Oto koltuk aksesuarları kategorisinde bulunan oto koltuk kılıfları, aracınızın içerisini tasarlamanızı ve dilediğiniz konforda araç kullanmanızı sağlamaktadır. Cimri’de İrem, Z Tech, Modacar, Stil ve Otom gibi markaların içerisinden aracınıza en uygun oto koltuk kılıflarını bulabilir ve en ucuz oto koltuk kılıflarına hemen sahip olabilirsiniz.

Oto Koltuk Kılıfları Nasıl Temizlenir?

Oto koltuk kılıfları aracınızın kirlenmeye en müsait parçalarından birisidir. Yolcuların kıyafetleri ile taşınan kirin bulaşması kaçınılmaz olduğu gibi, aracınızın içerisinde yeme içme gibi faaliyetlerde bulunursanız oto koltuk kılıflarının kirlenmesi kaçınılmaz olmaktadır. Oto koltuklarının doğru yöntemler ile temizlenmesi de bu gibi oluşabilecek kirler ile başa çıkmanızı sağlamaktadır. Oto koltuk kılıfı silme işleminin ayrıntılarından önce bazı önemli noktalar bulunmaktadır. Öncelikle oto koltuk kılıflarınızı silerken kesinlikle çamaşır suyu gibi ağartıcı kimyasalları kullanmamanız gerekmektedir. Bu gibi kimyasallar, oto koltuk kılıflarınızı yıpratacak ve aynı zamanda rengini de açacaktır. Oto koltuk kılıflarının temizliğinde kullanabileceğiniz farklı yöntemler bulunmaktadır. Öncelikle oto koltuk kılıflarınızın üzerinde bulunan eşyaları dışarıya çıkarmanız gerekmektedir.

Ufak bir elektrikli süpürge yardımı ile oto koltuk kılıflarınızı süpürerek, temizlik işleminize başlayabilirsiniz. İyice süpürdüğünüze emin olduğunuz oto koltuk kılıflarını temizlemek için özel olarak üretilmiş losyonlar yardımı ile oto koltuk kılıfınızın üzerindeki lekeye sıkabilirsiniz. Eğer oto koltuk kılıfınızın yapısı fırçalanmaya uygun yapıda ise; losyonu sıktığınız bölgeyi sert bir fırça yardımı ile lekenin bulunduğu noktayı fırçalayabilirsiniz. Bu işlemin ardından temiz bir kuru bez ile oto koltuk kılıflarınızda oluşacak olan ıslaklığı alabilirsiniz. Ancak bu işlemi vakum gücü yüksek bir süpürge yardımı ile yaparsanız daha efektif bir sonuç elde edebilirsiniz. Oto koltuk kılıflarını temizlemenin bir diğer yolu ise temiz bir kocanın içerisine halı şampuanı ve su karıştırmaktır. Hazırladığınız karışımı iyice köpürttükten sonra, temiz bir bez ile köpüğü alarak oto koltuk kılıflarınızın üzerine uygulayabilirsiniz. Oto koltuk kılıflarınızın üzerindeki köpük kurumadan sıcak su püskürtebilir ve daha sonra da vakum ile çekebilirsiniz. Siz de aracınıza en uygun oto koltuk kılıflarına Cimri.com’dan ulaşabilir ve en ucuz oto koltuk kılıfı modellerine farklı fiyat seçenekleri ile sahip olabilirsiniz.