track source
track source

Oto Boyaları

Oto Boyaları Fiyatları

2655 Ürün gösteriliyor.
Oto Boyaları fiyatlarını ve özelliklerini en popüler, en ucuz, en yeni ürünler olarak gruplayabilirsiniz. Oto Boyaları modelleri ve Oto Boyaları fiyatları karşılaştırma listesine ekleyerek size en uygun seçenekleri tek ekranda inceleyin. Oto Boyaları kategorisinde en favori markalar şu şekilde: . 2655 adet Oto Boyaları fiyatlarını karşılaştırmaya başlayabilirsin!

Sıkça Sorulan Sorular

En Çok İncelenen Oto Boyaları Markaları Hangileridir?

Cimri.com
Cimri.com'da ziyaretçilerin ürünlerini en çok inceledikleri 5 Oto Boyaları markası:

2021 yılı Oto Boyaları Fiyatları ne kadar?

Cimri.com
17 Eylül 2021 tarihinde Cimri.com’da yer alan 2655 Oto Boyaları modeli içerisinde en ucuz Oto Boyaları fiyatı 10.34 TL iken, en yüksek Oto Boyaları fiyatı 398.52 TL olarak sitemizde yer alıyor. Tüm Oto Boyaları fiyatlarının ortalaması alındığında ise 17 Eylül 2021 tarihinde ortalama Oto Boyaları fiyatı ise 78.7 TL olarak sitemizde yer alıyor.

En Çok İndirim Bulunan Oto Boyaları Ürünleri Hangileridir?

Cimri'nin Seçimi
Michelin MC12260 12Volt 120 PSI Dijital Basınç Göstergeli Hava Pompası
Michelin MC12260 12Volt 120 PSI Dijital Basınç Göstergeli Hava Pompası
En Ucuz Fiyatlarla Yakında Cimri.com'da
Lassa 175/65 R14 82T Snoways 3 Kış Lastiği 2017 ve Öncesi
Lassa 175/65 R14 82T Snoways 3 Kış Lastiği 2017 ve Öncesi
En Ucuz Fiyatlarla Yakında Cimri.com'da
Market Broşürleriİndirimli ÜrünlerKampanyalar ve İndirim KuponlarıGünün FırsatlarıÜye Ol

Oto Boyası

Oto boyası genel olarak dış boyası bozulan otomobillerin rötuşlarında kullanılır. Bu boyalar araç üzerindeki ufak tefek çiziklerin ya da soyulmaların kısacası aracın dış boyasındaki yıpranmaların düzeltilmesi için kullanılır. Oto boyaları özellikle hem profesyonel hem de acemi oto tamircilerinin severek kullandığı ürünler arasında yer alır. Bu boyaların parlak, metalik ve opak pek çok rengi bulunur. Boyaların tümü sprey formunda satılır. Metal bir kutu içinde muhafaza edilen ürünler piyasadaki her otomobil rengine göre renk seçeneğine sahip olacak bir renk skalası ile satışa sunulur. Ürünlerin çoğu marka ve renge göre farklılaşır. Bunun dışında boyalar özellikle gramajlarına göre de birbirinden farklılaşır. Bu ürünleri almadan önce ürünlerin modellerine ve özelliklerine yakından bakmanız gerekir. Boyalar oto tamirinde kullanıma uygun oldukları için kullanımları dışında kullanılmaması önerilir. Profesyonel oto tamircilerine yüksek fiyatlar ödemek isteyen araç sahipleri arabalarının bagajında bu boya çeşitlerinden bulundurur. Profesyonel dokunuşu ile aracınızı renklendirebilir ve oluşan hasarı kendi kendinize tamir edebilirsiniz.

Oto Boyası Modelleri ve Özellikleri

Oto boyası, arabaların iç ve dış yüzeylerindeki renk aşınmalarının onarılmasında ve renk rötuşlarında kullanılır. Sprey formunda üretilen ve satışa çıkarılan bu ürünler genelde küçük gramajlarda satılır. Özellikle araba bagajında ya da tamir ya da alet çantasında taşınabilen bu ürünler ihtiyaç duyduğunuz her anda kullanıma uygun olacak şekilde üretilir. Bu boyalar sprey formunda satılabildikleri gibi açık vaziyette de satılır. Sprey formunda satılan ürünler metal bir silindir kutu içine basın ile sıkıştırılan renkli boyalardan imal edilir. Bu tip boyaların kullanımı için herhangi bir alete gerek kalmaz. Doğrudan sprey başlığına basılarak boya uygulanmak istenen yüzeye püskürtülür. Sprey formunda satılmayan açık şekilde satılan boyalar ise yüzeylere doğrudan uygulanmaz. Bu ürünler sprey formunda satılan ürünlere göre daha yüksek gramajlı olacak şekilde paketlenir. Bu boyaların kullanımı için bir boya makinesi ya da boya tabancasına ihtiyaç duyulur. Oto boya tabancası temel bir çalışma prensibine sahip. Bu prensip boyanın basın vasıtasıyla yüzeylere püskürtülmesine dayanır. Tabanca hava basıncı ile boyayı araç yüzeyine püskürtür. Tabancanın kullanımı oldukça pratik olması ile dikkat çeker. Özellikle araba boyama işlerinde profesyonele yakın rötuşlar yaratmak isteyen araç sahiplerinin birçoğu bu aletten edinir. Boyalar temelde iki çeşitte opak ve parlak biçimlerde üretilir. Bu aletlerin boya doldurulacak ayrı bir boya hazneleri bulunur, boya bu hazneye doldurularak kullanılır. Opak boyalar daha mat tonlara sahip iken parlak boyalar ise daha metalik tonlarda üretilir. Bunun dışında oto boyasının pek çok farklı rengi bulunur. Kırmızı, turuncu, sarı, siyah, beyaz ve gri bu renklerin en bilinenleri arasında gelir. Boya seçimini aracınızın rengine göre seçebilirsiniz. Doğru rengi uygun satın almak için modellerin özelliklerine dikkatlice bakmanız önerilir. Özellikle oto boyası modellerine ve özelliklerine daha yakından bakmak, ihtiyacınıza uygun olan ürünleri eliniz ile koymuş gibi bulmak isterseniz cimri.com’da yer alan oto boyalarına bakabilirsiniz. Özellikler dışında fiyat bilgisini de siteden edinebilirsiniz.

Oto Boyası Fiyatları

Oto boya fiyatları temel olarak ilk önce boyanın opak ya da metalik formda olup olmadığına, gramajına, satıldığı forma ve rengine göre değişiklik gösterir. Temelde opak olarak üretilen ürünler parlak yani metalik boyalara göre daha uygun fiyatlara satılır. Metalik renkler ise daha yüksek fiyatlara alıcı bulur. Aracınızın rengi alacağınız renkleri ve boyaların formunu belirler. Bu renkler genel olarak sprey ve açık şekillerde satılır. Sprey boyalar daha küçük olmaları ile daha yüksek fiyatlı olabilir. Açık boyalar ise büyük gramajlı olmaları bakımından daha uygun fiyatlara satılmaları ile daha ekonomik ürünler olarak bilinirler. Bu nedenle de çoğu kullanıcı özellikle de profesyonel araç tamircileri bu ürünleri tercih eder. Ekonomik seçimler yapmak isterseniz bunu dikkate alabilirsiniz. Sprey formundaki oto boyama ürünleri biraz yüksek fiyatlı olsalar da uygulama için başka bir alete ihtiyaç duymazlar. Açık boyaları uygulamak için boya tabancası da almanız gerekir. Alışverişlerinizde bütçe kontrolü yapmak isterseniz bu anlatılanları dikkate alabilirsiniz. Cimri.com farklı satıcıların ürünlerini sizin için en düşükten en yükseğe sıralar ve en uygun ürünü bulmanızı sağlar.

Oto Boyası Satın Alırken Hangi Özelliklere Dikkat Edilmeli?

Oto boyası satın alacağınız zaman dikkat etmeniz gereken birkaç önemli husus bulunur. Bu özelliklerin tümü sizin alışverişten alacağınız verimi artırır. Özellikle ilk önce oto boyası gibi ürünleri satın alırken arabanızın rengine, parlaklığına ve benzeri özelliklere dikkat etmeniz gerekir. Bunların tümü doğru ürünü almanızı sağlar. Eğer aracınızdaki hasar büyük ise daha büyük gramajlı olan ürünleri, küçük çizikler ve hasarlarınız var ise de sprey formunda satılan ürünleri satın alabilirsiniz. Açık boya aldığınızda boyama tabancası almayı da ihmal etmeyin. Bu tabanca olmadan boyayı istediğiniz yüzeye uygulayamayabilirsiniz. Aldığınız boya da böylece işe yaramaz bir hale gelir. Oto boyaları fiyatları da dikkat etmeniz gereken özellikler içinde yer alır. Fiyat ekonominizi ve bütçenizi sarsmadan alışveriş yapmanızı sağlar. Fiyat performans odaklı alışveriş yaparsanız aracınız da daha iyi bir görünüm kazanır. Cimri.com sayfası ile alışveriş deneyiminizi iki katına çıkarır. Site üzerinde bulunan yorumlar ve puanlama özelliklerini kullanarak ürünü sizden önce alan kullanıcıların yorumlarına ulaşabilirsiniz. 

Bizi Takip Edin!

Copyright © 2007 – 2021 Cimri A.Ş. Cimri markası ve logosu, Cimri A.Ş.'nin tescilli markasıdır.
Tüm hakları saklıdır. Bu siteyi ziyaret edenler Kullanıcı Sözleşmesini okumuş ve kabul etmiş sayılırlar.

AppStoreGoogle PlayAppGallery