PARA SAYMA MAKİNESİ NASIL SATIN ALINIR?

Günümüzde sahte para kullanımı ve dolandırıcılığın yaygınlaşması neticesinde, tespit sensörleri sayesinde, sahte parayı anında yakalayan para sayma makineleri, özellikle kurumsal şirketler ve bankalarda sıklıkla kullanılmaktadır. Para sayma makineleri, çeşitli fonksiyonları sayesinde, kötü niyetli kişilerden korunma ve muhasebede rakamsal hatalar yapılmasını engelleme özelliğine sahiptir. Kağıt para veya metal para sayma makineleri olarak ikiye ayrılır. Para sayma makinesinin sesi, zenginlik ve lüksü çağrıştırdığından kulağa oldukça keyif verici gelir. İnternet üzerinden yayın yapan bazı video kanalları, para sayma makinesinin sesi üzerine bazı kayıtlar yapmıştır.

Para sayma makinesi modelleri nelerdir?

Para sayma makinelerinin modelleri, kullanım amacına göre değişir. Bazı metal para sayma makineleri, üst bölümdeki haznesine konulan paraları sayma ve ayrıştırma işlemini yapabilir. İstenirse ayrıştırdığı paraları ayrı ayrı bölümlerde kutulayabilir. Sayılan madeni paralar, para sayma makinesi ile hem adet hem de tutar olarak hatasız hesaplanır. Rakamların manuel olarak sayılıp, tutarların gözden kaçırılmasını engeller. Sayım bittiğinde otomatik olarak durma özellikleri vardır.

Kağıt para sayma makinelerinin bazıları çok daha kapsamlıdır. Mor ışık, kızılötesi ve manyetik kristal yardımıyla sahte parayı anında yakalayabilir. Paraları adet ve tutar olarak sayabilir. LCD ekranında gösterebilir. Yarım para, sahte para, yırtık para, çift veya zincirleme para olması durumunda hata bildirimi verir. Dakikada ortalama 1000 adet parayı sayabilir. Sarf, Htm, Mapi, Swat marka para sayma makinelerinin fiyat ve modellerini cimri.com ‘dan inceleyebilir. Modeller arasında kıyaslama yapabilirsiniz.

Para sayma makinelerinin fiyatları nasıldır?

Para sayma makinelerinin fiyatları, dakikada kaç para sayabildiğine, sayma şeklinde, büyüklüğüne, ana göz kapasitesine kaç banknot alabildiğine, ekranının özelliğine, tanımlayabildiği banknot kalınlığına bağlı olarak değişkenlik gösterebilir. Sayabildiği para cinsi de önemlidir. Makineler, genelde TL, Euro ve Dolar cinsinden sayma işlemini yapar. Para sayma makinelerinin fiyatları 342,9TL’den başlamaktadır. Satışın yapıldığı döneme veya kampanyaya göre en ucuz para sayma makinesi fiyatlarında değişiklik olabilir. Cimri.com çeşitli marka ve modeller arasında karşılaştırma yaparak, en uygun fiyatlı para sayma makinesi seçmenize yardımcı olur.