track source

Oyuncu Kulaklıkları

Oyuncu Kulaklıkları Fiyatları

428 Ürün gösteriliyor.
Kullanım Alanı
Bağlantı Tipi
Mikrofon
Uzaktan Kumanda
Aydınlatma
Bluetooth
Tak ve Kullan
Yazılım
Gürültü Engelleme
Hassasiyet
Jak Tipi
Dahili Ses Kartı
Mikrofon Tipi
Ses Çıkış Kanalı
Oyuncu Kulaklıkları fiyatlarını ve özelliklerini en popüler, en ucuz, en yeni ürünler olarak gruplayabilirsiniz. Oyuncu Kulaklıkları modelleri ve Oyuncu Kulaklıkları fiyatları karşılaştırma listesine ekleyerek size en uygun seçenekleri tek ekranda inceleyin. Oyuncu Kulaklıkları kategorisinde en favori markalar şu şekilde: HP, Asus, Sony, Philips, MSI. 428 adet Oyuncu Kulaklıkları fiyatlarını karşılaştırmaya başlayabilirsin!
Cimri'nin Seçimi

Oyuncu Kulaklığı Modelleri

Son yılların en büyük olayı oyun trendlerinin yükselmesi oldu. Birçok çevrimiçi çok oyunculu oyunun yükselişi haricinde Halo ve World of Warcraft da geri dönüyor gibi gözüküyor ancak Fortnite, The Division ve PUBG gibi oyunlar bu tarzların oldukça ilerisinde ve gün geçtikçe gelişme gösteriyor. Call of Duty single player gibi FPS oyunları da unutmamak gerekir. Tüm bu gelişmelerin oyuncu kulaklığı modelleri olmadan zevkli bir şekilde karşılanması zor olsa gerek. Gerek kablosuz oyuncu kulaklıkları gerekse kablosuz oyuncu kulaklık modelleri kullanıcılar için iki farklı genel alternatifi sunmakta. Peki ister kablolu ister kablosuz bir oyuncu kulaklığı seçim aşamasındayken nelere dikkat edilmeli?

Oyuncu Kulaklığı Alırken Hangi Özelliklere Dikkat Edilmeli

Tek oyunculu oyunları tercih eden veya çok oyunculu oyunları oynayan kullanıcıların bildiği kesin bir şey var ki o da sohbet etmeyen ve çok konuşma gerektiren bir oyun oynamıyorsanız oyuncu kulaklığınızda iyi bir mikrofon gereksinimi duymazsınız. Konfor ve ses kalitesi bu tip durumlarda daha önce gelmelidir. Bunun tam tersi durumlar da mevcut. Takımca yarışmak, iş birliği yapmak ve takım arkadaşlarınızla (ve rakiplerinizle) sohbet etmek için oynuyorsanız, mikrofon kalitesi oyuncu kulaklığı için önemli bir durum haline gelir.

 • Oyuncu Kulaklığı Mikrofonunu Seçerken 

Sohbet sıklığı yüksek özellikle oyun içi sesli iletişim kuran, oyun dışı programlarla ses takım görüşmelerinde bulunan oyuncular için gürültü engelleyici mikrofonlar önemlidir. Bu mikrofona sahip oyuncu kulaklıkları ortamdaki ve arka plandaki (yani oyun dışı) gürültüyü olabildiğince azaltır veya tamamen keser. Mikrofonlar için kullanılan “çok yönlü” ve “tek yönlü” terimlerine denk gelmişsinizdir. Çok Yönlü, her yönden gelen sesleri alıp yayınladığı anlamına gelir; tek yönlü ise sadece belirli bir yönden alır. İyi de bunun avantajı nedir derseniz. Örneğin; tek oyunculu oyunlar veya sadece müzik dinlemek gibi çeşitli amaçlar için kullanabileceğiniz bir oyuncu kulaklık modeli istiyorsanız, ayrı veya ayrılabilir ayarda bir mikrofon isteyebilirsiniz.

 • Oyun Sistemi Uyumluluğu

Önemli bir husus da kulaklığınızı tercih ettiğiniz oyun sisteminde kullanıp kullanamayacağınızdır. En pahalı ve en iyi kulaklığı almak oyundan en iyi sesi alçağınız anlamına maalesef gelmiyor. Bazı oyuncu kulaklıkları birden fazla cihazla uyumlu, bazıları ise konsola, Mac veya PC'ye özeldir. Geleneksel jak girişli bir oyuncu kulaklığı ve mikrofon desteği çoğu konsolla (PS4 ve Xbox One gibi konsollarda jak için bir sokete sahiptir) aynı durum telefonlar ve PC'ler için de geçerli olup bunlarda uyum aramak mantıklı olabilir. Bununla birlikte, birçok oyuncu kulaklığı sayısız cihaz arasında uyumlu olabiliyorken mikrofon kısmında sorun oluşturabilir. Ana oyun sistemlerinden her biri ile uyumlu, kullanışlı bir oyun kulaklığı seçimi: PlayStation 4 (PS4), Xbox One ve PC için önemlidir.

 • Oyuncu Kulaklığı ve Cihaz Uygunluğu

Bazı telefonlarda olduğu gibi bazı bilgisayar ve konsollarda da standart jak girişini tamamen kaldırdıklarını hatırlatmak isteriz. Ayrıca, eğer bir Mac oyuncusuysanız, Apple ürünleri, PC'ler ve Android'lerde olduğu gibi kulaklıklarla uyumlu olmayabiliyor. Cihazınızın uyumluluğunu şu şekilde basit olarak anlayabilirsiniz.

 1. USB girişi varsa (kablolu veya kablosuz), bunlar PC oyuncuları için uygundur
 2. Jack (3.5mm veya dual 3.5mm), çoğu PC, oyun konsolu ve mobil cihazla ses düzeyinde uyumludur.
 3. Bluetooth, çoğu PC, konsol ve mobil cihaz uyumluluğu sağlar.

Ayrıca, bir PC oyuncusu iseniz oyuncu kulaklığı çeşitleri arasında driver kurulumu isteyenlerin olduğunu da unutmayın. Bir yazılım ve kurulum oldukça basit bazen otomatik olabiliyorken bazıları oldukça karmaşık çıkabiliyor. Bu nedenle, yüklenmesi gerekebilecek kulaklıkların veya kulaklığın uyumlu olup olmadığının işletim sisteminiz açısından da farkında olmanız avantajlı olacaktır.

 • Kablosuz Oyuncu veya Kablolu Oyuncu

Birçok oyuncu kablosuz oyuncu kulaklığını tercih eder. Kontrol cihazları kablosuz hale geldikçe, kulaklıklar da neredeyse kablodan tamamen kurtulma aşamasına geldi. Açıkçası, özellikle yoğun bir oyun sırasında çok fazla hareket ediyor ve heyecanla ayağa fırlıyorsanız kablosuz oyuncu kulaklığı daha rahat etmenizi sağlar. Kablosuz oyuncu kulaklıkları da çok daha kompakt ve taşınabilir olma özelliği haricinde kolay saklanabilir ve katlanabilir özellikleriyle de dikkat çekerler. Kablosuz oyuncu İyi bir bataryaya sahip değilse sizi tedirgin edebilir. Çok sık şarj etmeniz gerekebilir bu da sıkıcı bir durumdur. Bu nedenle kablosuz kulaklığın oyun ortasında kesilmesi konusunda endişelenmenize gerek bırakmayacak bir pil ömrü olduğundan emin olmalısınız. 

İyi bir kablosuz oyuncu kulaklığı tam 10 saatlik bir oyun süresini size kesintisiz sunabilmelidir. Yani 10 saat, yüksek ve güçlü bir şekilde aynı performansı verebilmelidir. Tabi ki bu konuda sizin oyun oynama sürelerinizi baz almanız da bütçe açısında daha önemlidir. Bazı son modellerin 20-30 saat sürebilir bataryalara sahip olduğunu da hatırlamakta fayda var. Kablolu oyuncu kulaklıkları için her şey oldukça basit ve dengelidir. Takarsınız ve kullanırsınız kafanızda unutup ayağa kalkmadığınız sürece de bir problem çıkarmayacaktır.

 • Ses Kalitesinin Önemi

Genellikle yüksek kaliteli bir oyuncu kulaklığı modeli tatmin edici bir ses kalitesine sahip olacaktır. Bununla birlikte bu konunun hayal edebileceğinizden daha karmaşık ve çeşitli olduğunu ve en iyi en pahalı kulaklığın en iyi sesi veremeyebileceğini söyleyebiliriz. Ayrıca bazı markalar her şeyden önce seslerin netliğini tercih ederken ses seviyesinden ödün verebilir. Bunun nedeni seslerin, oyunun sesi arttıkça daha da bozulmasına neden olmasıdır. Bu nedenle de netliği destekleyen bazı kulaklıklar rakiplerinizin sizden çok daha iyi ses kasmasına sebep olabilir. Siz her net sesi kaliteli bir şekilde duyarken onlar kalitesiz bir şekilde ama en ufak sesleri bile en iyi şekilde duyacaklardır. 

 • Bas Kalitesi Önemi

Güçlü bir bas sesine sahip oyuncu kulaklığı savaş oyunlarında tatmin edici bir oyun deneyimi sunacaktır. Bu sesin netliği ve kesinliğinden ödün veriyor fakat olayın durumuna uygun savaş efektlerini iyi bir şekilde sunuyor. Fakat gizli oyunlar ses derinliğine sahip veya diyalog ağırlıklı RPG'ler, şiddetli bir bas sesinden dolayı boğulabilir.

 • EQ / Ekolayzer Oyuncular İçin Önemli mi?

Bu özelliğe sahip oyuncu kulaklıkları en çok da PC'lerde bulunan harika bir özellikle. Bir ekolayzer ayar menüsü yapmanızı sağlar. Kulaklıklar uzun saatler kullanıldığında sürekli aynı ayarda çalışmamalıdır. Bu kulağınızı rahatsız edebilir. Farklı oyunlar için farklı ayarlar yapmak ekolayzerdan geçer. 

 • Rahatlık Oyuncular İçin Önemli

Bugün oyuncu kulaklıklarında süspansiyon veya yastıklı kafa bandı yaygındır. Bazı uzun oyun serüvenleri planlıyorsanız bu rahatlık dikkate değer. Hem kafa hem de kulak rahatlıkları için ayarlanabilir ve yumuşak yapıda olduğundan emin olmak avantajlı olacaktır.

 • Gözlük Kullanan Oyuncular

Bazı kulaklıklar gözlük takılıyken kullanılmak üzere tasarlanmıştır. Bazıları da değildir, ancak gözlük kullananların tercihi genellikle popüler olması sebebiyle kullanmayan modellere yönelik olabiliyor. Gözlük takanlar için ideal kulaklık yanları düşük basınçlı olan veya bu duruma özel olduğu belirtilen kulaklıklardır. Bunların arasında kablosuz oyuncu kulaklarını bulmak da mümkün.

Oyuncu Kulaklığı Fiyatları

Oyuncu kulakları arasında kablosuz modellerin kablolu modellere göre biraz daha yukarıda bir fiyat aralığına sahip olduğunu söylemek yanlış olmaz. Oyuncu kulaklığı fiyatları arasında yüksek aralıklara ve sık sık tercih edilen modellerden biri 7.1 oyuncu kulaklığı diyebiliriz. Bu oyuncu kulaklığı ses yönlerini oyuncular için oldukça iyi tespit ettiği için sıklıkla tercih edilir. Oyuncu kulaklığı fiyatları arasında 7.1 oyuncu kulaklığının yüksek bir aralığa sahip olmasının sebebi yeni bir teknoloji olmasının yanı sıra oldukça özenli bir teknolojiye sahip olmasından geçer. Bir diğer yüksek fiyat aralıklarını ise bluetooth oyuncu kulaklığı modellerinde görebiliyoruz.  Kablosuz bu kulaklıklar kablolu modellere eş değer özelliklere sahip ise genellikle daha yüksek fiyatlı kalabiliyor. 

track source
Bizi Takip Edin!

Copyright © 2007 – 2020 Cimri A.Ş. Cimri markası ve logosu, Cimri A.Ş.'nin tescilli markasıdır.
Tüm hakları saklıdır. Bu siteyi ziyaret edenler Kullanıcı Sözleşmesini okumuş ve kabul etmiş sayılırlar.

AppStoreGoogle Play