iştirakidir.
62 - 598 TL (50 Fiyat Seçeneği)
0 Yorum
%10
Bir önceki haftaya göre indirim oranı : 10
Eski Fiyat : 69,90 TL
Driveclub PS4
Puan Ver GÖNDER

Driveclub PS4

62,90 - 598,00 TL (50 Fiyat Seçeneği)
En Uygun Fiyatlar İçin n11.com'a Gelin!
  • Daha Fazla Göster (-24) Gizle
İLGİLİ TEKLİFLER
YORUMLAR
0 Kullanıcı Puanı 0 Kullanıcı Yorumu
1 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
2 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
3 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
4 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
5 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
Resim Yükle
Puan Ver
GÖNDER
İNCELEME
Driveclub Driveclub, PlayStation 4 sistemi için çıkarılmış ilk Türkçe dil desteğine sahip otomobil yarış oyunu. Sony tarafından dağıtımı üstlenilen oyun, bu yönüyle daha başlamadan artı puanları topluyor.
Yazar: Ferhat Verdi 20/02/2015

Driveclub, PlayStation 4 sistemi için çıkarılmış ilk Türkçe dil desteğine sahip otomobil yarış oyunu. Sony tarafından dağıtımı üstlenilen oyun, bu yönüyle daha başlamadan artı puanları topluyor. PlayStation Türkiye’ye de bu özellik için ayrıca teşekkür etmek gerekiyor. Peki oyun, temelde nasıl? Hangi özelliklerle yarış oyunu meraklılarını karşılıyor, artıları ve eksileri neler?

Driveclub otomobil yarışı oyunları içerisinde beklide en çok beklenen oyun diyebiliriz. Peki bu kadar beklenen bu oyun içerisinde bize ne gibi zenginlikler sunuyor. Driveclub araba yarışı oyunlarında bir devrim yaratan Underground serisinin daha gelişmiş ve geniş bir network ağına sahip olanı. Her alanda her menüde rekabetin üst seviyede olduğu bu oyun, rekabeti seven ve yenilgiyi hazmedemeyen her oyuncu için biçilmiş kaftan.

Oyunda ister tek başınıza isterseniz network ile arkadaşlarınızla ya da farklı insanlarla yarışabilirsiniz.Yarışlar Normal yarış, Zamana karşı yarış ve Drift olarak 3 kısıma ayrılıyor. Neredeyse her sokakta her alanda yeni bir yarış bulabilirsiniz. Hatta yarış içerisindeyken bile oyun size yeni kapışmalar sunabiliyor. Kısaca bulunduğumuz her yerde birileriyle yarışabiliyor ve rekabete girebiliyoruz.

Oyunda isterseniz birine ya da bir Club e yarış isteği gönderebiliyorsunuz. Elbette aynı şekilde size de yarış isteği gönderilebiliyor. Oyunda etkileşim bu sayede bir hayli yüksek seviyede. Tüm bu yarışlardan topladığınız puanlar sizi onurlandırmakla kalmayıp hatırı sayılır bir ün sahibi de yapabiliyor. Ayrıca oyunda kendinize uygun iyi bir Club’a girmeyi unutmayın. Çünkü oyunda 2 kulvarda gelişmeniz gerekiyor. 1.’si Sürücü seviyeniz 2.’Si ise Takım olarak Club seviyeniz.

Bu gelişmelerin sizlere ne kazandıracağından bahsedecek olursak; her iki alanda da seviye olarak yükseldikçe yeni arabalara ve yeni araç boyaları edinebilmeniz mümkün. Yukarıda da belirttiğimiz üzere her şey rekabet üzerine kurulu. Bu iki alan için de ayrı ayrı sıralamalar mevcut.

Kişisel olarak seviye atlamak önemli olduğu kadar Club olarak yükselmek ve sıralamalarda yer almak ta oldukça önemli. Böylelikle sizi daha sosyal bir araba yarışı oyunu bekliyor diyebiliriz. Oyun, son derece renkli, farklı bir yarış deneyimi arayanlar için ideal. Driveclub’ta araç seçenekleri de son derece fazla. Yarışlar kazandıkça çok daha iyi otomobilleri alıp, yarışlarınıza hız kesmeden devam edebilirsiniz.

Son olarak oyundaki en büyük hatalardan biri Penalty sistemi. Oyunda ödül sisteminin güzelliği kadar yarışlardaki ceza sistemi de ayrı bir yer tutuyor. Ceza sistemi olarak da pistten çıktığınızda ya da başka bir araca çarptığınızda hız ya da eksi puan gibi cezalar alabiliyorsunuz. Fakat oyunu single player oynamak istediğinizde rakipleriniz bu cezalardan etkilenmediği gibi size bir aracın arkadan çarpması durumunda bile siz ceza alıyorsunuz. Bu özellik, oyundaki en kötü hatalar arasında.

Genel itibarıyla başarılı bir otomobil yarışı oyunu olan Driveclub, türünün en iyi örneklerinden biri. Otomobil yarışı oyunlarından hoşlanan, adrenalin ve hız gibi unsurlara hayır diyemeyen kişiler için denenmesini tavsiye edeceğimiz oyunlardan biri Driveclub.

 
Ferhat Verdi 20/02/2015
Almanya'da doğdu. İstanbul Üniversitesi Gazetecilik mezunu. Oyun ve fotoğraf konularında binlerce araştırma yazısı, inceleme ve haber hazırladı. Türkiye'nin önde gelen tüketici elektroniği dergilerinde ve teknoloji odaklı web sitelerinde editör olarak çalıştı.
Sony PlayStation 4 PS4 Oyunları