iştirakidir.
Ana Sayfa > Bilgisayar & Yazılımlar > Bileşenler > Sabit Diskler > Western Digital Sabit Diskler >
799 - 799 TL (1 Fiyat Seçeneği)
0 Yorum
Puan Ver GÖNDER

Western Digital Caviar Green 4TB WD40EZRX Sabit Disk

799,00 TL (1 Fiyat Seçeneği)
  • Daha Fazla Göster (-29) Gizle
ÖZELLİKLER
  • Ana Özellikler

  • Bağlantı Tipi Sata3
  • Boyut 3.5"
  • Dönüş Hızı 5400 Rpm
  • Kapasite 4 TB
  • Ön Bellek 64 MB
YORUMLAR
0 Kullanıcı Puanı 0 Kullanıcı Yorumu
1 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
2 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
3 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
4 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
5 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
Resim Yükle
Puan Ver
GÖNDER
İNCELEME
WD Caviar Green 4TB WD40EZRX WD’nin 4TB depolama kapasitesi sunan WD Caviar Green 4TB WD40EZRX sabit disk modeline yakından bakma fiyatı bulduk. En ucuz fiyat ve en ucuz fiyat alternatifleriyle Cimri.com’da bulabileceğiniz WD Caviar Green 4TB WD40EZRX’in detayları sizlerle.
Yazar: Hakan Sülün 17/02/2016

SSD ile HDD’ler arasındaki muazzam performans farkını artık bilmeyen bir bilgisayar kullanıcı kalmamıştır herhalde. Özellikle sistem kurulduktan sonra ortaya çıkan hız farkı, pek çok kullanıcının birincil diskte sistem kurma konusunda HDD’ye tövbe etmesine sebep oluyor. Ancak yine de HDD’ler hala daha rafa kalkmış değil. Zira SSD’lerin fiyatları bir türlü ucuzlamadı gitti, ucuzlayacak gibi de görünmüyor. Bugün 480GB’lık bir SSD almak istersiniz 1000 liranın üstünde bir rakamı gözden çıkarmanız gerekiyor.

Dolayısıyla kullanıcıların hala daha verilerini depolayabilmek için SSD dışında ikincil bir diske daha ihtiyacı var. HDD pazarında özellikle ülkemizde Western Digital (WD) ve Seagate önemli rol oynuyor. Sizler için de WD’in çevre dostu olarak sınıflandırdığı “Green” serisi altındaki 4TB’lık WD40EZRX kod adlı sabit diskine göz atma fırsatı yakaladık.

WD’in Green serisi altındaki ürünlerini çevreci olarak tanımlıyor çünkü bu serideki diskler, az güç tüketimi ve sessiz çalışma gibi özellikleriyle öne çıkıyor. Yani bir nevi uzun ömürlü bir disk isteyenler için oluşturulmuş bir ürün gamı. Bugün Green ailesinin 4TB’lık ürününü inceleyeceğim ancak piyasada 3TB, 2TB, 1,5TB, 1TB ve 500GB seçenekleri de satışa sunuluyor.

Bir sabit diskin fiziksel özellikleri hususunda konuşacak çok bir şey yok aslında ancak yine de kısaca bir üzerinden geçeceğim. WD Caviar Green 4TB WD40EZRX, 26,1mm kalınlığında ve 0,67kg ağırlığında. Ele aldığımda epey bir ağır olduğunu hissedebiliyorum. Kasada kullanım esnasında ağırlığı bir problem yaratmayacaktır ancak hepsi bir arada PC gibi kısmen taşınabilir bir cihazda biraz ağırlık yaratabilir.

Yan tarafta kasaya sabitlemek için vida delikleri yer alıyor. Ön tarafında SATA güç ve veri aktarım kablo girişleri var. Western Digital’in 4TB’lık Caviar Green sabit diskinin performansı açısından herhangi bir kusuru yok. Stabil şekilde çalışıyor ve kendi statüsüne kıyasla fena da performans sunmuyor değil. Hız performansı dışında oldukça sessiz çalıştığını ve çok az güç tükettiğini de belirtmeliyim.

En önemlisi; fiyatı piyasadaki diğer 4 TB’lık disklere kıyasla daha uygun. Bunda WD40EZRX’in Green serisinde yer alması, en büyük etken tabii ki. Piyasadaki diğer 4TB’lık diskler muhtemelen daha iyi performans sunacaktır ancak çalışırken harcadığı güç ve gürültüsü de değişecektir. Özetle WD Caviar Green 4TB, sisteminde veri yedeklemek için bolca yere ihtiyacı olanlara uygun bir seçenek olacaktır. WD Caviar Green 4TB en ucuz fiyat ve en uygun fiyat alternatifleriyle Cimri.com’da. Cimri, cebinize çalışır…

Hakan Sülün 17/02/2016
Western Digital Sabit Diskler