iştirakidir.
333 - 485 TL (27 Fiyat Seçeneği)
0 Yorum
5
Powerline Adaptör kategorisinde en popüler 5. ürün
TP-Link TL-RE450 Powerline Adaptör
Puan Ver GÖNDER

TP-Link TL-RE450 Powerline Adaptör

333,98 - 485,90 TL (27 Fiyat Seçeneği)
  • Daha Fazla Göster (-18) Gizle
İLGİLİ TEKLİFLER
ÖZELLİKLER
  • Ana Özellikler

  • Bağlantı Hızı 300 Mbps
YORUMLAR
0 Kullanıcı Puanı 0 Kullanıcı Yorumu
1 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
2 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
3 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
4 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
5 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
Resim Yükle
Puan Ver
GÖNDER
İNCELEME
TP-Link RE450 Şık tasarımı ve kullanışlı özellikleri ile dikkat çeken TP-Link RE450, en ucuz fiyat ve en uygun fiyat alternatifleriyle Cimri.com’da. Test merkezimizde ağırladığımız bu ilgi çekici modelin teknik detaylarına, tasarımı ve diğer öne çıkan özelliklerine yakından bakacağız TP-Link RE450 detaylı incelemesini aşağıda bulabilirsiniz.
Yazar: Ferhat Verdi 13/02/2017

Wi-Fi menzil genişleticiler, son yılların yükselişteki teknolojik ihtiyaçlarından. Örneğin alt kattaki Wi-Fi kaynağı modemden üst katta da faydalanabilmek ya da uzakta kalan odada daha iyi bağlantı için tercih ediliyorlar. TP-Link ise bu alanda öne çıkan markalardan. Bu noktada şirketin gerek tasarımı, gerekse teknik detayları ile dikkat çeken modeli RE450 test merkezimizin konuğu oldu. Bu cihaz, online oyuncular, yayın yapanlar ve HD akışı, oturma odasındaki 4K TV’ye iletmek isteyenler için ideal. Ayrıca bağlantı açısından zayıf noktaları daha iyi hale getirmek isteyenler için de. Yakından inceledik…

TP-Link RE450 Tasarım Özellikleri

TP-Link RE450, şık ve modern bir tasarıma sahip. Çok küçük olduğu söylenemez ama iyi görünüyor. Üç antene sahip, bunlarda ikisi kenarlarda, biri ise ortada ve istendiğinde aşağıya itilerek kaybedilebiliyor.

Ön kısmında LED bildirim ışıkları ve fonksiyon tuşu var. Ayrıca bir de Ethernet portu olduğunu görüyoruz, bu sayede dilerseniz kablolu olarak da internet kullanımı sağlayabiliyorsunuz.

TP-Link RE450 Kullanım ve Performans Özellikleri

Ürün kısa sürede kullanıma hazır hale geliyor. RE Button’a basıldıktan sonra WPS tuşuna basıyorsunuz ve eşleşme sağlanıyor. TP-Link Extender 4.5 GHz ve 5GHz olmak üzere iki ayrı isimle ağda görülüyor, kısa sürede eşleşiyor. Bu aşamada dikkat edilmesi gereken temel nokta ise konumlandırılması. İnternet bağlantısının kesilmeye, zayıflamaya başladığı bölgelerdeki prizlere takılması gerekiyor, bu sayede menzili genişletirken en efektif şekilde sağlayabiliyorsunuz. Özetle stratejik konumlandırma önemli.

Çift bant özelliğine sahip olan model, 2.4 GHz ve 5 GHz’te çalışıyor. İki frekans toplamı ise 1750 Mbps seviyesinde. Bu aşamada internet bağlantısında yüksek bant genişliğinin tercih edildiği lokasyonda kullanımı faydasını yükseltiyor.

Sonuç

İnternet bağlantısının iyi olmasının dışında menzili de büyük önem taşıyor. Birçok cihazın evin ya da iş yerinin çeşitli bölgelerinden ağa entegrasyonunda dipte kalan, modeme uzak konumda bulunan cihazların şansı pek yüksek olmuyor. En iyi ihtimalle kopup duran bağlantılar olası. TP-Link RE450, tam olarak bu gibi durumlar için geliştirilmiş bir cihaz. Kolay kullanımı ve performansıyla dikkat çekiyor.

Büyük görünümle gelmesine karşın fütüristik tasarım çizgisi sayesinde yaşam alanlarına ayrı bir obje gibi dahil oluyor. Teknolojisiyle öne çıkan modelin endüstriyel tasarım açısından da pozitif algıları hareket geçirdiğini belirtmek gerekiyor. En nihayetinde ise bu cihaz, evinde veya iş yerinde WiFi menzilini genişletmek isteyen kullanıcılar için son derece performanslı bir çözüm durumunda.

Ferhat Verdi 13/02/2017
Almanya'da doğdu. İstanbul Üniversitesi Gazetecilik mezunu. Oyun ve fotoğraf konularında binlerce araştırma yazısı, inceleme ve haber hazırladı. Türkiye'nin önde gelen tüketici elektroniği dergilerinde ve teknoloji odaklı web sitelerinde editör olarak çalıştı.
TP-Link Powerline Adaptör