Marka
Sportive
  • En Popüler Ürünler
  • En Ucuz Ürünler
  • En Yeni Ürünler
  • Fitness kondisyon ürünleri kategorisinde bulunan dambıllar, evde spor yapmak isteyen pek çok kişinin ihtiyaç duyduğu egzersiz aletlerindendir. Farklı kaplama seçenekleri, farklı ağırlıkları ve farklı ürün tipleri bulunan dambıllara Cimri’den; Voit, Altis, Diesel, Valeo, Avessa gibi onlarca markanın size ve ihtiyaçlarınıza en uygun dambıl modellerine ulaşabilir ve en ucuz fiyat karşılaştırma seçenekleri ile sahip olabilirsiniz.

  • Dambıl Seti Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

    Dambıl setleri, evde vücut geliştirme yapmak isteyen, kadın erkek ya da yaş fark etmeksizin herkesin kullanabileceği egzersiz aletlerinden biridir. Dambıl seçerken dikkatli olmak ve seçeceğiniz dambılın kullanışlı olması yaşanabilecek olası sakatlıkların önüne geçecek ve doğru verimi almanızı sağlayacaktır. Dambıl seçerken dikkat edilmesi gerekilen noktalardan ilki ağırlık eklenebilir olmasıdır. Dambıl setleri tek olanlar ve ağırlık ekleme özelliği olanlar olarak ikiye ayrılmaktadır. Dambılları ne amaçla kullanacağınıza bağlı olarak değerlendirmeli ve ona göre seçmelisiniz. Eğer az kullanacağınız bir dambılı yeterli buluyorsanız sabit ağırlıklı olanları seçmeniz de yeterli olacaktır. İkinci bir önemli nokta ise dambıl barının kesinlikle fazla uzun olmamasına dikkat etmeniz gerekmektedir. Ağırlık ekleme özelliği her ne kadar önemli olsa da, bazı eklemeli olan dambıl setlerinde ağırlıkların hacmi çok fazla olur ve bu nedenle de bar uzun olmaktadır. Dambıl barının ergonomik boyutlardan uzun olması, hareketlerin yanlış yapılmasına neden olabilmektedir. Dambıl barının uzunluğu gibi önemli olan bir başka nokta ise disklerin çapının küçük olması gerekmektedir. Dambıl üzerinde bulunan disklerin çapları da kullanışlılık açısından önem arz etmekte ve mümkün olduğunca da küçük hacimli olması gerekmektedir. Dambıl seti alırken dikkat edilmesi gerekilen son nokta ise plastik ya da metal kaplama arasında seçim yapılmasıdır. Plastik kaplamalı dambıllar fiyat olarak daha uygun olsa da, metal kaplı dambıllar her zaman ağırlık eklenebilme ve kullanım açısından daha efektif olacaktır.

  • Dambıl İle Çalışmanın Faydaları Nelerdir?

    Dambıl setleri ile egzersiz yapmanın da birçok faydası bulunmaktadır. Bunlardan ilki; stabilize edici kasları doğru egzersizler ile daha fazla çalıştırmasıdır. Dambılla çalışırken stabilize edici kasların ağırlığını dengede tutabilmek için daha fazla yük altına girmesi, kas gruplarının daha fazla çalışmasını sağlamaktadır. Dambıl ile çalışırken, uzuvlarınız arasındaki güç dengesizliklerini daha kolay bir şekilde belirlemeniz, daha doğru ve verimli çalışmanızı da sağlamaktadır. Dambılla çalışmak eklemleriniz için daha sağlıklıdır. Hareketi daha doğal bir pozisyonla yapmanızı sağlayan dambıllar, bu sayede sakatlık riskini de azaltmaktadır. Siz de vücut yapınıza ve ihtiyaçlarınıza en uygun dambıl setlerine Cimri’den en ucuz fiyat seçenekleri ile sahip olabilirsiniz.