track source
track source
track source

Dambıllar & El / Ayak Ağırlıkları

Dambıllar & El / Ayak Ağırlıkları Fiyatları

966 Ürün gösteriliyor.
Ürün Tipi
Dambıllar & El / Ayak Ağırlıkları fiyatlarını ve özelliklerini en popüler, en ucuz, en yeni ürünler olarak gruplayabilirsiniz. Dambıllar & El / Ayak Ağırlıkları modelleri ve Dambıllar & El / Ayak Ağırlıkları fiyatları karşılaştırma listesine ekleyerek size en uygun seçenekleri tek ekranda inceleyin. Dambıllar & El / Ayak Ağırlıkları kategorisinde en favori markalar şu şekilde: Diğer, Adidas, Nike, Reebok, Delta. 966 adet Dambıllar & El / Ayak Ağırlıkları fiyatlarını karşılaştırmaya başlayabilirsin!

Sıkça Sorulan Sorular

En Çok İncelenen Dambıllar & El / Ayak Ağırlıkları Markaları Hangileridir?

Cimri.com
Cimri.com'da ziyaretçilerin ürünlerini en çok inceledikleri 5 Dambıllar & El / Ayak Ağırlıkları markası:

En Çok İncelenen Dambıllar & El / Ayak Ağırlıkları Ürünleri Hangileridir?

2022 yılı Dambıllar & El / Ayak Ağırlıkları Fiyatları ne kadar?

Cimri.com
28 Mayıs 2022 tarihinde Cimri.com’da yer alan 966 Dambıllar & El / Ayak Ağırlıkları modeli içerisinde en ucuz Dambıllar & El / Ayak Ağırlıkları fiyatı 23.0 TL iken, en yüksek Dambıllar & El / Ayak Ağırlıkları fiyatı 11999.9 TL olarak sitemizde yer alıyor. Tüm Dambıllar & El / Ayak Ağırlıkları fiyatlarının ortalaması alındığında ise 28 Mayıs 2022 tarihinde ortalama Dambıllar & El / Ayak Ağırlıkları fiyatı ise 206.65 TL olarak sitemizde yer alıyor.

En Çok İndirim Bulunan Dambıllar & El / Ayak Ağırlıkları Ürünleri Hangileridir?

Cimri.com
Cimri.com'da yer alan Dambıllar & El / Ayak Ağırlıkları modelleri arasında en çok indirim bulunan 5 Dambıllar & El / Ayak Ağırlıkları modeli:
Cimri'nin Seçimi
Market Broşürleriİndirimli ÜrünlerKampanyalar ve İndirim KuponlarıGünün FırsatlarıÜye Ol

Dambıl Seti

Genellikle belli bir ağırlık içeren küçük halter şeklindeki ürünlere dambıl adı verilir. Dambıl seti ise set şeklinde çeşitli ağırlıktaki dambılların yer aldığı ürünleri ifade eder. Dambıl yardımı ile spor yapabilir, kas kütlenizi arttırabilirsiniz. Dambıl ağırlık seti ya da dambıl halter seti uygun fiyatı ile dikkat çeker. Bu ürünler aynı zamanda kaliteli olmak zorundadır. Kalite, ürün seçiminde olmazsa olmaz özelliklerden birini ifade eder. Dambıl ürününe Türkçe olarak el ve ayak ağırlıkları ismi verilebilir. Bu ağırlıklar yardımı ile vücudunuzun çeşitli bölgelerini çalıştırabilirsiniz. Kas kütlenizi arttırmanın bir yolu budur. Bu nedenle kas kütlenizi arttırmak, spor yapmak, formda kalmak istiyorsanız dambıl, yani el ağırlıkları tercih edebilir, çalışmalara başlayabilirsiniz. El bilek ağırlıkları ve ayak ağırlıkları vücudun belli bölgelerini çalıştırdıkları için ismini de buna göre alır. Bu nedenle siz de bu ürünleri tercih ederek spor yapmaya hemen başlayabilir, formda kalmayı başarabilirsiniz. Bu şekilde yapacağınız çalışmalar sonrasında vücudunuzun genel duruşu düzelecek, sağlıklı bir görüntüye kavuşacaksınız.

Dambıl Modelleri ve Özellikleri

Dambıl modelleri, aldığı şekil, etkileri bakımından ve özellikleri bakımından farklı çeşitlere ayrılır. Örneğin düz şekildeki barlara düz bar, Z şeklindeki zikzak çizen barlara z bar denir. Dambıllar aldığı şekle göre isimlendirilirken, özellik bakımından da farklı çeşitlere ayrılabilirler. Temelde ayarlanabilir ve ayarlanabilir olmayan şekilde ikiye ayrılır. Ayarlanabilen dambıllar daha kullanışlı olur. Çünkü istediğiniz ağırlığa istediğiniz zaman ulaşabilirsiniz. Ayarlanabilen dambıllar, ağırlıkların dambılın uçlarına eklenmesi suretiyle oluşturulur. Kullanışlı olan ayarlanabilen dambılları tercih etmek, antrenmanda daha kolaylık sağlar. Bu nedenle ayarlanabilen dambılların ayarlanabilir olmayan dambıllara göre avantajı daha fazladır diyebiliriz. Aynı zamanda dambılların dayanıklı olması gerekir. Yıpranmaz oluşu sayesinde dambılları uzun süreler boyunca kullanabilirsiniz.

Ayarlanabilir olmayan dambıllar ise ayarlanabilen dambıllara göre daha dezavantajlıdır. Çünkü tek bir ağırlıkta sabit olarak çalışmak zorunda kalırsınız. Bu durumu dambıl setleri ile aşabilseniz de etkisi ayarlanabilen dambıllar kadar olmaz. Dambıl plakaları, spor yaparken kullanılan, kullanışlı olması gereken, ağırlık barından plakaları ifade eder. Spor yaparken aynı zamanda kullanışlı ürünler kullanmak durumundasınız. Bu nedenle ayarlanabilen dambılları kullanmanızı tavsiye ederiz. Diğer dambıl modelleri ise ağırlıklarına göre isimlendirilir. Bilindiği üzere dambıllar ile setler halinde çalışılır. Her sette farklı bir ağırlık kullanarak etkiyi en yüksek düzeye çıkarabilirsiniz. Belirli tekrarlar ile yapılan dambıl çalışmaları, kas kütlesini arttırırken yağ oranını azaltır. Bu da sağlıklı bir spor çalışması anlamına gelir. Bu şekilde yapacağınız spor çalışmaları sayesinde forma kavuşabilirsiniz. Z barlar özellikli dambılları ifade eder. Halter şeklindeki dambıllar ise daha profesyonel kullanımlar için uygundur. Buradan hareketle profesyonel kullanımlar için ağırlığı daha fazla olan halter şeklindeki dambılları kullanabilirsiniz diyebiliriz. Bu şekilde yapacağınız spor sonrası aldığınız verimi en yüksek düzeye çıkarabilirsiniz. Dambıllar, spor dünyasının vazgeçilmez ürünlerini oluşturur. Hemen her spor yapan kişi dambılları bilir ve kullanır. Bu nedenle dambıllar çok önemlidir. Dambılların aynı zamanda kaliteli olması gerekir. Bu dayanıklılığı arttırarak olası yıpranmalara karşı koruyucu görev üstlenir.

Dambıl Satın Alırken Hangi Özelliklere Dikkat Edilmeli?

Dambıl satın almadan önce ihtiyaçlarınızı belirlemeniz gerekir. Dambıl çeşitleri arasında ihtiyaçlarınız doğrultusunda belli bir tür dambıla karar verebilirsiniz. İlk olarak dikkat etmeniz gereken özellikle kesinlikle kalitedir. Kaliteli dambılları daha uzun süreler boyunca kullanabilir, maksimum verim sağlayabilirsiniz. İkinci olarak dikkat etmeniz gereken özellik dayanıklılıktır. Yine dayanıklılık da uzun süreli kullanım açısından önemli bir özellik konumundadır. Öte yandan dambılın ayarlanabilir ya da ayarlanamaz olmasının önemi çok daha fazladır. Bu nedenle bu noktada ayarlanabilen bir dambıl tercih etmenizde yarar vardır. Bütün bunlara ek olarak kalite, dayanıklılık, esneklik sağlayıcı özellikleri bakımından dambıllar dikkat edilmesi gereken ürünler arasında yer alır. Sonuç olarak spor yapılmakta ve vücudunuz için önemli materyallerden birisi de dambıllardır. Bu nedenle dambıl tercihinde bulunurken kaliteden asla taviz vermemeli ve oldukça dikkatli olmalısınız. Genel olarak dambıl seçiminde dikkat edilmesi gereken özellikleri bu şekilde sıralayabiliriz. Ek olarak ayarlanabilen bir dambıl almanız halinde dambıl seti almanıza gerek kalmaz, istediğiniz ağırlığa kolay bir şekilde ulaşabilirsiniz.

Dambıl Fiyatları

Dambıl fiyatları birçok faktöre göre belirlenir. Temelde ikiye ayrılan dambıllar, fiyat bakımından da ikiye ayrılır. Ayarlanabilir dambıllar ve ayarlanamayan dambıllar olmak üzere ikiye ayrılan fiyatlar açısından bakıldığında, ayarlanabilir dambıllar diğer dambıllara göre biraz daha pahalıdır. Ancak ayarlanabilen dambıl almanız durumunda aslında bir set aldığınız gerçeğinden yola çıkarak mantıklı bir karar aldınız denebilir. Bu nedenle dambıl seti almak yerine daha uygun fiyata ayarlanabilen bir dambıl alabilirsiniz. Öte yandan fiyatı belirleyen temel unsur malzeme kalitesidir. Malzeme kalitesi, dambıllar açısından çok önemlidir ve fiyatı etkileyen temel unsurdur. Fiyatı uygun olacak diye kesinlikle kaliteden vazgeçmemeniz gerekir. Bununla birlikte dayanıklılık, fiyatı belirleyen temel faktörlerden bir tanesidir. Ağırlığa göre de fiyat belirlenebilir. Neticede ağırlık arttıkça kullanılan malzeme de artacak, fiyatta artış gösterecektir. Her ne kadar fiyatı arttırıcı unsurlardan bahsetsek de fiyatlar genel olarak uygundur. Bu nedenle dambıl tercihinde bulunurken kafanızda bir fiyat skalası belirlemeniz gerekir ve buna uygun bir şekilde tercihte bulunmanız gerekir. Bundan dolayı birçok araştırma faaliyeti yürütmek durumundasınız. Sipariş vermeden önce cimri.com'u ziyaret ederek fiyat karşılaştırması yapabilirsiniz. 

Bizi Takip Edin!

Copyright © 2007 – 2022 Cimri A.Ş. Cimri markası ve logosu, Cimri A.Ş.'nin tescilli markasıdır.
Tüm hakları saklıdır. Bu siteyi ziyaret edenler Kullanıcı Sözleşmesini okumuş ve kabul etmiş sayılırlar.

AppStoreGoogle PlayAppGallery