iştirakidir.
47 - 89 TL (11 Fiyat Seçeneği)
0 Yorum
Puan Ver GÖNDER

God Of War Ascension PS3 Oyunu

47,80 - 89,90 TL (11 Fiyat Seçeneği)
En Uygun Fiyatlar İçin n11.com'a Gelin!
  • Daha Fazla Göster (-27) Gizle
İLGİLİ TEKLİFLER
ÖZELLİKLER
  • Ana Özellikler

  • Oyun Türü RPG
  • Platform PS3
  • Yaş Grubu 18+
  • Yayıncı Firma Sony
  • Diğer Özellikler

  • Kontroller Gamepad
  • Online Oynama Özelliği Var
YORUMLAR
0 Kullanıcı Puanı 0 Kullanıcı Yorumu
1 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
2 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
3 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
4 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
5 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
Resim Yükle
Puan Ver
GÖNDER
İNCELEME
God Of War: Ascension Yunan mitolojisinden yola çıkan fantastik bir macera oyunu olan God of War Ascension’da zincirlere vurulmuş bir Yunan generali olarak başlıyorsunuz. Adınız Cratos ve fantastik bir dünyadasınız.
Yazar: Ferhat Verdi 02/01/2015

Yunan mitolojisinden yola çıkan fantastik bir macera oyunu olan God of War Ascension’da zincirlere vurulmuş bir Yunan generali olarak başlıyorsunuz. Adınız Cratos ve fantastik bir dünyadasınız. Gerçek bir ölüm makinesi olan Kratos, Bir tanrıyı da öldürmeyi başardığı için tanrılar tarafından ödüllendirilerek savaş tanrısına dönüştürülür. Buna karşın lanetlenir de… Oyunun fantastik öğelerinden Hiddetliler tarafından zincirlere vurulmuştur. Zincire vurulu halde olduğunuzdan bahsetmiştik, bu durumdayken size işkence eden örümceğe benzeyen bir yaratığı alt edip, zincirlerinizden kurtulmanızla serüven başlıyor. Yer altı hapishanelerindesiniz; Hiddetliler’in büyük suçlar işlemiş ölümlüleri cezalandırdıkları yerde. Karanlık bir atmosfer ve emin olun bir hayli de ürpertici...

Tuhaf yaratıklarla çevrili olacağınız oyun; karşınıza çıkan küçük, yeşil örümceklerle başlıyor. Elinize geçen kılıcınızla kombolar yaparak öldürmeye başlıyor, hem oyunun gerektirdiği hem de damarlarınızda gezinmekte olan şiddetin adım adım kendisi oluyorsunuz. Elbette bu sadece bir başlangıç, oyunda elinize geçen çok sayıda aletle düşmanlarınızı alt etmeniz gerekecek.

Kahramanımızla tekme atabiliyor, tırmanabiliyor, yumruk atıyor ve çok hızlı olmasa da koşabiliyorsunuz. Düşmanlarınızı tutup, kaldırıp yere çarpabiliyor; yerde yuvarlanıp tekme atabiliyorsunuz. Onların silahlarını düşürmek için de bazı hareketleriniz var. Üstelik düşen silahları alıp kullanabiliyorsunuz. Örneğin aldığınız kılıcı fırlatabiliyorsunuz. Zarar vermek ve öldürmek için gerekli şeylerin çoğuna sahipsiniz, üstelik savunma gücünüz de zamanla gelişecek.

Zaman zaman karşınıza çıkan kırmızı küreleri kırarak açıyorsunuz, bu küreleri kırarak silahlarınızı güçlendiriyorsunuz. Farklı boyutlardaki kapıları genelde kaldırıp geçiyorsunuz. İlk dakikalarda kolaylıkla öldürdüğünüz küçük böcekler, bir süre sonra insanları ele geçirerek karşınıza daha güçlü halde çıkmaya başlıyor. Bu kez de onları alt etmeniz gerekli. Sadece böcek/insan yaratıklar değil, çok daha fantastik şeylerle karşılaşıyorsunuz. Örneğin ölü bir tanrının koluna giren böcekler, bu dev boyuttaki kolu bir yaratığa dönüştürebiliyor. Hatta bu koldan kafası, bacakları olan bir yaratık oluşuyor. Sizi öldürmek isteyen yaratıklar saymakla bitmiyor. Oyunda bolca kesme, parçalama hareketi ve saçılan kan var. Bunlar God of War Ascension’ın fantastik dünyasındaki olmazsa olmazlar. Grafikler gayet iyi ama çok yüksek seviyede ayrıntı barındırmıyor.

Bir kapıdan bahsediyorsak, kapının temel kısımları ile karşılaşıyoruz. Yanan ateşlerle etrafın aydınlatılması odaklı ışıklandırmalar gayet başarılı. Yaklaştıkça pikselleşmeler göze çarpıyor, ancak tüm bunların PS3’teki maksimum grafik performansının sonuçları olduğunu belirtelim. En nihayetinde tatmin edici grafiklerle aksiyon dolu bir oyunla karşı karşıyasınız. Bu detayların devamında ise ses efektlerinin gayet yerinde olduğunu belirtelim. Çok detaylı sesler yok, bir karakteri öldürdüğünüzde kısa süreli parçalanma sesleri, kılıcınızın ve hareketlerinizin sesleri dışında ortama dair çok fazla ses duymuyorsunuz. Bu arada kılıçların modellemeleri oldukça detaylı, bu konuda gereken özen gösterilmiş ve artı puan kesinlikle hak ediliyor.

30 bölümden oluşan oyunda her bölüm büyük bir yaratığın öldürülmesi ile tamamlanıyor. Benzer oyunları oynamış, GoW oyunlarına aşina olan profesyonel seviyedeki oyuncular için God of War Ascention 7 saatlik sürede tamamlanıyor. Yeni başlayanlar için ise birkaç günün gerekli olduğu bir gerçek. Oyun senaryo modunun yanı sıra multiplayer modu da içeriyor.

Oyun, sürekli olarak yenilenen düşmanları ile sizi ilerlerken bir hayli zorluyor. Genel olarak detaylı olarak kurgulanmış bir mitolojik hikayeden yola çıkan oyun, gerek aksiyon türüne ilgi duyanlar, gerekse Yunan mitolojisi ve tarihi fantastik öğelerle harmanlamış, güçlü bir oyunu denemek isteyenler için ideal.

Ferhat Verdi 02/01/2015
Almanya'da doğdu. İstanbul Üniversitesi Gazetecilik mezunu. Oyun ve fotoğraf konularında binlerce araştırma yazısı, inceleme ve haber hazırladı. Türkiye'nin önde gelen tüketici elektroniği dergilerinde ve teknoloji odaklı web sitelerinde editör olarak çalıştı.
Sony PlayStation 2 - 3 Oyunları