Pilates Çemberi

En Ucuz Pilates Çemberi Fiyatları

46 ürün gösteriliyor.
  • En Popüler Ürünler
  • En Ucuz Ürünler
  • En Yeni Ürünler
ReklamAracınız kışa hazır mı? Güvenli yol tutuşu için kış lastiklerini listeledik.

Pilates Çemberi Nasıl Olmalı?

Salonlar ve evlerde kullanıma uygun, pilatesin vazgeçilmez ekipmanlarından olan çemberler, alınırken dikkatli olunması gereken bazı hususlar bulundururlar. Pilates çemberi boyutları ve sertliği seçim kriterlerinin başında gelir. Çok uzun boylu olunmadığı sürece standart boy çemberler yeterli olacaktır. Gereğinden fazla çapı geniş olan çemberler hareketlerde fazla zorlanmanıza neden olacak ve hareketleri doğru yapamamanız ile sonuçlanan hatalı duruşlar ile sakatlanmalara neden olabilecektir. Gereğinden fazla küçük çapta olması da yine hatalı duruş pozisyonlarına yol açabileceği gibi, çalıştırmak istediğiniz kaslar için yeterli güç uygulanmasını sağlayamamanıza da neden olabilir. İdeal pilates çemberinin genişliği ortalama omuz hizasından fazla olmamalıdır.

Pilates çemberinin sertliği de satın alınırken dikkat edilmesi gereken ayrı bir konudur. Sertlik derecesi harcanacak gücü değiştireceğinden, yeni başlayanlar daha yumuşak ve daha esnek çemberler kullanmalı ve daha ileri seviye sporcular ise daha sert ve daha az esneyen çemberlerle çalışmalıdır.

Bir diğer konu da çemberin dizlere, ayak bileklerine değecek ya da elle tutulacak, yanlarda bulunan yumuşak kısımların dayanıklı ve aynı zamanda da eklemleri koruyacak kadar kalın ama hareket yapmayı engellemeyecek incelikte sünger ile kaplanmış olmasıdır.

Pilates Çemberi Bacak İnceltme Hareketleri

Pilates çemberi sıkılaşma sağlamak için en iyi araçlardandır. Yan yattığınız ve bedeninizin düz olduğu bir pozisyonda, çemberi ayak bileklerinizin arasında tutun. Düzgün aralıklarla sıkıştırıp bırakın. Sonrasında çemberi kaydırmadan iki bacağınızı birden yukarı kaldırıp indirin ve bu hareketi diğer tarafta da tekrarlayın. Bu şekilde kalça ve basen bölge kaslarınız çalışacaktır. Ayak bileklerinizi çemberin içine geçirip aynı hareketleri yapmanız da dış bacaklarınız çalıştıracaktır.

Squat pozisyonunda çemberi, iki dizinizin arasında sıkıştırın bacaklarınızı birbirine yaklaştırıp uzaklaştırarak, çemberi ritmik olarak sıkıştırıp bırakın. Ayrıca çemberle birlikte squat yapıp, her squat arasında çemberi bir ya da iki kez sıkıştırın. Bu şekilde iç bacak çalışmış olacaksınız.

Evde form tutabilmenizi sağlayacak ya da salonda kullanım için dayanıklı, Cosfer, Altis, Voit, Busso, Delta, Ebruli, Sportica ve Remax, marka pilates çemberlerini, cimri.com sitesinden, en uygun fiyat garantisi ile satın alabilirsiniz.

https://www.cimri.com/pilates-cemberi