Dark Ses Kartı

En Ucuz Dark Ses Kartı Fiyatları

1 ürün gösteriliyor.
Fiyat Aralığı
  -  
Marka
Dark
  • En Popüler Ürünler
  • En Ucuz Ürünler
  • En Yeni Ürünler

SES KARTI NEDİR?

Bilgisayarlarda kullanılan bir parça olan ses kartları, bilgisayarların dışarıyla bağlantısını sağlayan araçlardır. Bilgisayar kullanıcıları böylelikle dışarıyla iletişim kurmaktadır. Ses kartları sayesinde, ses sinyalleri kaydedilir ve yürütülür. Bilgisayarlar için önemli bir parça olan ses kartlarından eski ses kartları ISA yuvalarına takılmaktadır. Yeni ses kartları ise ana kartlar üzerinde bulunan ses yongalarına takılabilir. Bir ses kartının görevi; analog ses sinyalinin dijitale çevrilmesi ve dijital ses sinyalinin analoğa çevrilmesidir. Ses kartları bu görevi; A/D çevirici yonga aracılığıyla yapmaktadır. Ses kartları jag yuvalarından oluşmakta olup özellikle 1980’li yılların sonundan itibaren teknoloji dünyasında yerini almaya başlamıştır. Ses kartlarının diğer görevleri arasında; dışarıdan duyulabilecek sesleri oluşturma ve MIDI ara yüzü oluşturma bulunmaktadır. Ses kartlarının çalışma prensibi sesleri yapay olarak elde etmektir. Bunun için var olan eski ve yeni teknikler FM sentezi, WaveTable Ses Kartı, MIDI ve DSP, Üç Boyutlu Ses ve 3D Ses Teknolojileri, Geliştirilmiş Stereo ve Dolby Digital’dir.

SES KARTI DRIVER NASIL YÜKLENİR?

Ses kartı driver, kullanmış olduğunuz donanım bileşenlerinizin işletim sistemlerine tanıtılması için ihtiyaç duyulan yazılımlardır. Kullanmış olduğunuz bilgisayarın performansını düşük yüzeyden, yüksek düzeye arttırmak için driver yazılımlarını devamlı olarak güncel tutmak gerekmektedir. Masaüstünde bulunan bilgisayarım simgesine sağ tıklayarak özellikleri seçmeniz gerekmektedir. Karşımıza gelen ekranda aygıt yöneticisine tıklayarak giriş yapılır. Aygıt Yöneticisinde yüklü olmazsa driver’lar sarı ünlem işareti çıkacaktır.

Yüklü olan aygıtlarınız ekranda görünmektedir. Kullandığınız ana kartın marka ve modeline göre aygıt isimleri değişiklik göstermektedir. Yüklemek istediğiniz driver’a cift tıklayarak sürücüyü bilgisayarınıza yükleyebilirsiniz.

SES KARTI NASIL GÜNCELLENİR?

Ses kartı güncellemesi, bilgisayarınızın işletim sistemi Windows’un karşıdan yükleme sağlayıcısı aracılığıyla belirli periyotlar ile bir üst sürümü piyasaya girdiği andan itibaren Windows Update Merkezi yoluyla otomatik ya da elle güncelleme sağlamaktadır. Teknolojik çağda, yeni oyunlar için Windows bilgisayar kullanıcılarına sürekli güncelleme olanakları sağlamaktadır.

Creative, Asus, S-Link, Bloody, Ducki, M-Audio, Sandberg marka ürünleri, en uygun fiyat garantisi ile cimri.com sitesinden inceleyebilirsiniz. Ayrıca, ‘fiyat alarmları’ sekmesini aktif konuma getirerek, indirimlerden haberdar olabilirsiniz.

https://www.cimri.com/ses-karti