Scart Kablo

Scart Kablo Fiyatları

69 Ürün gösteriliyor.
Scart Kablo fiyatlarını ve özelliklerini en popüler, en ucuz, en yeni ürünler olarak gruplayabilirsiniz. Scart Kablo modelleri ve Scart Kablo fiyatları karşılaştırma listesine ekleyerek size en uygun seçenekleri tek ekranda inceleyin. Scart Kablo kategorisinde en favori markalar şu şekilde: Philips, S-Link, Goldmaster, Alfais, Elba. 69 adet Scart Kablo fiyatlarını karşılaştırmaya başlayabilirsin!

Sıkça Sorulan Sorular

En Çok İncelenen Scart Kablo Markaları Hangileridir?

Cimri.com
Cimri.com'da ziyaretçilerin ürünlerini en çok inceledikleri 5 Scart Kablo markası:

En Çok İncelenen Scart Kablo Ürünleri Hangileridir?

2021 yılı Scart Kablo Fiyatları ne kadar?

Cimri.com
19 Nisan 2021 tarihinde Cimri.com’da yer alan 69 Scart Kablo modeli içerisinde en ucuz Scart Kablo fiyatı 7.5 TL iken, en yüksek Scart Kablo fiyatı 299.0 TL olarak sitemizde yer alıyor. Tüm Scart Kablo fiyatlarının ortalaması alındığında ise 19 Nisan 2021 tarihinde ortalama Scart Kablo fiyatı ise 48.72 TL olarak sitemizde yer alıyor.

En Çok İndirim Bulunan Scart Kablo Ürünleri Hangileridir?

Cimri'nin Seçimi
S-Link SLX-260 HDMI Kablo
S-Link SLX-260 HDMI Kablo
En Ucuz Fiyatlarla Yakında Cimri.com'da
Market Broşürleriİndirimli ÜrünlerKampanyalar ve İndirim KuponlarıGünün FırsatlarıÜye Ol

Scart Kablo

Yeni nesil dijital akıllı televizyonlar ve dijital yayın yapan platformlar son dönemde artış gösterse de, özellikle ülkemizde pek çok evde eski tip analog televizyonlar ve karasal uydu yayınları izlenmek üzere tercih edilir. Pek çok evde akıllı televizyonlar yer almasına rağmen; bu evlerde de ikinci ya da üçüncü televizyon olarak eski tip analog televizyonlar ve analog yayınlar tercih edilir. Analog yayın dendiğinde; pek çok kullanıcının ilk önce aklına gelen ve en sık tercih edilen bağlantı çeşitlerinden biri, scart bağlantıdır. Scart bağlantı sayesinde, 720 x 576 çözünürlüğe kadar desteklenen karasal uydu yayınları, DVD ve VCD playerlar ya da eski tip kameralar televizyonunuza aktarılabilir. Scart bağlantının kusursuz bir şekilde gerçekleşmesi ve ses ile görüntünün televizyona sağlıklı bir şekilde aktarılabilmesi için kaliteli scart kablo ihtiyacı ortaya çıkar. Scart kablo temel olarak, Fransız menşeli bir üründür; günümüzde ise pek çok üretici tarafından üretilir. Scart kablolar ile özellikle uydu alıcılarınızın bağlantısını televizyonunuza yapabilir ve veri kaybı yaşamadan sorunsuz bir şekilde kullanabilirsiniz.

Scart Kablo Modelleri

Scart tipi bağlantı ve buna izin veren scart kablolar, ilk olarak Fransa’da kullanıma sunulmuştur; anlamı ise Fransızca Syndicat des Constructeurs d'Appareils Radiorécepteurs et Téléviseurs kelimelerinin baş harfleridir. Scart teknolojisi çok uzun zamandan beri kullanılan bir teknolojidir, bu yüzden scart kabloları ile yapacağınız bağlantılar ile televizyonunuzda herhangi bir sorun yaşamadan uzun vadeli olarak yayınları takip edebilirsiniz. Scart teknolojisi, çok yüksek çözünürlüklü görüntüleri desteklemediği için bu bir dezavantaj olarak görülebilir; ancak o kadar yaygın ve köklü bir teknolojidir ki, yeni nesil akıllı televizyonların bile bir kısmında Scart bağlantıya yer verilir. Bunun böyle olmasının temel sebeplerinden biri Scart bağlantının çok fazla talep görmesi ve özellikle uzun süreli kullanımlarda herhangi bir bozulma ya da sorun çıkarmamasıdır. Scart kablolarda, genellikle ihtiyaca göre erkek ve dişi özellikteki soketler ile bağlantı sağlanır. Bu soketler 21 pinli bir bağlantıyı içerir. Bu pinlerin işlevlerine bakacak olursak; 1,2 ve 3. Pinler 2 sağ bir sol olmak üzere ses çıkışı, 4ve 5.pin topraklama, 6.pin ses girişi, 7.pin Pb girişi, 8.pin anahtar sinyal girişi, 9.pin topraklama, 10.pin D²B girişi, 11.pin Y girişi, 12.pin D²B çıkışı, 13.pin görüntü için toprak, 14.pin D²B için toprak, 15.pin renk girişi, 16.pin blanking sinyal girişi, 17.pin kompozit video için topraklama, 18.pin blankin sinyali ve anahtar girişi için topraklama, 19.pin kompozit video çıkışı, 20.pin kompozit video girişi / S-Video parlaklık girişi, 21.pin koruma topraklaması işlevlerini üstlenir. Scart kablolar ihtiyaca göre 1 ila 5 metre arasındaki uzunluklarda tercih edilebilir. Gelişen teknolojiyle birlikte multimedya cihazlar kullanıma sunulsa da hala pek çok evde eski nesil televizyonlar ve görüntüleme araçları vardır. Pek çok insan zaman zaman nostalji yapmak için DVD cihazlarından eski filmleri izlemek isterler. Böyle durumlarda DVD cihazınızı televizyonunuza bağlamak için Scart tipi bağlantıya ve Scart kablo dönüştürücüye ihtiyaç duyulur. Günümüzde modern evlerin birinci televizyonu akıllı televizyon olmakla beraber; pek çok evde yatak odalarında veya mutfak gibi yerlerde eski tipte televizyonlar yedek olarak beklemede tutulur. Bu televizyonları uydu alıcılara bağlamak ve görüntü elde etmek için Scart kablo modellerine ihtiyaç vardır.

Scart Kablo Fiyatları

Scart kablo fiyatları, scart teknolojisi eski ve köklü bir teknoloji olduğu için ortaya çıkan standardizasyondan dolayı oldukça homojen bir yapıya sahiptir. Fiyatlar üzerinde etkili olabilecek az sayıda unsur vardır. Bu unsurlardan biri, soket başlığında kullanılan malzemenin çeşididir. Genellikle Scart kablolarda çok pahalı olmayan ve yaygın metal malzemeler tercih edilir. Ancak, bazı üreticiler veri aktarımında kaybı azaltmak ve sağlam bir bağlantı sağlamak için metal başlı Scart kablolar üretirler. Bunun dışında Scart kablo fiyatları üzerinde etkili olan en önemli değişkenlerden biri, kablonun uzunluğudur. Bağlantı yapılacak cihazla televizyon arasındaki mesafe arttıkça, kullanılması gereken Scart kablosunun boyu da otomatik olarak uzar. Uzun Scart kablosu üretimi fazla malzeme kullanımı ve ekstra maliyet gerektirdiğinden; prensip olarak Scart kablolarda uzunluk arttıkça fiyatlar da bununla doğru orantılı olacak şekilde artar diyebiliriz.

Scart Kablo Satın Alırken Hangi Özelliklere Dikkat Edilmeli?

Scart kablo satın almadan önce göz önünde bulundurmanız gereken birkaç değişken vardır. Öncelikle Scart kablo ile görüntü alabilmeniz için, bağlantı yapacağınız cihazların ve yayın türünün analog olması gerekir. Scart kablo ile yapacağınız bağlantılarda dijital yayın almanız mümkün değildir. Bunun yanında, Scart kablonun desteklediği çözünürlüğün 720 x 576’ya kadar olduğunu asla unutmamalısınız. Bu çözünürlüğün üzerindeki full HD ya da ultra HD gibi yayınları Scart kabloyla aktarmaya çalışırsanız büyük miktarda veri kaybı yaşarsınız. Scart kablo satın alacaksanız; genellikle eski tip tüplü analog televizyonlarda standart çözünürlükte yayın yapan karasal uydu yayınlarını izleyebileceğinizi ve bu eski tip televizyona DVD VCD player gibi biraz daha eski teknoloji ürünleri bağlayabileceğinizi unutmamanız gerekir. Scart kablo satın alırken bağlantı sağlayacak başlık türünün de yapısı önemlidir. Örneğin metal başlık scart kablo çeşitleri, veri kaybı yaşamadan ve kullanımda sorun yaşamadan problemsiz bağlantı yapabilmenizi sağlarken, uygun fiyatı sayesinde de bütçenizi korumanıza yardımcı olur.

Bizi Takip Edin!

Copyright © 2007 – 2021 Cimri A.Ş. Cimri markası ve logosu, Cimri A.Ş.'nin tescilli markasıdır.
Tüm hakları saklıdır. Bu siteyi ziyaret edenler Kullanıcı Sözleşmesini okumuş ve kabul etmiş sayılırlar.

AppStoreGoogle PlayAppGallery