track source
track source

Ses Kartı

Ses Kartı Fiyatları

62 Ürün gösteriliyor.
Ses Kartı fiyatlarını ve özelliklerini en popüler, en ucuz, en yeni ürünler olarak gruplayabilirsiniz. Ses Kartı modelleri ve Ses Kartı fiyatları karşılaştırma listesine ekleyerek size en uygun seçenekleri tek ekranda inceleyin. Ses Kartı kategorisinde en favori markalar şu şekilde: Diğer, Asus, S-Link, Dark, Powermaster. 62 adet Ses Kartı fiyatlarını karşılaştırmaya başlayabilirsin!

Sıkça Sorulan Sorular

En Çok İncelenen Ses Kartı Markaları Hangileridir?

Cimri.com
Cimri.com'da ziyaretçilerin ürünlerini en çok inceledikleri 5 Ses Kartı markası:

2021 yılı Ses Kartı Fiyatları ne kadar?

Cimri.com
17 Ekim 2021 tarihinde Cimri.com’da yer alan 62 Ses Kartı modeli içerisinde en ucuz Ses Kartı fiyatı 9.36 TL iken, en yüksek Ses Kartı fiyatı 13949.07 TL olarak sitemizde yer alıyor. Tüm Ses Kartı fiyatlarının ortalaması alındığında ise 17 Ekim 2021 tarihinde ortalama Ses Kartı fiyatı ise 258.4 TL olarak sitemizde yer alıyor.

En Çok İndirim Bulunan Ses Kartı Ürünleri Hangileridir?

Cimri'nin Seçimi
Market Broşürleriİndirimli ÜrünlerKampanyalar ve İndirim KuponlarıGünün FırsatlarıÜye Ol

Ses Kartı

Oyun oynamak, müzik dinlemek, film seyretmek son derece eğlenceli aktivitelerdir. Bu aktiviteleri daha keyifli bir hâle getiren bazı özellikler vardır. Bunlar en önemlisi şüphesiz ses kalitesi olur. Oyun oynarken, tüm ses detaylarını duyabilmek, oyun performansını arttırdığı gibi kullanıcının ortamdan kendini tamamen soyutlamasına ve oyunun içine dahil olmasına imkân tanır. Film sırasında tüm ses efektlerinin net olarak duymak, filmin sürükleyiciliğini arttıran unsurlar arasında bulunur. Ses kalitesi, müzik dinlerken en çok ihtiyaç duyulan özelliklerden biridir. Dinlenen her şarkının duygusu, yüksek ses kalitesi sayesinde dinleyicilere ulaşır. Güzel bir film izlemeyi, heyecanlı bir oyun performansını ya da müzik kalitesini sağlayan cihazlara Ses kartı adı verilir. Bu kartlar bilgisayarlara yerleşik halde bulunabildiği gibi harici olarak da takılabilir. Bilgisayarın meydana getirdiği ses sinyallerini, hoparlör, kulaklık gibi aygıtlara ileten ses kartları, gelen ses sinyallerini de bilgisayara aktarır. Teknolojinin gelişmesi ile daha yüksek özellikler sunan ses kartları kullanıcıların isteklerini ve beklentilerini karşılar niteliklere sahiptir. 

Ses Kartı Modelleri ve Özellikleri

Ses kartları pc içinde, anakart üzerinde yer alır. Ses kartlarının görevleri arasında sesleri kaydetmek, sinyalleri sentezlemek ve değiştirmek bulunur. 1990 yıllarında belli bir üne kavuşan ses kartları, bilgisayar dışında da kullanılmaya başlanır. A/D çevirici ile analog ve dijital sesler arasında dönüşümü sağlayan ürün, kolaylık sağlar. Ses kartı modelleri genel olarak dahili ve harici olmak üzere ikiye ayrılır. Dahili olarak adlandırılan kartlar, anakarta entegre bir biçimde bulunur. Harici ses kartları ise ayrıca alınan kartlardır. İyi bir ses kaydı isterseniz harici ses kartları bu konuda size yardımcı olacaktır. Günümüzde temel olarak 3 tür harici ses kartı vardır. Firewire, Thunderbolt ve USB ses kartları bu üçlüyü oluşturur. Harici ses kartlarını birbirinden ayıran en önemli nokta bağlantı noktalarıdır. Kolay erişim sağlayan usb ses kartı ise en çok tercih edilen modeller arasında yer alır. Her bütçeye ekonomik seçenekler sunan usb ses kartları, kolay bağlantı sağlarlar. Bilgisayarların genelinde usb portu bulunur. Bu nedenle basit kurulum sunar. Firewire ses kartları ise işletim tabanı MacOS olan cihazlar için tasarlanır. Thunderbolt ses kartı Firewire ile benzer özellikler gösterir. Ayrıldıkları tek nokta hızdır. Az yer kaplayan ve kolay taşınabilen usb ses kartları, ses bozulması, gecikmesi, desibel düşüklüğü gibi sorunların önüne geçer. Masaüstü ve taşınabilir bilgisayarlarda rahatlıkla kullanılabilir. Kullanılan ses kartına göre belli başlı giriş ve çıkışlar bulunur. Monitör, mikrofon, kulaklık, enstrümanlar için farklı bağlantı noktaları konumlandırılır. Midi adı verilen bağlantı noktası enstrümanların ses kartına bağlantılarını sağlar. Bağlantılar için mevcut, renk kodları bulunur. Midi bağlantı noktası altın renge sahiptir. Line bağlantı noktası, mikrofon girişlerini sağlar. Kombo giriş olarak adlandırılan line, enstrümanlar içinde kullanılabilir. Ses kartı kulaklık modellerinin de bağlantı girişini barındırır. Herhangi bir stüdyo kulaklık, bu bağlantı noktasına kolayca bağlanabilir. Hoparlörler içinde ayrı bir girişi olan ses kartları yüksek performans sunar. Sahip olduğunuz bilgisayar ya da aygıtlar doğrultusunda ses kartı seçiminizi yapabilirsiniz. 

Ses Kartı Fiyatları

Ses kartları görevleri bakımından önemli bir yere sahiptir. Sesin netliği, kalitesi ve derinliği bilgisayar ile yapılan işlerin kalitesini belirleyen unsurlardır. Bu unsurların performansını sağlayan ses kartları farklı özelliklere göre fiyatlandırılırlar. Genel olarak dahili ve harici şekilde kullanılan ses kartları, ekonomik seçenekler sunar. Dahili kartlar bilgisayar içinde hazır olarak bulunur. Ekstra bir ücret ödemeye gerek yoktur. Fakat daha farklı bir ses deneyimi isteyenler harici ses kartlarını alabilirler. Harici ses kartları arasında yer alan usb kartlar, hemen hemen her bilgisayar ile uyum sağlar. 3D ses özelliğine sahip olan usb ses kartları fiyatları bakımından fark gösterebilir. Tak çalıştır modu ile kolay bir kullanım sunar. Eğer MacOs işletim sahibine sahip bir cihaz kullanıyorsanız Firewire ses kartlarını tercih edebilirsiniz. Hız bakımından yüksek performans sağlayan bu kartların fiyatları model ve özelliklerine göre değişir. Ses kartı fiyatları için Cimri.com adresini ziyaret edebilirsiniz. Cimri.com ses kartı fiyatlarını aynı anda önünüze getirir. Size sadece sınırsız ses kartı modelleri arasından bütçenize en uygun modeli seçmek kalır. 

Ses Kartı Satın Alırken Hangi Özelliklere Dikkat Edilmeli?

Doğru ses kartını seçebilmek için belirmeniz gereken ilk özellik kaç adet giriş çıkışa ihtiyacınız olduğudur. Ses kartı modelleri tek giriş ve çıkışa sahip olan masaüstü bilgisayarlardan binlerce kanalı kayıt yapabilen, kompleks modellere kadar geniş bir ürün yelpazesi sunar. Örneğin şarkı yazarı veya vokalist iseniz 2 giriş yeterli olacaktır. İşletim sistemi dikkat edilmesi gereken bir diğer noktadır. Ses kartına karar verirken sahip olduğunuz bilgisayarın desteklediği bağlantı formatlarını içeren bir cihaz tercih etmeniz daha doğru olur. Eğer 3.0 usb çıkışı olan bir bilgisayarınız varsa ses kartını usb 2.0 ses kartı kullanmanız performans sağlamaz. Ses kartının yüksek çözünürlükte sinyal işleme gücüne sahip olması gecikme yaşamadan ses kaydetmeye olanak tanır. Bu nedenle sinyal işleme gücü de önem kazanır. Hi -Z girişli ise daha dengeli kayıtlar yapmanızı sağlar. Tüm bu özellikler doğrultusunda aradığınız ses kartı fiyatlarını Cimri.com sitesinde bulabilirsiniz. Ses kartı mikrofon özelliklerini karşılaştırabilir, aradığınız ses kartı modelini en ekonomik haliyle alabilirsiniz. 

Bizi Takip Edin!

Copyright © 2007 – 2021 Cimri A.Ş. Cimri markası ve logosu, Cimri A.Ş.'nin tescilli markasıdır.
Tüm hakları saklıdır. Bu siteyi ziyaret edenler Kullanıcı Sözleşmesini okumuş ve kabul etmiş sayılırlar.

AppStoreGoogle PlayAppGallery