaç duyulan temel besin maddelerini dışarıdan karşılamaya yarar. Genel olarak diyet veya beslenme takviyeleri olarak da bilinen sınıfında vücudun onarımı ve gelişimine yardımcı olan fakat farklı işlevlere sahip olan pek çok çeşit yer alır. En ünlü ve çok tercih edilen çeşitlerden bir tanesini de genel tabiri ile proteinleri oluşturan temel yapı taşları olarak bilinen amino asit supplement ailesi oluşturur. Gerek modern devrin bitmeyen koşturmacaları gerek yoğun geçen antrenman ve spor aktiviteleri ile oluşan kas kaybını önleyen ve kemik sağlığını iyileştiren faydasıyla öne çıkar. Fakat faydaları bununla sınırlı kalmaz. Kendi içinde pek çok yapısal ve fonksiyonel çeşide ayrılan amino asit protein, kullanım yaygınlığının temel nedenini oluşturan pek çok faydadan söz edilebilir.

Amino Asit Çeşitleri

Kemik ve kas sağlığına olan kurtarıcı etkileri kadar genel beden sağlığına da inanılmaz faydalar sunan amino asitler, sindirim sistemi için de eşsiz bir mola kaynağı olur. İhtiyacınız olan proteini karşılamak için fazla miktarda et tüketimi ve öğütme külfetini ortadan kaldırır. Böylelikle yalnızca spor aktiviteleriniz için değil, başarılı sonuçlar arzu ettiğiniz diyet programlarınız için de bir numaralı yardımcıya dönüşür.  Dahası; parçalanmış proteinin temel yapı taşları demek olan amino asit kullanımı ile karın yağlarınızı eritebilir, bağışıklık ve sinir sisteminizi koruyabilir, kronik yorgunluğunuzdan kurtulabilir ve daha pek çok faydasından yararlanabilirsiniz. Tabii bunun için öncelikli olarak amino asit çeşitleri ve sunduğu faydaları bilmek gerekir. Genel olarak 3 gruba ayrılan 22 çeşidi bulunsa da amino asitlerin bir kısmı vücut tarafından sentezlenebilir ve haliyle dışarıdan takviye ihtiyacınız ortadan kalkar. Üretici markalar ve çeşit alternatifleri arasında değişen besin oranlarıyla karşınıza çıkan esansiyel amino asitler ise ancak besinler aracılığı ile alınabilecek amino asitlerden oluşur. Eğer protein alımınız yetersizse veya beslenmenizin üstünde efor sarf ediyorsanız; diğer faydalarına ihtiyacınız yoksa dahi kullanmanız önerilir. Çünkü yokluklarında vücut tarafından sentezlenebilen veya dışarıdan alınan diğer amino asitler de kullanılamaz hale gelir. Üretici markalar ve çeşitleri arasında değişen besin değerleri ile karşınıza çıkan amino asitler, kullanım tercihleriniz dahilinde de farklı çeşitlere ayrışır. Bu şekilde kullanım kolaylığı yaşamanız ve amino asit çeşitleri ile elde edeceğiniz yararlardan mahrum kalmamanız amaçlanır. Böylelikle genel olarak hap ve toz seçenekleriyle üretilen amino asitler arasından kendiniz için ideal gördüğünüz seçenekte karar kılarak siz de takviyeyle gelen faydalara adım atabilirsiniz. Amino asit hap grubu içerisinde yer alan tablet seçeneklerini daha uzun raf ömrü ve haliyle uzun süreli kullanım olanağından ötürü tercih edebilirsiniz. Eğer ki bazen daha az dozda protein alımı yapmak istiyorsanız da ikiye bölünebilen tablet haplar sizler için ideal seçenek olur. Tabletleri yutmakta zorlanan kullanıcılar için tasarlanan amino asit kapsül seçeneklerini ise daha hızlı emilim özelliğinden ötürü tercih edebilirsiniz. Daha kolayı yok mu diyorsanız amino asit tozu tüketimini yeğleyebilirsiniz.

Amino Asit Fiyatları

Çoğu çeşidinde kilolarca et yemekle aynı etkiyi oluşturan amino asitler, vücudunuzu yormadan fayda sağlayan yönü ile beğeni kazanır. Buna ilave olarak gerek iş gerek spor gerekse sosyal hayatınıza kattığı değer göz önünde bulundurulduğunda; cazip fiyatlara sahip oldukları söylenebilir. Fakat çoğu kullanıcı açısından makul görülen amino asit fiyatlarının pek çok kriter dahilinde farklılık gösterebileceğini de belirtmek gerekir. Kutu içerisinde bulunan amino asit miktarı, tabletlerin sahip olduğu gramajlar, ihtiva ettikleri besin değeri oranları, amino asit fiyatları üzerinde etki eden kriterlerin başlıcalarını oluşturur. Beraberinde hazırlık yöntemiyle doğan izole, hidrolize veya konsantre protein olma haline göre de ödemeniz gereken tutarlar farklılaşır. Aynı şekilde aldığınız amino asit içerik olarak yumurta protein mi yoksa whey, casein tarzı protein çeşitleri mi ihtiva ediyor sorusunun yanıtı da fiyatları birebir etkiler. Üretici markalar ve satış noktaları arasında değişen fiyat politikaları ise tercih ettiğiniz amino asit kapsül, tablet veya toz seçeneğine farklı fiyatlarla erişebilmenizi sağlar. Tabii siz fiyat araştırmalarınız neticesinde en yüksek kar oranını hedefliyorsanız; bunun için pratik fiyat araştırma sitesi cimri.com’u tercih edebilirsiniz.

Amino Asit Satın Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Pek çok açıdan sağladığı türlü avantajlar göz önünde bulundurulduğunda amino asit kullanımına elzem gözüyle bakılır. Fakat seçimleriniz sırasında en faydalı gıdaların dahi fazlasının zarar olduğunu göz önünde bulundurarak karar vermeniz gerekir. Aynı şekilde ihtiyacınızı tam olarak karşılamayan bir amino asitse kullanımında hayalini kurduğunuz nitelikli sonuçlara erişmenizde yetersiz kalabilir. Bunun için öncelikli olarak amino asitlere olan ihtiyaç oranınız ve kullanım amacınız hakkında düşünmeniz önem taşır. Tercih ettiğiniz amino asit özellikleri ile ihtiyaç oranınızın örtüşüp örtüşmediğini anlayabilmek için önce kutu üzerindeki BCAA değerine yani lösin, izolösin ve valin amino asitlerinin toplam miktarına bakabilirsiniz. Sonrasında öğün yani tablet başına düşen protein miktarına göz atabilirsiniz. Beraberinde kullanım tercihlerinizi de göz önünde bulundurarak bir iyilik de yaşayacağız tatmine, kazanacağınız ilave olanaklara ve bütçenize yapabilirsiniz. Tamamen sizin elinizde olan tercih hakkınızı amino asit tablet çeşitlerinden yana kullanarak daha uzun ömürlü kullanım koşulları elde edebilirsiniz. Kapsül veya toz çeşitlerde ise daha kolay içim ve daha hızlı emilim koşullarına.

Bizi Takip Edin!

Copyright © 2007 – 2021 Cimri A.Ş. Cimri markası ve logosu, Cimri A.Ş.'nin tescilli markasıdır.
Tüm hakları saklıdır. Bu siteyi ziyaret edenler Kullanıcı Sözleşmesini okumuş ve kabul etmiş sayılırlar.

AppStoreGoogle PlayAppGallery