Protein Tozları

Protein Tozları Fiyatları

457 Ürün gösteriliyor.
Protein Tozları fiyatlarını ve özelliklerini en popüler, en ucuz, en yeni ürünler olarak gruplayabilirsiniz. Protein Tozları modelleri ve Protein Tozları fiyatları karşılaştırma listesine ekleyerek size en uygun seçenekleri tek ekranda inceleyin. Protein Tozları kategorisinde en favori markalar şu şekilde: Mustang, BigJoy, Hardline, Wefood, Talya. 457 adet Protein Tozları fiyatlarını karşılaştırmaya başlayabilirsin!

Sıkça Sorulan Sorular

En Çok İncelenen Protein Tozları Markaları Hangileridir?

Cimri.com
Cimri.com'da ziyaretçilerin ürünlerini en çok inceledikleri 5 Protein Tozları markası:

2022 yılı Protein Tozları Fiyatları ne kadar?

Cimri.com
1 Temmuz 2022 tarihinde Cimri.com’da yer alan 457 Protein Tozları modeli içerisinde en ucuz Protein Tozları fiyatı 8.0 TL iken, en yüksek Protein Tozları fiyatı 2579.36 TL olarak sitemizde yer alıyor. Tüm Protein Tozları fiyatlarının ortalaması alındığında ise 1 Temmuz 2022 tarihinde ortalama Protein Tozları fiyatı ise 492.69 TL olarak sitemizde yer alıyor.

En Çok İndirim Bulunan Protein Tozları Ürünleri Hangileridir?

Cimri'nin Seçimi
Market Broşürleriİndirimli ÜrünlerKampanyalar ve İndirim KuponlarıGünün FırsatlarıÜye Ol

Protein Tozları

İnsan vücudu için gerekli olan bazı temel etkenler vardır. Bunlardan özellikle sağlıklı yaşam kişinin hastalıklardan korunmasını, dinç olmasını ve uzun ömürlü olmasını sağlayan en önemli etkenlerden biridir. Sağlıklı yaşam son derece geniş bir konudur fakat genel olarak bilinen en önemli iki etkeni beslenme ve spordan oluşur. Sağlıklı yaşam tutkunları hayatlarında spor ve beslenme düzenini sağlayarak fit bir vücuda ve daha genç bir görünüme sahip olurlar. Sağlıklı yaşam felsefesini hayatına adapte edenlerin dışında bir de vücut geliştirme hedefli spor yapan insanlar da vardır. Vücut geliştirmeyi hedefleyen kişilerin beslenme ve spor düzenleri normalden daha farklıdır. Onlar ağırlıklı olarak protein besin grubu tercih ederler ve ağırlıklarla spor yaparlar. Protein ağırlıklı beslenmede takviye ürün olarak da en çok tercih ettikleri protein tozlarıdır

Protein Tozu Çeşitleri

Protein tozu elde edilme yöntemlerinden biri  peynir altı suyunun filtrelenmesi sonucu tuz,şeker ve yağdan arındırılarak elde edilen protein kısmının toz haline getirilmesidir  Bir diğer adı whey proteinidir. Protein tozları genellikle vücut geliştiren sporcular tarafından kullanılırken son yıllarda kas kütlesini arttırmayı hedefleyen her kesimden insan tarafından da kullanılır. Kullanımı son derece pratik olduğundan gün içerisinde doğal protein kaynağı tüketemeyen kişiler için son derece uygun bir üründür. Whey proteini, kazein, soya proteini,yumurta proteini, et proteini olmak üzere protein tozu çeşitleri vardır. Whey proteini en fazla tercih edilendir, en hızlı etkisini gösteren ve kana en hızlı karışan bu protein çeşidi spor sonrası hemen tüketilerek kasların protein ihtiyacını karşılar. Kazein protein çeşidi sütte bulunur. Whey proteini kadar kaliteli olan bu protein çeşidinin dezavantajı geç sindirilmesidir. Soya proteini bitkisel bir proteindir soya fasulyesi ana kaynağıdır. Sindirilmesi kazeinden hızlı Whey proteininden yavaştır. Laktoz duyarlılığı olan sporcuların özellikle tercih ettikleri bir protein tozu çeşididir. Yumurta proteini bilindiği üzere yumurtanın beyaz kısmındaki saf proteinden elde edilir. Buradan elde edilen proteinin  tamamına yakını vücut tarafından kullanılabilir, sindirimi oldukça kolaydır. Et proteinleri kırmızı etten elde edilen hayvansal bir protein tozu çeşididir. Protein tozu kullanımında sade kullanım yerine aroma tercih edenler için protein tozu çikolatalı olarak da alınabilir. Çikolata aroması sevmeyen kullanıcılar için de farklı markalar tarafından üretilmiş  protein tozu çilekli tercih edilebilir. 

Protein Tozu Fiyatları

Protein tozu fiyatları markalar arasında farklılıklar gösterir. Elde edilmesi açısından bazı özel işlemlerden geçen protein tozları arasında en yaygın olarak tüketilen whey protein tozu farklı markalarda farklı fiyatlara sahiptir. Ekonomik olması açısından yüksek miktarlarda paketlenmiş protein tozlarının tercih edilmesi avantaj sağlar. Protein tozu paketler halinde de satılır. Bu paketler tek kullanımlık şase şeklindedir ve fiyat olarak ekonomik kabul edilir. Protein tozu en ucuzunu elde etmek için toptan almış olmak gerekir. Protein toz markaları arasında değişiklik gösteren kalite farklılıkları fiyatlara da doğrudan etki eder. 

Protein Tozu Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Protein tozu alırken dikkat edilmesi gereken birkaç önemli nokta bulunur. Bunlardan ilki protein tozunun alındığı markadır. Marka alıcı tarafından araştırılmış ve güvenilir bir marka olmalıdır. Ürünün kalitesi verim alınması ve sağlığa zarar vermemesi açısından son derece önemlidir. Ürünün içerdiği değerler satın alma sırasında dikkat edilmesi gereken bir diğer konudur. Ürün kullanımının istenilen amaca ulaşmasında bu değerler önemlidir. Protein toz çeşidi de kullanıcının metabolizması ve sindirim sistemine göre ayrıca görmek istediği sonuca göre karar verilmesi gereken bir konudur. Ürünün tadı da ayrıca kullanıcılar açısından satın almada dikkat edilmesi gereken bir noktadır. Tadı kullanıcıya hitap etmeyen ürün tüketilemez. Protein tozlarının içeriğindeki aminoasit değerleri, katkı maddeleri de satın alma sırasında kontrol edilmeli ve bu değerlere göre marka tercih edilmelidir. 

Bizi Takip Edin!

Copyright © 2007 – 2022 Cimri A.Ş. Cimri markası ve logosu, Cimri A.Ş.'nin tescilli markasıdır.
Tüm hakları saklıdır. Bu siteyi ziyaret edenler Kullanıcı Sözleşmesini okumuş ve kabul etmiş sayılırlar.

AppStoreGoogle PlayAppGallery