Oto Spor Yay - Tuning

Oto Spor Yay - Tuning Fiyatları

465 Ürün gösteriliyor.
Oto Spor Yay - Tuning fiyatlarını ve özelliklerini en popüler, en ucuz, en yeni ürünler olarak gruplayabilirsiniz. Oto Spor Yay - Tuning modelleri ve Oto Spor Yay - Tuning fiyatları karşılaştırma listesine ekleyerek size en uygun seçenekleri tek ekranda inceleyin. Oto Spor Yay - Tuning kategorisinde en favori markalar şu şekilde: Diğer, BoostZone, Orjinal, Febi. 465 adet Oto Spor Yay - Tuning fiyatlarını karşılaştırmaya başlayabilirsin!

Sıkça Sorulan Sorular

En Çok İncelenen Oto Spor Yay - Tuning Markaları Hangileridir?

Cimri.com
Cimri.com'da ziyaretçilerin ürünlerini en çok inceledikleri 4 Oto Spor Yay - Tuning markası:

En Çok İncelenen Oto Spor Yay - Tuning Ürünleri Hangileridir?

2021 yılı Oto Spor Yay - Tuning Fiyatları ne kadar?

Cimri.com
19 Nisan 2021 tarihinde Cimri.com’da yer alan 465 Oto Spor Yay - Tuning modeli içerisinde en ucuz Oto Spor Yay - Tuning fiyatı 288.43 TL iken, en yüksek Oto Spor Yay - Tuning fiyatı 2755.61 TL olarak sitemizde yer alıyor. Tüm Oto Spor Yay - Tuning fiyatlarının ortalaması alındığında ise 19 Nisan 2021 tarihinde ortalama Oto Spor Yay - Tuning fiyatı ise 661.88 TL olarak sitemizde yer alıyor.

En Çok İndirim Bulunan Oto Spor Yay - Tuning Ürünleri Hangileridir?

Cimri'nin Seçimi
Lassa 205/55 R16 91H Snoways 3 Kış Lastiği 2017 ve Öncesi
Lassa 205/55 R16 91H Snoways 3 Kış Lastiği 2017 ve Öncesi
En Ucuz Fiyatlarla Yakında Cimri.com'da
Michelin MC12260 12Volt 120 PSI Dijital Basınç Göstergeli Hava Pompası
Michelin MC12260 12Volt 120 PSI Dijital Basınç Göstergeli Hava Pompası
En Ucuz Fiyatlarla Yakında Cimri.com'da
Lassa 175/65 R14 82T Snoways 3 Kış Lastiği 2017 ve Öncesi
Lassa 175/65 R14 82T Snoways 3 Kış Lastiği 2017 ve Öncesi
En Ucuz Fiyatlarla Yakında Cimri.com'da
Lassa 185/65 R15 88T Snoways 3 Kış Lastiği 2017 ve Öncesi
Lassa 185/65 R15 88T Snoways 3 Kış Lastiği 2017 ve Öncesi
En Ucuz Fiyatlarla Yakında Cimri.com'da
Market Broşürleriİndirimli ÜrünlerKampanyalar ve İndirim KuponlarıGünün FırsatlarıÜye Ol

Oto Spor Yay ve Tuning

Otomobiller, icat edildiği andan itibaren insanların yaşamlarına çok büyük kolaylıklar getiren makinelerdir. Birçok üretici marka, farklı özelliklerde otomobiller ile kullanıcı beklentilerine cevap vermeye gayret ederler. Kimi kullanıcılar, otomobillerin fabrika çıkışlı orijinal tasarımlarında kendi taleplerine, tercihlerine göre değişimler yapmayı tercih ederler. Oto spor yay tuning işlemi de bu kapsamda tanımlanan bir uygulamadır. Bir aracın kullanıcının tüm beklentilerine aynı anda cevap vermesi mümkün olmayabilir. Bu noktada kullanıcılar aracın hem mekaniğinde hem görsel tasarımında değişimler ve ilaveler yapabilirler. Yaylar, otomobillerin yola tutunmasında en önemli parçalardan biridir. Kimi kullanıcılar daha kuvvetli yol tutuşu için oto spor yay tuning dediğimiz yay modifikasyonu yapabilirler. Araçların standart şehiriçi ve şehirler arası kullanıma uygun olarak tasarlanan yaylarını, biraz daha sportif bir performansla zemine daha güçlü tutunmaları için değiştirirler. Uzmanlık gerektiren bir işlem olduğu için kullanıcı talebi ile teknik personel tarafından yapılan bir işlemdir. Otomobillerin işleyişinde bir aksama olmaması için talep edilen değişimlerin teknik anlamda uygunluğunun onaylanması gereklidir.

Oto Spor Yay ve Tuning Çeşitleri

Otomobiller orijinal tasarımları ile kullanıcıların temel mobil olma ihtiyacını karşılayan makinelerdir. Ancak kimi kullanıcılar otomobillerinde teknik ve görsel anlamda bazı noktaları yenileme ya da değiştirme isteğinde bulunabilirler. Bu noktada oto yedek parça aksesuar dediğimiz ürünler devreye girer. İç dizayndaki koltuk kılıfları, direksiyon simidi kılıfı, aynalar, ses çıkış cihazları, egzos, silecekler gibi birçok parçayı kendi beğenilerine göre değiştirebilirler. Renkli form, stil, tasarım olarak her biri farklı özellikte ürünler ile araçlarında diledikleri değişimleri yapabilirler. Bu parçaların değişimi aracın işleyişinde bir aksamaya yol açmaz. Bazı kullanıcılar, bu tarz görsel değişimlerin ötesinde teknik ayrıntılarda değişimler yapma ihtiyacı hissederler. Amortisör değişimi bu taleplerden biridir. Amortisör araç hareket halinde iken bir engebe üzerine geldiğinde oluşabilecek sarsıntıyı hafifletmeye yarayan yağ pompalarıdır. Engebe aracı yukarı doğru iterken, amortisörler aşağı doğru kuvvet uygulayarak oluşan hareketlilik enerjisini nötralize etmeye çalışırlar. İşte bu noktadaki performansı artırmak isteyen, engebeler üzerinden daha seri geçmek ve bu esnada çok daha az sarsıntı yaşamak isteyen kullanıcılar amörtisörlerini değiştirebilirler. Bir anlamda spor sürüş olarak tanımlayabileceğimiz kullanıma uygun hale getirmeye çalışırlar. Araçtaki buna benzer teknik aksam değişimlerine tuning, bir diğer deyimle modifikasyon adı verilir. Bu modifikasyon işlemlerinden bir diğeri de süspansiyon sistemi değişimidir. Aracı tekerleklere bağlayan, araç ve lastikler arasındaki kısmi hareketliliği sağlayan, lastik, yay ve amortisör arasındaki bağlantı sistemine süspansiyon adı verilir. Bu sistemdeki değişimler aracın yol tutuşu ve sürüş kalitesini yükseltme amaçlıdır. Otomobillerini daha atak, daha seri kullanmak ve bu esnada güvenli bir yol tutuş isteyen kullanıcılar araçlarını diledikleri forma sokmak için süspansiyon sisteminde değişimlere gidebilirler. Kullanıcıların bu tarz değişimlerde kısmi olarak değişimini düşündükleri parçalardan biri de helezon yayıdır. Amortisörün etrafını saran helezonik biçimindeki bu yay sarsıntıların etkisini azaltmaya yarar. Yalnızca helezon yayı değişimi ile engebelerden geçişteki sarsıntının azaltılması da mümkün olabilir. Bu teknik değişimler tamamen kullanıcı talebi kaynaklıdırlar, en çok dikkat edilmesi gereken noktası da mutlaka konunun uzmanı olan teknik personel onayı ve marifeti ile gerçekleştirilmesidir.

Oto Spor Yay ve Tuning Fiyatları

Otomobil markaları, hemen her yıl araç modellerini yeni teknik detaylar ile güncelleyerek üretirler ve kullanıcı beğenisine sunarlar. Bu teknik yeniliklerin her biri oto spor yay tuning fiyatları üzerinde de etkili olabilir. Araçların değiştirilmesi istenen parçaları yenilendikçe, değişim için kullanılacak parçaların şekli ve maliyetleri de doğal olarak değişebilir. Görsel anlamda yapılacak değişimler için kullanılan her bir malzemenin fiyatı muadillerine kıyasla daha yüksek fiyatlı olabilir. Koltuk, direksiyon kılıfları, aynalar, silecekler, ses çıkış cihazlarının her biri benzer marka ürünlere kıyasla fiyat olarak değişkenlik gösterebilirler. Daha geniş çaplı modifikasyonlarda kullanılan parçaların fiyatları da farklılıklar gösterebilir. Her bir araç modelinin amortisörü farklı ebat ve fonksiyonlarda olduğu için değişim için kullanılan amortisörlerin ebatları, verimlilikleri ve dolayısı ile fiyatlarında değişimler gözlenebilir. Amortisör ve süspansiyon sistemlerindeki her bir irili ufaklı parçanın, helezonik yayın, metal aksamın fiyatları benzer marka ürünlere göre daha yukarıda olabilir. Parçaların imalatında kullanılan her bir bileşenin maliyetlerindeki değişimler de fiyatlara artış olarak yansıyabilir.

Oto Spor Yay ve Tuning Satın Alırken Hangi Özelliklere Dikkat Edilmeli?

Bir otomobil sahibi iseniz bazen daha farklı kullanım amaçları ile bazen de sadece deforme olan bir parçayı yenisi ile değiştirmek adına değişimlere ya da modifikasyonlara ihtiyaç duyabilirsiniz. Bu noktada öncelikle aracınızın modeli ile uyumlu parçaları belirlemelisiniz. Seyir halinde bir engebeden geçerken aracınızda daha az sarsıntı hissetmek istediğinizde, amortisörlerinizi değiştirmek bir çözüm olabilir. Bu işin uzmanı bir teknik personelden alacağınız tavsiyelere göre amortisörlerinizi değiştirmek sürüş kalitenizi yükseltmeye yetebilir. Çok daha iyi yol tutuşu ve seri bir sürüş keyfi yaşamak istiyorsanız süspansiyon sisteminizi tamamen değiştirerek dilediğiniz performansa erişebilirsiniz. Aracınızdaki sarsıntı seviyesi sınırlı ise komple sistem yerine yalnızca helezon yayı değişimi de dilediğiniz sürüş konforunu yakalamanıza imkan verebilir. Bu tarz teknik aksam değişimlerini kendi başınıza değil, kendi tercihlerinizle ancak bir uzman onayı ile yapmanız gerektiğini hatırdan çıkarmamanız gereklidir. Aracınızda yapacağınız oto spor yay değişimleri daha kuvvetli yol tutuşu, daha az sarsıntı ile daha atak bir sürüş keyfi yaşamanıza yardımcı olabilir.

Bizi Takip Edin!

Copyright © 2007 – 2021 Cimri A.Ş. Cimri markası ve logosu, Cimri A.Ş.'nin tescilli markasıdır.
Tüm hakları saklıdır. Bu siteyi ziyaret edenler Kullanıcı Sözleşmesini okumuş ve kabul etmiş sayılırlar.

AppStoreGoogle PlayAppGallery