RC Araçlar

En Ucuz RC Araçlar Fiyatları

187 ürün gösteriliyor.
RC Araçlar fiyatlarını ve özelliklerini en popüler, en ucuz, en yeni ürünler olarak gruplayabilirsiniz. RC Araçlar modelleri ve RC Araçlar fiyatları karşılaştırma listesine ekleyerek size en uygun seçenekleri tek ekranda inceleyin. RC Araçlar kategorisinde en favori markalar şu şekilde: King, Maisto, Revell, Vardem, Yabidur. 187 adet RC Araçlar fiyatlarını karşılaştırmaya başlayabilirsin!
Cimri'nin Seçimi

Yurtdışında yarışmalarının, fuarlarının ve festivallerinin düzenlendiği rc araçlar ülkemizde yeni yeni yer edinmeye başladı. Rc araçlar özellikle hobi amaçlı kullanıma uygun olsa da profesyonel anlamda da büyük bir kitleye hitap etmekte. DJI, Maisto, Rcx gibi markaların rc modellerine en uygun fiyat seçenekleri ile cimri.com üzerinden ulaşabilirsiniz.

RC Araç Nedir?

İngilizce Radio Control’un kısaltması olan radyo frekanslı bir kumanda ile kontrol edilen, her türlü modifiye yapılabilen 180-200 km hıza ulaşabilen, gerçek aracın 1/8 oranında küçültülmüş halidir. Modifiye edilebilmesi oyuncak olmadığının kanıtıdır. RC kit model arabalar ikiye ayrılır. Benzinli RC araç; nitro metonol yakıtla çalışır. Elektrikli RC araç; elektrik motoru ile çalışır. Araba şasisi üzerine monte edilen özel ekipmanlar ile çalışma sistemini belirlemek mümkündür.

Araba tutkunlarının vazgeçilmezi RC araçlar artık bambaşka bir oyun kültürü haline gelmiştir. Genç yaşlı hız tutkunları drift, egzoz, lastik gibi aracın bütün parçalarıyla tek tek uğraşırlar. Elektrikli RC araçlar, şarj edilebilme özelliği sayesinde özellikle çok çocuklu ailelerin tercihleri arasında ilk sırayı alır. Bazı RC araçlar; modelli yarış arabalarına veya lüks markaların araba modelleriyle büyük benzerlik olacak şekilde üretilmektedir. Çocukların düşlerini süsleyen RC araçlar; kara araçları, hava araçları, su araçları olarak farklı şekillerde üretilmiştir. RC araç modelleri gibi kendi özel hayran kitlesine sahip olan, piyasaya hızla yayılmaya başlamış droneler de Cimri’de en ucuz fiyatlarla alıcılarını beklemektedir.

Drone Nedir?

İnsansız hava aracı sınıfında yer alan, önceleri sadece askeri alanda kullanılan, günümüzde kişisel kullanımda video, fotoğraf çekebilme özellikleriyle maceraperestlerin yeni tutkusu teknolojik aletlerdir. Yerden kumandalı hava aracı da denilebilir. Drone modelleri, görüntü kalitesine, donanım sağlamlığına, menzil uzunluğuna göre değişen çok geniş bir fiyat yelpazesine sahiptir. Amatör drone çeşitleri olduğu gibi çok profesyonel drone çeşitleri de vardır. Çeşitli özelliklerdeki droneler hızla insanların ilgisini çekmekte ve kendi özel hayran kitlesini oluşturmaktadır.

RC Araç Türleri Nelerdir?

Rc araçlar enerji bakımından elektrik, benzin motorlu ve nitro yakıtlı olmak üzere üç kategoriye ayrılır. Bakım konusunda benzin ve nitro yakıtlı rc araçlar elektrikli rc araçlara göre daha zahmetlidir. Üç türdeki araçlar da geniş modifikasyon imkanı sunduğu için kullanıcıların tercihi satın alacağı rc araca genelde ne kadar zaman ayırabileceği ile alakalıdır. Ayrıca rc araçlar su, hava ve kara araçları olmak üzere üç farklı kategoride incelenebilir. Özellikle son zamanlarda gündemde olan hava araçları teknolojinin de gelişmesi ile gerek askeri alanlarda gerekse endüstriyel alanlarda hayatımıza tamamen adapte olmaya başladı.

Rc Araç Satın Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Rc araçları oyuncaklardan ayıran en büyük özelliklerden biri profesyonel kullanıma da uygun olmalarıdır. Bu sebepten dolayı bakım-onarım konusuna önem verilmesi gerekir. Öncelikle hangi platforma uygun rc araç alacağınıza karar vermelisiniz. Kara aracı alacaksanız offroad, onroad, ağır makineler ve tır türlerinden birini seçmelisiniz. Hava aracı olarak helikopter, uçak, drone türlerinden birine karar kılmalısınız. Su aracı olarak yelkenliler ve tekne olarak iki seçenek bulunmakta. Hangi aracı alacağınızı belirledikten sonra hangi enerji türü ile çalışan modeli almanız gerektiğine de karar vermelisiniz. Nitro yakıtlı ve benzinli rc araçların elektrikli modellere göre daha eğlenceli olduğu su götürmez bir gerçek. Ancak bakım açısından biraz zahmetli olduğu için yeni başlayacaklar elektrikli araç seçimi daha doğru olacaktır.

Maisto Marka Rc Araçlardan Hangilerini Tercih Etmeliyim?

Satın alacağınız rc araç ile akrobasi hareketleri yapmak ve neredeyse her zeminde kullanabilmek istiyorsanız Maisto Extreme Beast Mavi Uzaktan Kumandalı Araba modelini tercih edebilirsiniz. Yüksek engebelere sahip alanlarda veya doğada rc araç kullanmak istiyorsanız Maisto Rockzilla Uzaktan Kumandalı Arazi Aracı sizin için iyi bir tercih olacaktır