Pilates Topu

En Ucuz Pilates Topu Fiyatları

186 ürün gösteriliyor.
İlgili Etiketler
    pilates seti
Pilates Topu fiyatlarını ve özelliklerini en popüler, en ucuz, en yeni ürünler olarak gruplayabilirsiniz. Pilates Topu modelleri ve Pilates Topu fiyatları karşılaştırma listesine ekleyerek size en uygun seçenekleri tek ekranda inceleyin. Pilates Topu kategorisinde en favori markalar şu şekilde: Adidas, Delta, Reebok, Busso, Voit. 186 adet Pilates Topu fiyatlarını karşılaştırmaya başlayabilirsin!
Cimri'nin Seçimi
Adidas ADBL-13247PL Gymball 75 cm Mor Pilates Topu
Adidas ADBL-13247PL Gymball 75 cm Mor Pilates Topu
En Ucuz Fiyatlarla Yakında Cimri.com'da

Pilates Malzemeleri Nelerdir?

Pilates birçok açıdan çok yararlı ve gerekli bir spordur. Fakat tabi ki pilates için sadece pilates topu yeterli değildir. Pilates setleri bunun için hazırlanmış setlerdir. Bu setler sizin pilates yapabilmeniz için gerekli olan bütün mazlemeleri bir arada bulundurur. Bu setleri Cimri.com üzerinde pilates setleri kategorisinde toplanmış bir halde bulabilirsiniz.

Pilates Topu Nedir?

Fizyoterapi temelli bir iyileştirme yöntemi de denen pilates egzersizlerinde kullanılan aletlerden birine pilates topu denir. İsmini Joseph Pilates’den alan pilates egzersizleri aynı zamanda kontroloji olarak da bilinir. Pilates egzersizler vücudu kontrol etmek prensibini temel alarak yapılır. Düzenli yapıldığında, vücudun ve omurganın daha sağlıklı olmasını sağlayan pilates, ayrıca tüm vücudun esnetmekte etkilidir. Kasların uzamasını sağlamanın yanı sıra, vücuttaki güçlendirilmesi zor olan kasları güçlendirir. Duruş ve postür bozuklukları denince ilk akla gelen iyileştirme yöntemi olan pilates egzersizlerinde, bu topun vazgeçilmez bir yeri vardır.

Ürün Çeşitleri Nelerdir?

Bu toplar, değişken çaplara sahiptir. Hareketin akışına göre bu topların boyutları değişir. 20 cm’lik toplar genelde bacak egzersizleri ve karın egzersizlerinde kullanılır. Bacak egzersizlerinde egzersiz topu kullanmaya çalışırken, dengede durmak için tüm bacak kaslarını çalıştırabilir, ayrıca vücudunuzu kontrol etmeyi öğrenmeye başlayabilirsiniz. Bunun yanında, spor sonrası esnemelerinizde de kullanabilirsiniz.

Bunu yanında büyük pilates egzersiz topu ölçüleri değişkenlik gösterir. Bu değişkenlik, egzersizi yapanın boy uzunluğuna göre değişir. Örneğin; pilates topu 55 cm’i 1,50 cm ile 1,60 cm arası boya sahip olanlar için, pilates egzersiz topu 65 cm’i 1,60 cm ile 1,70 cm arası boya sahip olanlar için, pilates topu 75 cm’i 1,70 cm ile 1,80 cm arası boya sahip olanlar için, 85 cm çaplı pilates topu ise 1,80 cm ile 1,90 cm boya sahip olan insanların kullanmaları için üretilmiş seçeneklerdir.

Büyük pilates topları ile; karın, bacak egzersizleri yapabilir, aynı zamanda özellikle karın kaslarını esnetmek için kullanabilirsiniz. Ayrıca egzersiz topu ile sadece pilates egzersizleri değil, standart fitness hareketlerini de gönül rahatlığı ile yapabilirsiniz. Fitness ve pilates egzersizlerinizin zamanla vazgeçilmezi olarak kullanacağınız egzersiz topunu en uygun fiyata cimri.com’dan bulabilirsiniz.,

Altis, Ebruli, Delta, Sportica, Dynamic, Avessa, Reebok, Adidas, Busso, Voit, Sportive, Selex, Spor724, Remax, Wollex gibi geniş marka ve ürün yelpazesi ile, en kaliteli pilates topu setlerini bulabileceğiniz Cimri.com, tüm ihtiyaçlarınız gibi spor malzemesi ve ekipmanı arayışlarınızda da sizlerin hizmetinde.

Pilates Topu İle Kullanılabilecek Malzemeler Nelerdir?

Pilates setleri, pilates yapmak isteyen her sporcunun ihtiyacı olabilecek her türlü malzemeyi içinde bulunduran setlerdir. Bu setler profesyoneller tarafından hazırlanmış ve her bir parça diğeriyle uyumlu olacak şekilde ayarlanmıştır. Öncelikle bu setlerin içerisinde birisi büyük birisi de küçük olmak üzere iki adet pilates topu bulunur. Farklı hareketlerin farklı aşamalarında her ikisine de ihtiyaç duyabilirsiniz. Bir diğer malzeme ise pilates bandıdır. Pilates bandı sayesinde hareketleri yaparken aynı zamanda da vücüdunuzu esnetebilirsiniz. Zaten pilates amacı vücudu esnetmek olan bir spor olduğundan amaca ulaşmak açısından oldukça önemli bir parçadır. Pilates minderi ise omurga sağlığı açısından oldukça önemlidir. Özellikle oturarak yapılan bazı hareketler omurga için çok tehlikeli olabilir. Bu sebepten dolayı pilates minderi kullanımı oldukça önemlidir. Aynı zamanda setin içerisinde bir pilates çemberi bulunmaktadır. Bu ayak hareketleri için kullanılır. İp atlama için 3 metrelik bir ip de setin içerisinde bulunmaktadır. El yayı ve dambıl ile kol hareketlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Son olarak da setin içerisinden çıkan twister aleti ile de bel hareketlerini yapabilirsiniz.

Pilates Topu Ne İşe Yarar?

Eğer sizler de pilates egzersizini yapıyorsanız bu toptan bir tane kesinlikle ihtiyacınız olacaktır. Ama bu sadece, pilates topunun bu egzersiz için kullanıldığı anlamına da gelmemektedir. Eğer bacak kaslarınızı, karın kaslarınızı geliştirmek istiyorsanız da kendinize yetecek kadar olan bir tane ucuz pilates topu alabilirsiniz. Pilates topu sadece kaslar için değil, insandaki dengede durma yeteneğini de geliştirmektedir. Eğer denge üzerinde durma çalışmaları yapıyorsanız, bir tane pilates topu alarak onun üzerinde de çalışmalar yapıp, kendinizi geliştirebilirsiniz.

Pilates Topu Fiyatları Nelerdir?

Pilates topunu kullanmak istediğiniz amaçlara göre çeşitleri değişeceği için fiyatlarında da değişiklik olacaktır. Pilates toplarının fiyat aralığı 5 TL gibi düşük bir rakamdan başlarken, 1500TL’ye kadar çıkabilmektedir. Bunun yanı sıra pilates topu setlerine de bakarak, ürünü set şeklinde satın alabilirsiniz.