Pilates

En Ucuz Pilates Fiyatları

621 ürün gösteriliyor.
İlgili Etiketler
    pilates seti
Pilates fiyatlarını ve özelliklerini en popüler, en ucuz, en yeni ürünler olarak gruplayabilirsiniz. Pilates modelleri ve Pilates fiyatları karşılaştırma listesine ekleyerek size en uygun seçenekleri tek ekranda inceleyin. Pilates kategorisinde en favori alt kategoriler şu şekilde: Pilates Topu, Pilates Seti, Pilates Minderi, Pilates Bandı, Pilates Çemberi. 621 adet Pilates fiyatlarını karşılaştırmaya başlayabilirsin!
Cimri'nin Seçimi
Adidas ADBL-13247PL Gymball 75 cm Mor Pilates Topu
Adidas ADBL-13247PL Gymball 75 cm Mor Pilates Topu
En Ucuz Fiyatlarla Yakında Cimri.com'da

Pilates Nedir ve Faydaları Nelerdir?

Pilates, kasları güçlendirmek, esnekliği sağlamak ve vücudunuzu şekillendirmek için olan egzersizlerin genel adıdır. En önemli avantajları arasında yer alan ve genellikle bu amaç için yapılan pilates, fazlalıklarınızı şekillendirerek vücudunuzu dinçleştirmektedir. Vücudunuzdaki bütün kasları çalıştırarak güçlendirmektedir. Kaslarınız güçlendiği zaman gücünüzde artacaktır. Pilates, yağları kasa çevirerek genç kalmanızı sağlamaktadır. Vücudunuzdaki dengeyi arttırarak kas ağrılarını da azaltmaktadır. Her şeyden önemlisi ruh sağlığınızı korur ve sizi stresten uzaklaştırır. Sırt ve karın kaslarınızı çalıştırarak güçlenmesini sağlamaktadır. Birçok kemik hastalığına tedavi amaçla kullanılan pilates, fıtık, romatizma ve disk kaymaları gibi hastalıklara iyi gelmektedir. Düzenli nefes alıp vermenizi sağlamaktadır. Bir diğer faydaları ise sakatlanma riskinizi azaltır, kendine güveni geliştirir ve kan dolaşımına destek olur.

Pilates Ürünleri Nelerdir?

En önemli ürün arasında yer alan pilates topu, dengeyi sağlamak ve esneklik kazanmak için birebir üründür. Pilates topunun üstünde yapılan çoğu hareket denge gerektirmektedir. Başta zorlansanız bile daha sonrasında alışarak kolaylıkla yapabilirsiniz. Pilates minderi sayesinde ısınma hareketleri yapabilirsiniz. Minderinizin kaymaması ve kalınlığı çok önemlidir. Taşınabilir ve katlanabilir olması özelliğiyle farklı alanlarda da egzersizlerinizi yapabilirsiniz. Pilates bandı alıp kol ve bacak kaslarınızı daha çok hareket ettirerek güçlendirebilirsiniz. Pilates çemberi sayesinde iç bacak ve dış bacak hareketleri yaparak fazlalıklarınızdan kurtulabilirsiniz. Tüm bu ürünleri içerisinde barındıran pilates seti satın alarak bütün hareketleri yapabilirsiniz.

Pilates Evde Yapılabilir Mi ve Nelere Dikkat Edilmelidir?

Pilates, evde, açık havada ve spor salonlarında yapılabilen bir spordur. Öncelikle pilatesi yapacağınız alanı uygun hale getirmelisiniz. Kol ve bacak hareketlerini rahat yapabilmeniz için alanın geniş olması ve etrafınızda eşya olmaması gerekmektedir. Yeni başlayacaksanız hareketlere yavaş başlayıp birkaç hafta sonra hızlandırmalısınız ki vücudunuza zarar vermeyin. Bel hareketlerinizde belinizi dikkatli bir şekilde desteklemelisiniz. Yasak olan hareketleri de yapmamanızda fayda var. İstediğiniz bedene ulaşmak için kendinizi zorlamamalısınız. Doğru nefes alıp vermelisiniz ve karnınızı içeri çekerek hareketleri yapmalısınız. Ters hareket yapmamaya özen göstermelisiniz. Ayrıca rahat hareket etmeniz için eşofman altı ya da tayt üstüne ise t-shirt tercih etmelisiniz.

Pilates Egzersizleri Ne Zaman Etkisini Gösterir?

Joseph Pilates'in de dediği gibi 10 derste farkı hissedecek, 20 derste farkı görecek ve 30 derste farklı bir vücuda sahip olacaksınız. Joseph Pilates, 20. yüzyılın başında bu sporu geliştirmiş ve herkesle tanıştırmıştır. Vücudunuzun ve sağlığınızın yerine gelmeli için sabretmeniz gerekmektedir. İnsanlar genelde çaba gösterirken hızlı sonuç almak ister fakat ne kadar hızlı sonuç alırsanız alın geri dönüşü daha kötü olacaktır. Zamana yaydığınız zaman ise uzun vadede etkisini sağlıklı bir şekilde alacaksınız.

Pilates Yapmadan Önce Isınma Hareketleri Yapmalı Mıyım?

Sadece pilates yaparken değil tüm spor egzersizlerini yapmadan önce ısınma hareketleri yapmalısınız. Böylelikle kaslarınızın esnekliği açacak ve hareketleri daha rahat yapmanızı sağlayacaksınız.

Pilates Ürünlerinin Fiyat Aralıkları Nelerdir?

Pilates ürünleri fiyat aralıkları markaya ve modele göre değişkenlik göstermektedir. Pilates topu 5 - 340 TL arasında yer alırken, pilates minderi 10 - 300 TL arasındadır. Sizde ihtiyacınıza göre olan ürünleri listeleyebilir ve bütçenize en uygun fiyatlarla alışveriş yapmaya başlayabilirsiniz.