Para Sayma Makinesi

Para Sayma Makinesi Fiyatları

88 Ürün gösteriliyor.
Para Sayma Makinesi fiyatlarını ve özelliklerini en popüler, en ucuz, en yeni ürünler olarak gruplayabilirsiniz. Para Sayma Makinesi modelleri ve Para Sayma Makinesi fiyatları karşılaştırma listesine ekleyerek size en uygun seçenekleri tek ekranda inceleyin. Para Sayma Makinesi kategorisinde en favori markalar şu şekilde: Premium, Cata, Hyundai, Greyder, Platoon. 88 adet Para Sayma Makinesi fiyatlarını karşılaştırmaya başlayabilirsin!

Sıkça Sorulan Sorular

En Çok İncelenen Para Sayma Makinesi Markaları Hangileridir?

Cimri.com
Cimri.com'da ziyaretçilerin ürünlerini en çok inceledikleri 5 Para Sayma Makinesi markası:

En Çok İncelenen Para Sayma Makinesi Ürünleri Hangileridir?

2021 yılı Para Sayma Makinesi Fiyatları ne kadar?

Cimri.com
20 Nisan 2021 tarihinde Cimri.com’da yer alan 88 Para Sayma Makinesi modeli içerisinde en ucuz Para Sayma Makinesi fiyatı 5.49 TL iken, en yüksek Para Sayma Makinesi fiyatı 15490.0 TL olarak sitemizde yer alıyor. Tüm Para Sayma Makinesi fiyatlarının ortalaması alındığında ise 20 Nisan 2021 tarihinde ortalama Para Sayma Makinesi fiyatı ise 4300.8 TL olarak sitemizde yer alıyor.

En Çok İndirim Bulunan Para Sayma Makinesi Ürünleri Hangileridir?

Cimri'nin Seçimi
Viewsonic PX725HD Projeksiyon
Viewsonic PX725HD Projeksiyon
En Ucuz Fiyatlarla Yakında Cimri.com'da
Market Broşürleriİndirimli ÜrünlerKampanyalar ve İndirim KuponlarıGünün FırsatlarıÜye Ol

Para Sayma Makinesi

Para tüm dünyanın dengelerini belirleyen, günümüzün olmazsa olmazıdır. Her bir birey yaşamını devam ettirebilmek, ihtiyaçlarını karşılayabilmek adına çalışmak ve bunun karşılığı olarak para kazanmak durumundadır. Para bugün, hayatın temel yapı taşlarının başında gelen bir unsurdur. Para girişinin en fazla ve hızlı olduğu alanlardan ilki bankalar ve döviz bürolarıdır. Bu kuruluşlarda gün içerisinde dahi oldukça hızlı bir para akışı gerçekleşir. Bunun yanında büyük şirketlerde, firmalarda da bu gibi hızlı para akışı durumu mevcut olabilir. Bu gibi hızlı şekilde yüklü para akışı sağlanan yerlerde bu paraları sayabilmek oldukça güç bir faaliyettir. Yüklü ve fazla paraları elle saymak hem zor hem de yanlış hesaplamalara mahal verebilecek hassas bir iştir. Bu nedenle bu işi hatasız ve daha hızlı bir biçimde gerçekleştirebilmek adına para sayma makinesi kullanımı yaygınlaşmaya başlamıştır. Para sayma makinesinin yaygın bir şekilde kullanımı ile para sayma işi hem daha hızlı, daha pratik hem de daha az hata payı ile gerçekleştirilmeye başlanmıştır. 

Para Sayma Makinesi Modelleri

Para sayma makinesi, hem büyük işletmelerin hem de para giriş-çıkışı sık olan oluşumların sık sık kullandığı bir alettir. Para sayma işinin süresini ciddi derecede azaltırken aynı zamanda oldukça pratik bir alettir. Sayma sırasında oluşabilecek hata payları da bu aletin kullanımı ile neredeyse yok olur. Para sayma makinesi çeşitleri birbirinden farklıdır. Para makineleri, kağıt para ve bozuk para sayma makinesi olmak üzere iki farklı biçimde çeşitlenir. Para sayma makinesi, içerisinde bulunan sensörler sayesinde parayı algılaması sistemi ile çalışır. Bünyesinde bulundurduğu kızılötesi ışınlar sayesinde paranın yırtık veya kesik olduğunu algılar ve sayımı durdurur. Bu sensöre CIS adı verilir. Çift katlı olan para sayma makinesi modellerinde ise hatalı olan paralarda sayımı durdurmaz ve devam eder. Hasarlı olan paraları en üst katmana göndererek sayım yapma işlemini durdurmaz. Para sayma makineleri genel olarak dijital bir ekrana sahiptir. Etrafında bulunan yönlendirme ve komut tuşları sayesinde cihaz, sayım kontrol altına alınabilir. Kimi cihazlar sadece kağıt para ve madeni para sayma amacıyla özel olarak üretilmiş olsa da her iki işlemi de gerçekleştirebilen para sayma makinesi modelleri de mevcuttur. Cihazın dijital ekranında temel olarak, kaç adet paranın sayıldığı ve sayılan paranın toplam miktarı gösterilir. Sayılan paranın hangi para birimine ait olduğu da ekranda yazan bir diğer bilgidir. Komut tuşları ile de hangi banknottan kaç adet saydığı bilgisine de ulaşılabilir. Paralar arasında sahte paraya rastladığında bu bilgi de ekran üzerinde belirtilir. Düz modda ise sahte veya gerçek farketmeksizin sayıma devam eder. Komut tuşları sayesinde para miktarı belirlenip belirli desteler veya düzineler biçiminde gruplandırılabilir. Paranın cinsi belirlenip dolar veya euro gibi farklı para cinslerinde de sayım yapılabilir. Bunun yanında çok katlı para sayma özelliğine sahip profesyonel para sayma makinesi modelleri daha fazla para sayabilir. Madeni para sayma cihazlarının çalışma prensibi biraz daha farklıdır. Cihaz üzerinde kağıt para sayma makinesine göre daha az tuş bulunur. Cihazın alt kısmında her madeni para için farklı bir toplanma gözü bulunur. Cihazın üzerinde bulunan üzerinde bulunan delikten bırakılan paralar cihazın altındaki bu bölmelerde toplanır. 

Para Sayma Makinesi Fiyatları

Para sayma makinesi fiyatları genel olarak orta segmentten yükseğe doğru biçimlenir. Cihazın sahip olduğu donanım, cihazın mali açıdan değerini belirler. Kağıt para sayma makinelerinde tek katlı sayma cihazlar, çok katlı cihazlara göre daha uygun fiyatlıdır. Çünkü çok katlı cihazlara göre daha yavaş bir sayma işlemi gerçekleştirir. Para sayma makinelerinde LCD ekran bulunur. Bu ekran kimi modellerde komut tuşları ile kontrol edilir. Bu özellikteki cihazların fiyatları daha uygun fiyatlıdır. Fakat ekranı dokunmatik olan cihazların fiyatları, manuel cihazların fiyatlarına göre daha yüksek fiyatlıdır. Ekranın büyüklüğü de fiyatta etkili bir konudur. CIS yani para tanımlama teknolojisi her cihazda bulunur. Bu özelliğin çift kat olduğu makinelerin fiyatları, tek olan cihazların fiyatlarına göre daha yüksektir. Bu cihazlarda hata payı sıfıra yakındır. İçerisinde hem madeni hem de kağıt para bulunduran cihazların fiyatları da yüksek olabilmekte. İki farklı kullanıcının aynı anda farklı paraları sayabilme özelliğine sahip cihazların fiyatları da yüksek olabilir. Para birimi çeşidinin fazla olması da fiyatta etkili bir durumdur. Madeni para makinelerinde aynı anda ne kadar fazla para sayabilirse makine o kadar donanımlı demektir ve bu özellik cihazın fiyatına yansıyan bir özelliktir. 

Para Sayma Makinesi Satın Alırken Hangi Özelliklere Dikkat Edilmeli?

Para sayma makinesi özellikleri birbirinden farklı biçimde şekillenmek. İhtiyaca yönelik olarak belirlenen bu özelliklerle beraber doğru cihaz daha hızlı seçilebilir. İlk olarak kullanıcının işletmesinde, kağıt parada mı yoksa madeni parada mı hareketlilik yaşandığını belirlemesi önemlidir. Her iki hareketlilik çeşidinin miktarı da cihaz modelleri arasında farklı bir seçime yönlendirecektir. Şayet kağıt para konusunda seri ve hızlı bir giriş-çıkış yaşanıyorsa kağıt para sayma makinesi tercih edilmelidir. Bu giriş-çıkışın yoğunluğu fazla ise birden fazla sayma işlemi özelliği olan birden fazla katlı cihazlar tercih edilebilir. Bunun yanında madeni para akışı hızlı ise buna uygun cihaz tercih edilmelidir. Madeni paranın yoğunluğuna göre de cihazın kapasitesi genişletilebilir. Cihazın defolu, yırtılmış, yıpranmış ve sahte paraları tespit edebilmesi son derece önemlidir. Şayet kullanıcı farklı para birimleri ile de çalışıyorsa, farklı para birimlerini de tespit edebilen cihazlar tercih edilebilir. Paranın üzerinde bulunan mürekkebin, tozun cihazı arızaya sürüklememesi son derece önemlidir. Para sayma makinesi markaları arasından son derece çeşitli olan cihazlardan kendisine uygun olan cihazı kullanıcı seçebilir.

Bizi Takip Edin!

Copyright © 2007 – 2021 Cimri A.Ş. Cimri markası ve logosu, Cimri A.Ş.'nin tescilli markasıdır.
Tüm hakları saklıdır. Bu siteyi ziyaret edenler Kullanıcı Sözleşmesini okumuş ve kabul etmiş sayılırlar.

AppStoreGoogle PlayAppGallery