iştirakidir.
69 - 69 TL (1 Fiyat Seçeneği)
0 Yorum
Puan Ver GÖNDER

Darksiders 2 PS3 Oyunu

69,00 TL (1 Fiyat Seçeneği)
En Uygun Fiyatlar İçin n11.com'a Gelin!
  • Daha Fazla Göster (-29) Gizle
ÖZELLİKLER
  • Ana Özellikler

  • Oyun Türü Aksiyon
  • Platform PS3
  • Yaş Grubu 18+
  • Yayıncı Firma THQ
YORUMLAR
0 Kullanıcı Puanı 0 Kullanıcı Yorumu
1 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
2 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
3 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
4 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
5 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
Resim Yükle
Puan Ver
GÖNDER
İNCELEME
Darksiders 2 Darksiders oyununda Kıyamet’in Dört Atlısı konu olarak sunulmuş ve sizlerden Savaş adlı karakterle görevlerinizi tamamlamanız beklenmişti. Serinin ikincisinde konu aynı, yöneteceğiniz karakter ise bu sefer Ölüm.
Yazar: Ferhat Verdi 24/02/2015

Darksiders oyununda Kıyamet’in Dört Atlısı konu olarak sunulmuş ve sizlerden Savaş adlı karakterle görevlerinizi tamamlamanız beklenmişti. Serinin ikincisinde konu aynı, yöneteceğiniz karakter ise bu sefer Ölüm. Darksiders 2, yönettiğiniz karakterle 30 saati bulan sürelerde düşmanlarınızı kesip biçmeniz, bazı eşyaları toplamanız etrafında gelişiyor. Fantastik bir oyun evreninde geçen Darksiders 2’de biraz God of War tarzında bir oynanışla karşı karşıyasınız.

Ölüm nasıl bir karakter?

Ölüm, çok güçlü bir karakter ve yetenekleri de oldukça fazla. Aynı anda iki silah birden kullanabiliyor ve çok sayıda öldürme metoduna sahip. Karşınıza oyun süresince birbirine benzeyen düşmanlar çıkıyor ve onları kullandığınız silahlarla, kombolarınızla yok ediyorsunuz. Bölümlerin sonunda ise boss’larla karşılaşacaksınız.

Aşamaları bu büyük düşmanları yok ettikten sonra tamamlıyorsunuz ve bu noktada strateji geliştirmeniz, biraz daha etkili savaşmanız gerekiyor. Yine de Darksiders 2, oyunun geneli baz alındığında bölümlerin zorlu bir şekilde geçildiği, yorucu, yıpratıcı savaşlara sahne olan bir oyun görünümünden uzak.

Oyunda neler yapmanız gerekiyor?

Yüzünde bir maskesi bulunan, ürpertici ses tonuyla bu dünyadan olmadığını size sonuna kadar hissettiren Ölüm, aynı anda iki silah birden kullanabiliyor. Bu silahlardan ilki hızlı ama güçsüz; diğer ise yavaş ama daha etkili. Bombalar kullanarak toplu ölümler yapabiliyorsunuz. Ayrıca oyunun ilerleyen zamanlarında karşılaştığınız bazı özel güçleri toplama, düşmanların üzerine şeytanları gönderme gibi farklı yetenekler de ediniyorsunuz.

30 saate yakın sürüyor

Düşmanı keserek ilerliyor ve yeni düşmanları da benzer şekillerde yok ediyorsunuz. Bu oyun konusunu 30 saate yakın bir süre boyunca devam ettirmeniz gerekiyor. Darksiders II’de en güzel özelliklerinin başında oyunun geçtiği haritanın büyük olması geliyor. Sadece ilerlemek değil, tırmanmak belli engelleri aşmak da gerekiyor. Çevre modellemeleri kötü değil, tek sorun ise mekanların birbirine biraz fazla benzemesi. Bazen karşınıza çıkan zindanları yağmalayıp oyuna farklılıklar kazandırabiliyorsunuz.

Görevler

Oyunda düşmanları öldürmenin haricinde belli görevlerin de süreç içinde tamamlanması gerekiyor. Bazı eşyalardan toplamanız sizden beklenenler arasında. Ancak bu eşyaların toplandığı mekanların birbirine benzer olmasının yanında size sunduğu çözülmesi gereken konuların çözülmesi de biraz fazla kolay. Oyun, sıklıkla söz ettiğimiz "kolaylık" özelliğini burada da yaşatıyor yani.

Grafikeler ve ses

Darksiders II, bazı yerlerde piksel piksel modellemelerle karşılaşılsa da grafikleri ile vasatın biraz üzerinde. Bununla birlikte Darksiders oyunlarının ilkini de oynayanların fark edebileceği düzeyde daha iyi grafiklerle geliyor. Animasyonları ise kesinlikle sınıfta kalıyor. Oyun, beklentileri yüksek tutmamanızı gerektirecek bir görselliğe sahip.Ses efektleri yönünde ise vurma, parçalama sahneleri ve diyaloglar sizi tatmin edici düzeye yakın. Oyunda özellikle Ölüm’ün tok sesi oldukça başarılı bir kurguya sahip.

Sonuç

Daksiders 2, olumsuz yönleri ile ele aldığımız bir oyun oldu. Ancak türü açısından bakıldığında önemli bir yapım olduğunu da belirtelim. Çok başarılı mı? Hayır değil, tekrar eden sahneler ve oyunun sizi pek de zorlamaması gibi handikapları var. Buna karşın bu tip oyunlardan hoşlanan ve denemek isteyenler için de güzel bir deneyim sunacağı aşikar. Darksiders 2, eğlenceli ve kolay bir oyun.

Ferhat Verdi 24/02/2015
Almanya'da doğdu. İstanbul Üniversitesi Gazetecilik mezunu. Oyun ve fotoğraf konularında binlerce araştırma yazısı, inceleme ve haber hazırladı. Türkiye'nin önde gelen tüketici elektroniği dergilerinde ve teknoloji odaklı web sitelerinde editör olarak çalıştı.
THQ PlayStation 2 - 3 Oyunları