track source
track source

Pilates Topu

Pilates Topu Fiyatları

290 Ürün gösteriliyor.
Pilates Topu fiyatlarını ve özelliklerini en popüler, en ucuz, en yeni ürünler olarak gruplayabilirsiniz. Pilates Topu modelleri ve Pilates Topu fiyatları karşılaştırma listesine ekleyerek size en uygun seçenekleri tek ekranda inceleyin. Pilates Topu kategorisinde en favori markalar şu şekilde: Diğer, Adidas, Reebok, Delta, Sportive. 290 adet Pilates Topu fiyatlarını karşılaştırmaya başlayabilirsin!

Sıkça Sorulan Sorular

En Çok İncelenen Pilates Topu Markaları Hangileridir?

Cimri.com
Cimri.com'da ziyaretçilerin ürünlerini en çok inceledikleri 5 Pilates Topu markası:

2021 yılı Pilates Topu Fiyatları ne kadar?

Cimri.com
18 Eylül 2021 tarihinde Cimri.com’da yer alan 290 Pilates Topu modeli içerisinde en ucuz Pilates Topu fiyatı 8.9 TL iken, en yüksek Pilates Topu fiyatı 5299.0 TL olarak sitemizde yer alıyor. Tüm Pilates Topu fiyatlarının ortalaması alındığında ise 18 Eylül 2021 tarihinde ortalama Pilates Topu fiyatı ise 49.55 TL olarak sitemizde yer alıyor.

En Çok İndirim Bulunan Pilates Topu Ürünleri Hangileridir?

Cimri'nin Seçimi
Market Broşürleriİndirimli ÜrünlerKampanyalar ve İndirim KuponlarıGünün FırsatlarıÜye Ol

Pilates Topu

Pilates topu birçok farklı amaca hizmet eden önemli bir egzersiz topudur. Olması gereken fitness aletleri söz konusu olduğunda, vücudunuzu egzersiz topundan daha iyi çalıştıran çok az alet bulunur. Pilates topları, büyük veya küçük lastik yapılarda üretilir ve kullanışlı bir fitness aletidir. Temel egzersizlerle birleştirildiğinde stabilite, denge ve dayanıklılığı geliştirmeye yardımcı olurlar. Ayrıca yağsız kas kütlesi oluşturmaya yardımcı olmak için inanılmaz derecede etkilidirler. Plates topları aynı zamanda Stabilite topları, İsviçre topları veya fitness topları olarak da adlandırılır. Egzersiz topları birçok antrenman türü için mükemmeldir ve birçok sporcu masada  oturmak için sandalye görevinde bile kullanır. Bir pilates topu satın almayı düşünüyorsanız farklı dokularda ve malzemelerde üretilen bu pilates toplarına göz atabilirsiniz.Egzersiz topunuzu satın alırken, seçiminizi boyut, sağlamlık ve dayanıklılık temelinde yapmanız önemlidir. Tüm bu özellikleri doğru bir şekilde almanız, ihtiyaçlarınıza ve hedeflerinize mükemmel şekilde uyan bir top elde etmenize yardımcı olur. İster rehabilitasyon ya da denge veya güç antrenmanı için bir egzersiz topu kullanıyor olun, yüksek kaliteli bir top almak uzun vadede sizlere kazanç sağlar. 

Pilates Topu Modelleri

Bir egzersiz topunda aradığınız bir anahtar kalite dayanıklılık, başka bir deyişle patlama direncidir. Özellikle ekstra ağırlıkla beraber egzersiz yapmayı düşünüyorsanız bu dereceye dikkat etmelisiniz. Derecelendirme belirtilmediyse, büyük olasılıkla çok düşük olan 100- 200 kg arasındadır. Pilates topunuz, vücut ağırlığınıza ve herhangi bir ek ağırlığa dayanabilecek güçte olmalıdır. Patlama önleme teknolojisine bakmamızın bir başka nedeni güvenliğinizdir. Egzersiz topunuz herhangi bir nedenle delinirse, patlamaya karşı koruma teknolojisi özellikle egzersiz sırasında yük altında sıkıştırmaya direnir ve yavaşça sönmesine yol açar. Bu nedenle dayanıklı malzemeden yapılan pilates topu çeşitleri arasından seçim yapmanız tavsiye edilir. Farklı boyutlar arasından hangi boyut topu seçmeniz gerektiğini düşünüyorsanız bu da yapacağınız egzersizlere bağlı olarak değişebilir. Pilates topu büyüklük dereceleri ölçülerine göre değişir fakat büyük olanlar genellikle 45 cm ve daha yukarısıdır. Pilates topu 20 cm mini boy pilates topu olarak adlandırılır. Genellikle egzersiz çemberleri ile beraber birçok spor egzersizinde kullanılır. Pilates topu 30 cm olanlar ise mini topların gördüğü işlevleri görür fakat beden ölçüleri farklı olan insanlara göre değişir. Pilates topu 45 cm ise genellikle yoga ve pilates yaparken kullanılan standart boy toplardır. Pilates topu orta boy kullanmak isterseniz birçok seçeneğe sahipsiniz. Pilates topu markaları 55 cm'e kadar sizlere pilates topları üretir. Pilates topu ölçüleri değişiklik gösterir ve bu değişikli topunuzu seçerken önemli bir detaydır. Vücut ağırlığı ila yükseklik ortalama orandan daha büyükse, egzersiz topu üzerinde oturmak onu daha fazla sıkıştıracaktır, bu nedenle bireyler genellikle 90 derecelik kuralı korumak için bir sonraki daha büyük egzersiz topu boyutunu kullanmayı denemelidir. Akılda tutulması gereken bir diğer faktör, egzersiz topu boyutlarının çoğunun kendilerine göre ayarlanabilmesidir. Kalça ve dizlerdeki açılar 90 dereceden daha büyükse, telafi etmek için biraz hava serbest bırakılabilir veya tersi de geçerlidir. Bu nedenle boy ve kilo indeksinizi hesaplayarak sizlere uygun olan pilates topunu seçmelisiniz. Egzersiz topları da düzenli kullanımdan dolayı gerilme nedeniyle basınç kaybeder. Bu nedenle, toplar uzun süre kullanılınca daha fazla şişme gerektirebilir. Öte yandan, egzersiz topuna aşırı hava eklenmesi, temas alanı azaldıkça dengeleme ve dengeleme zorluğunu artıracaktır. Bu nedenle en ideal havaya ve boyutlara sahip olan bir pilates topu satın almalısınız.

Pilates Topu Fiyatları

Pilates topu fiyatları seçeceğiniz pilates topunun büyüklüğüne, kalitesine, markasına ve yapıldığı malzemeye göre değişiklik gösterir. Kaliteli ve doğru ölçüde bir pilates topu sizlere yogadan esneme egzerrsizlerine kadar birçok alanda kullanma imkanı sağlar ve uzun vadede bütçenize katkı sağlar. Havası ideal olmalı ki üzerinde veya altında olduğunuzda bu sizin duruşunuzu ideal seviyede tutar ve egzersizlerinizi istediğiniz verimlilikle gerçekleştirebilirsiniz. Pilates topu en ucuz fiyat seçenekleriyle internet üzerinden ürün ve fiyat karşılaştırması yapabileceğiniz cimri.com üzerinden satın alınabilir. Farklı renklerde, boyutlarda ve markalarda birçok seçeneğe sahipsiniz. Sizlere yardımcı olacak beden tabloları markalara göre değişse de genellikle standarttır. Dilediğiniz gibi miniden büyüğe kadar birçok ölçü arasından seçim yapma şansına sahipsiniz. Çok kullanışlı olan bu toplar günlük spor rutininizi oluşturabilir.

Pilates Topu Satın Almadan Önce Nelere Dikkat Etmeli?

Pilates topu satın almadan önce dikkat edilecek noktalar yer alır. Bunlar ise başlıca topun ölçüleri, yapıldığı malzeme, dayanıklılık, içerisinde bulunan havanın durumu olarak sıralanır. Egzersiz topu aktivitelerini etkili bir şekilde gerçekleştirmek, doğru egzersiz topu boyutunun dikkatli seçilmesini gerektirir. Çok uzunsanız ve çok küçük bir top kullanırsanız, top size yetmeyebilir. Çok kısa iseniz, ayaklarınız yerde ya da otururken ayaklarınız yere çarpmayabilir. Topun doğru büyüklüğünün iyi bir göstergesi, topun üzerinde oturduğunuzda, kalçalarınız dizlerinizle aynı seviyede olmalı ve dizleriniz 90 derece açıda olmalıdır. İşte bir topun hangi büyüklüğünü almanız gerektiğini gösteren bazı grafikler ve tablolar yer alır. Ağırlığınızı ve boyunuzu baz alarak sizlere en uygun olan pilates topunu seçerek internet üzerinden kolaylıkla satın alabilirsiniz. Birçok farklı renklerde üretilen bu pilates topları arasından dilediğinizi seçebilirsiniz.

Bizi Takip Edin!

Copyright © 2007 – 2021 Cimri A.Ş. Cimri markası ve logosu, Cimri A.Ş.'nin tescilli markasıdır.
Tüm hakları saklıdır. Bu siteyi ziyaret edenler Kullanıcı Sözleşmesini okumuş ve kabul etmiş sayılırlar.

AppStoreGoogle PlayAppGallery