iştirakidir.

RC ARAÇLAR VE AKSESUARLARI

En Ucuz RC Araçlar ve Aksesuarları Fiyatları

Ana Sayfa > Kitap, Müzik, Hobi > Oyun & Hobi >
Kategoriler+
Filtreler+

RC Araçlar Nedir?

RC Araçlar, uzaktan kumandayla çalışan gerçek araçların 1/8'i kadar olan araba ve helikopterlerin oyuncak halidir. Hobi olarak alınan ve birçok insanın ilgi alanında olan bu araçlarla yarışmalar bile yapılmaktadır. Benzin ya da elektrikle çalışmakta olan ürünler genelde araba sevdası olan ve arabalardan vazgeçemeyen kişiler tarafından satın alınmaktadır. Normal bir aracın sahip olduğu tüm parçalar bu araçlarda da mevcuttur ve bu nedenle en çok tercih edilen oyuncaklar arasında yer almaktadır. Araçların uzaktan kumandayla çalışması radyo dalgaları sayesinde olmaktadır. İngilizcede RC, radio control anlamını taşımaktadır. RC araçlar denilmesi de bu anlamlardan yola çıkarak belirlenmiştir.

RC Araç Aksesuarları Nelerdir?

Son zamanlarda oldukça kullanılan ve geliştirilen drone, insansız hava araçları kategorisinde yer almaktadır ve RC araç aksesuarı olarak en çok tercih edilen üründür. Drone, genellikle uzaktan kumandalı helikopterlere takılarak havada görüntü kaydı yapmaktadır. Aynı zamanda uzaktan kumandalı arabanıza da takabilir yine görüntü kaydedebilirsiniz. Bir diğer aksesuarlardan biri olan drone çantası, şarj aleti ve uzaktan kumanda setleridir.

RC Araçların Kullanımı Kolay Mı?

Satın almış olduğunuz ürünün içinde kullanım kılavuzuyla ilgili bilgiler yer almaktadır. Demonte olan bir ürün olmadığı için kullanım kılavuzunda kumandayla ilgili bilgileri okuyarak rahatlıkla kullanıma başlayabilirsiniz. Ayrıca sadece RC araçlar değil aksesuar olarak drone aldıysanız sabitlenmesi ve görüntü kaydetmesini de kendiniz dronenun içinden çıkan kullanım kılavuzuyla birlikte yapabilirsiniz.

RC Araçlara Bakım Yapılır Mı?

RC araç bakımları mutlaka yapılmalıdır. Eskiyen parçalar çıkarılıp yerine yeni parçaların alınması gerekmektedir. Aksi takdirde aracı kullanamaz hale getirebilirsiniz. Bakım yapmak için tüm parçaların birbirinden ayrılması gerekmektedir. Tekerlek ve lastikler kontrol edilmeli, rulman parçalar yağlanmalı ve amortisör gözden geçirilmelidir.

Elektrikli ve Benzinli Modellerde Dikkat Edilmesi Gerekenler?

Elektrikli RC araçlarda akünün tamamen şarj edilmesi gerekmektedir. Hız kontrolü yapan bir motor ve motorun sabitlenmesi sağlam olmalıdır. Gerekli noktalarda mutlaka bakım yapılması elektrikli RC araçlar için çok önemlidir. Benzinli RC araçlarda ise kullanılan motora göre yanıcılık miktarı doğru seçilmelidir. Ayrıca fren sertliğinin iyi ayarlanması gerekmektedir.

Drone Kullanım Alanları Nelerdir?

Dronelar yirminci yüzyılın başında askeri alanlarla kullanılmaya başlanmıştır. Daha sonrasında popüler olmuş ve haberleşme, spor, sağlık ve turizmde de kullanılmaktadır. Aynı zamanda düğün çekimleri yani fotoğrafçılık alanında da oldukça yaygındır. Düğün yapıyorsanız drone sayesinde havadan çekim yapma imkanını yakalayabilirsiniz.

RC Araç Kullanmaya Yeni Başlayanlar İçin Tavsiyeler Nelerdir?

Kullanıma yeni başlayan kişiler öncelikle elektrikli RC araç satın almalıdır. Başlangıç için ucuz ve uygun malzemelerle hazırlanmış ve fazla karışık olmayan modeller seçilmelidir. Hız yapmanız önerilmemektedir. Nedeni ise daha fazla masraf çıkarabilir. Başlangıç aşamasında unutmamanız gereken kullanımın mantığını anlamanızdır. Ayrıca başlangıç seviyesi için düz ve pürüzsüz bir zemin tercih edilmelidir.

RC Araç ve Aksesuarları Fiyat Aralığı Nedir?

RC araç ve aksesuarları fiyat aralığı ürünlerin modeli, markası ve özelliklerine göre değişkenlik göstermektedir. Bu nedenle belirli bir fiyatı ya da fiyat aralığı bulunmamaktadır. Sizde ihtiyacınıza ve zevkinize göre ürünleri sıralayabilir bütçenize en uygun fiyatlı ürünü satın alabilirsiniz.