iştirakidir.
27 - 39 TL (6 Fiyat Seçeneği)
0 Yorum
Puan Ver GÖNDER

Dead Rising 2 Off The Record PS3

27,00 - 39,00 TL (6 Fiyat Seçeneği)
En Uygun Fiyatlar İçin n11.com'a Gelin!
  • Daha Fazla Göster (-28) Gizle
ÖZELLİKLER
  • Ana Özellikler

  • Oyun Türü Macera - Korku
  • Platform PS3
  • Yaş Grubu 18+
  • Yayıncı Firma Capcom
YORUMLAR
0 Kullanıcı Puanı 0 Kullanıcı Yorumu
1 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
2 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
3 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
4 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
5 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
Resim Yükle
Puan Ver
GÖNDER
İNCELEME
Dead Rising 2: Off The Record Zombilerle çevrili Fortune City’de foto muhabir Frank West’i yönetiyoruz. Zombi değiliz, olmaya da niyetimiz yok amacımız kamuoyunu bilgilendirmek ama bu hiç de kolay olmayacak, çünkü şehir kelimenin tam manasıyla istila edilmiş durumda.
Yazar: Ferhat Verdi 20/02/2015

Zombilerle çevrili Fortune City’de foto muhabir Frank West’i yönetiyoruz. Zombi değiliz, olmaya da niyetimiz yok amacımız kamuoyunu bilgilendirmek ama bu hiç de kolay olmayacak, çünkü şehir kelimenin tam manasıyla istila edilmiş durumda. Adım atsanız zombilerle karşılaştığınız, oldukça fantastik bir atmosfer söz konusu. Zombi oyunlarının o karanlık, aslında daha çok geceyarısı ve sis içeren oyun atmosferi Frank West’leyseniz söz konusu değil. Işıklar, renkli bir dünyadasınız bu oyunda. Üstelik zombilerde öyle çok fazla korkunç değiller.

Bu tuhaf, eğlenceli ve korkunç oyunda (üçü de mükemmel bir oranla karıştırılmış durumda) yöneteceğiniz foto muhabiri ile zombilerin arasında dalıyorsunuz. Elinize geçirdiğiniz silahlarla onları alt ediyor, tekma savurarak bir müddet etkisiz hale getiriyor ya da çok fazla olduklarında ilginç güçlere sahip silahlarınızla hepsini birden etkisiz hale getirebiliyorsunuz. Kafanıza taktığınız bir denizaltı ekipmanına benzer şeyle hem kafanızı ısırmalarınızı engelliyor hem de işin ilginç yanı; onlara ışın fırlatabiliyorsunuz. Hatta zombilerin suratına ketçap bile fırlatabilirsiniz. Öylesine ilginç silahlar var ki bu oyunda, oyunun geliştiricilerinin hayal gücüne hayran kalmamak elde değil. Amacınız her zaman korkunç yaratıkları yok etmek değil, eğlenmek.

Oyunda görevleri tamamlamak için size belli bir süre veriliyor, Bu süre içinde tamamlamanız gerektiği için bolca koşturuyor, zombileri öldürmek yerine kendinizden uzak tutmanın yolları üzerinde duruyorsunuz. Karakterinizin eğlence anlayışı da size bağlı, sonuçta sizde fotoğraf çekmeye yarayan bir aygıt var; isterseniz hepsinin birden fotoğrafını çekin, ister zombinin tekini tutup selfie çekin! Karar sizin. Eğlenceli olduğu kadar çılgın da bir oyun Dead Rising 2 Off The Record.

Oyunda sadece zombilerle uğraşmıyorsunuz, mesela bir lunaparka girdiniz diyelim. Buradaki oyuncaklarla oynayabiliyor, dilediğiniz her şeyi yapabiliyorsunuz. Etraftaki birbirinden renkli aletleri kullanabiliyorsunuz. Buradaki oyuncakları alıp zombilere fırlatabiliyor, aklınıza gelebilecek her türlü çılgınlığa başvurabiliyorsunuz.

Oyunda her şey eğlenceden yana değil elbette. Zombilerin ısırmaları sonucu canınız azalıyor ve eğer çok talihsiz bir zombi kalabalığının ortasına düşerseniz ölebilirsiniz. Bununla birlikte oyunda ölmenin gerçekten zor olduğunu da belirtelim. Öncelikle hızlısınız ve zombiler neredeyse sürünecek kadar yavaş hareket ediyorlar. Oyun korku türüne gönderme yapsa da yanından bile yaklaşamıyor diyebiliriz. GTA tarzına oldukça yakın bir oyun. Grafikler oldukça detaylı, karakter modellemeleri de son derece iyi. Zombinin boynunda asılı kalan kulaklığı bile unutulmamış.

Yapay zekaya biraz eleştiri getirmek gerekirse de zombilerin sizi fark edip üzerine saldırması çok yoğun biçimde gerçekleşmiyor. Mesela bir yerden geçiyorsunuz, bir grup zombi size yönelirken hemen yanındaki diğer grup gelmiyor. Buna benzer bazı durumlarla karşılaşıyorsunuz oyunda ama her şekilde eğlencenin üst seviyede olduğu, benzerlerinden kesinlikle ayrılan fantastik bir oyun Dead Rising 2 Off The Record. İyi eğlenceler!

Ferhat Verdi 20/02/2015
Almanya'da doğdu. İstanbul Üniversitesi Gazetecilik mezunu. Oyun ve fotoğraf konularında binlerce araştırma yazısı, inceleme ve haber hazırladı. Türkiye'nin önde gelen tüketici elektroniği dergilerinde ve teknoloji odaklı web sitelerinde editör olarak çalıştı.
Capcom PlayStation 2 - 3 Oyunları