Western Digital, Thecus, Qnap, Seagate, Synology, Promise, Zyxel, Asustor, Apple ve HP markalı Nas Serverları en uygun fiyat garantisi ile cimri.com sitesinde bulabilir, fiyatları karşılaştırabilirsiniz. Cimri.com, aradığınız nas sunucusunun satışını en ucuz şekilde yapan online alışveriş sitelerini sizin için tarar ve tek tıkla ekranınıza getirerek marka ve modeller arasında fiyatları karşılaştırmanıza yardımcı olur.

Nas server ne işe yarar? Neden kullanılır?

Nas, kelimesinin açılımı, Network Attached Storage anlamına gelir. Ağ üzerinde sunucudan bağımsız bir biçimde depolanan verilerin paylaşılabilmesi için bu serverlar kullanılır. Bir çeşit çoklu depolama ünitesidir. Bu cihaz, yüksek hızda depolama yapabilme özelliğine sahiptir. LAN’a bağlı olarak çalışırlar. Serverden farklı olarak, DNS, DHCP server özellikleri bulunmaz. Bu sunucular, yalnızca veri depolayıp paylaşıma açabilirler. Nas cihazını kontrol edebilmek için yönetim arabirimi kullanılır. Sistem bakımından Integrated nas sistemi, gateway nas sistemi olarak ayrılabilir. Integrated nas sistemi, daha düşük maliyetlidir ve kolay yönetilebilir. Bu sunucu üzerinde bulunan verilere, bilgisayar, cep telefonu ve tabletlerden rahatlıkla ulaşılabilir, multimedya dosyaları izlenebilir. Bu cihazlara, USB girişiyle ek sabit diskler de bağlanabilir. Nas cihazının kurulumu, satın almış olduğunuz ürün yönergelerini takip edilerek yapılabilir.

Nas server kurulum ihtiyacı neden artış gösterdi?

Günümüzde, yüksek çözünürlüklü fotoğraf ve videoların sayısı arttıkça, bunları depolama ihtiyacı da artmaktadır. Video ve fotoğrafları telefonumuzdan bilgisayarımıza, USB belleklere aktarmak, bir bellekten diğerine kopyalamak, USB çoklayıcılar kullanmak yerine Nas sunucuları kullanmak, işlerimizi kolaylaştırmaktadır. Ayrıca, iş yerlerindeki dosya ve verilen depolanması için de iyi bir çözümdür. Böylece, veri depolamak için bilgisayarımızın harddiskini de kullanmamış oluruz. Nas sunucuların kurulumu sayesinde USB bellek kullanımını azaltabilirsiniz. Bu nedenle, yüklü miktarda veri depolayan kişilere ve iş yerlerine nas server tavsiye edilmektedir.

Nas server fiyatları ne kadardır?

Nas sunucularının fiyatları, depolama kapasitesi, marka ve modele göre değişiklik göstermektedir. En ucuz nas server cihazını, cimri.com sitesinde, bellek & depolama aygıtları kategorisi altında bulunan, nas server sekmesinden görüntüleyebilir, listede yer alan ürünler arasında nas server fiyat karşılaştırması yapabilirsiniz. https://www.cimri.com/nas-server