iştirakidir.
38 - 39 TL (2 Fiyat Seçeneği)
0 Yorum
Puan Ver GÖNDER

Devil May Cry 4 PS3 Oyunu

38,81 - 39,00 TL (2 Fiyat Seçeneği)
En Uygun Fiyatlar İçin n11.com'a Gelin!
 • 0(216) 633 10 30
  ayteknoloji
  1 fiyat seçeneği daha
  Seçili ürünlerde 150 TL üzeri alışverişe kargo bedava!
  + Kargo Ücreti
  Aynı Gün Kargo
  38 , 81 TL
  24 Ay x 23.55 TL
  3 Saat Önce Güncellendi.
  • 0(216) 633 10 30
   bakirkoyelectronics
   Seçili ürünlerde 150 TL üzeri alışverişe kargo bedava!
   + Kargo Ücreti
   1 Günde Kargo
   39 , 00 TL
   24 Ay x 23.55 TL
   3 Saat Önce Güncellendi.
 • Daha Fazla Göster (-29) Gizle
ÖZELLİKLER
 • Ana Özellikler

 • Oyun Türü Aksiyon
 • Platform PS3
 • Yaş Grubu 16+
 • Yayıncı Firma Capcom
 • Diğer Özellikler

 • Kontroller Gamepad
YORUMLAR
0 Kullanıcı Puanı 0 Kullanıcı Yorumu
1 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
2 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
3 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
4 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
5 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
Resim Yükle
Puan Ver
GÖNDER
İNCELEME
Devil May Cry 4 Platform ve aksiyon öğeleri ile çevrilen fantastik oyun Devil May Cry 4, çok eskilere dayanan serinin dördüncü oyunu olarak karşınızda. Oyunda Mundus adını alan şeytan dünyayı ele geçirmeye çalışmaktadır.
Yazar: Ferhat Verdi 20/02/2015

Platform ve aksiyon öğeleri ile çevrilen fantastik oyun Devil May Cry 4, çok eskilere dayanan serinin dördüncü oyunu olarak karşınızda. Oyunda Mundus adını alan şeytan dünyayı ele geçirmeye çalışmaktadır. Mundus, insanların ruhlarını ele geçirmektedir, ona karşı koyacak karakter ise Dante adını alıyor. Limbo adını alan boyutta dünyada normal insan gibi görünen ama aslında şeytan olan yaratıklarla savaşmanız temasına dayanıyor. Gerçek yüzünü gösteren şeytanlarla savaşırken karakteriniz kılıçtan ateşli silahlara kadar birçok silah kullanıyor.

Şeytan kral Mundus’u yok etmek yolunda düşmanlarınızla, ilginç bir fantastik tasarıma sahip Limbo’da savaşırken silahlarınız, hızınız ve birkaç hareketin ardışık olarak yapılması ile düşmanların etkisiz hale getirilmesi olarak tanımlanabilen kombolarla ilerliyorsunuz. Düşmanların sizi öldürmek için ilginç yöntemleri var. Sürekli olarak karşınıza çıkıyorlar ve sizin de onları hızlıca öldürmeniz gerekiyor.

Oyunda genel olarak dövüşüyorsunuz ve düşmanları alt ettikçe ilerliyorsunuz. Bu yönüyle serinin önceki oyunlarından çok fazla ayrılmayan Devil May Cry 4’ün öne çıkan yanlarının başında düşman türleri geliyor. Bu yönüyle oyunun tasarımcılarının hiç ekonomik davranmadığını vurgulamak gerekiyor. Belki de oyunun en güzel yanı olarak bolca düşman türüyle karşılaşıyorsunuz. Ayrıca her an yeni özelliklerle donatılmış bir tür karşınızda belirebiliyor.

Oyunda karakter çeşitliliğinin yansıması olarak her silah, her düşmanda aynı etkiyi bırakmıyor. Örneğin epik bir görünüme sahip kılıcınızla her düşmanı öldüremiyorsunuz, bazıları çok hızlı bazıları ise çok büyük olabiliyorlar. Oyunda kimi düşmanlar için farklı taktikler belirlemeniz, bazen hepsini bir yerde toplamanız ve aniden saldırmanız gibi taktiklerin bolca uygulanması gerekiyor. Devil May Cry 4’te yoğun şekilde saldırı altındasınız, birçok kombo olanağına sahipsiniz ve bu durumu yaratacağı adrenalinin seviyesi bir hayli yüksek. Açıkçası Devil May Cry 4’ün en cezbedici yanı aksiyonun eksik olmadığı oyun oynanışı.

Platform yapısının bulunduğu oyunda çeşitli engelleri aşmanız gerekiyor. Tırmanıyor, atlıyor, koşuyorsunuz. İlginç engellerle karşılaşıyor, bazen bir şeyi kendinize çekerek, iterek yolunuza devam ediyorsunuz. Oyunun platform tasarımları oldukça başarılı ve zorlu. Grafikler de sizi hayal kırıklığına uğratmıyor Devil May Cry 4’te. Karakter tasarımlarındaki çeşitlilik ve detaylarda da oyun son derece iyi. Güçlü bir oyun motorunun kullanıldığı Devil May Cry 4’ün ses efektleri de fantastik bir ambiyansta geçen oyunun klasik kesilme, vurulma efektlerini bize sunuyor. Çok detaylı ve fakrlı olmasa da sesler, yine de sınıfı geçmeyi başarıyor.

Multiplayer modu bulunmayan oyun, bu tür için önemli bir eksiklik anlamına gelen bu negatif özelliğin dışında nispeten kısa süreli bir senaryoya sahip. World of Warcraft türü oyunlarına aşina oyun severlerin 7-8 saat içinde bitirebileceği bir serüven vaat ediyor. Bu da online platform versiyonu da olmadığı düşünüldüğünde oyunun ikinci, üçüncü kez oynanması için geriye tek bir sebep bırakıyor: Kombolar. Sürekli yeni bir kombonun bulunabildiği Devil May Cry 4, bu yönüyle oyun meraklılarını bir süre daha cezbedebilir. Bu arada oynanış süresi açısından, benzer oyunlarda tecrübesi olmayan kimselerin bir gününü alabilir Devil May Cry 4.

Ferhat Verdi 20/02/2015
Almanya'da doğdu. İstanbul Üniversitesi Gazetecilik mezunu. Oyun ve fotoğraf konularında binlerce araştırma yazısı, inceleme ve haber hazırladı. Türkiye'nin önde gelen tüketici elektroniği dergilerinde ve teknoloji odaklı web sitelerinde editör olarak çalıştı.
Capcom PlayStation 2 - 3 Oyunları