Yüzyılımızın tartışmasız en büyük icatları olan bilgisayar ve internet geliştikçe, kullanılan ekipmanlar da aynı hızla gelişmektedir. Bilgisayar kullanımı için gerekli olan ekipmanlardan biri; mouse ve beraberinde mouse pad’dir. Addison, Steelseries, Razer, Tx gibi markalara ait en kaliteli mouse pad çeşitlerini Cimri’de en ucuz fiyatlarla bulabilirsiniz.

Mouse Pad Nedir?

Bilgisayarların ana donanım kısımlarından biri olan mouse yani farelerin çok daha rahat kullanılabilmesi için değişik malzemelerden üretilen mouse yüzeyleridir. Üzerine konan mouse rahatça hareket ettirilir ve bilgisayar kullanımında işlem hızını artırır.

Mouse Pad Çeşitleri Nelerdir?

Piyasada birçok farklı mouse pad modelleri bulunmaktadır. Bileklikli mouse pad; bileklik kısmında dolgu maddesi bulunan ve kullanım kolaylığı ile bileklerinizi koruyucu özellikteki mouse padlerdir. Büyük boy mouse padler; değişik çizim ve geniş alan ihtiyacı olanlar tarafından tercih edilmektedir. Baskılı mouse pad; sevilen çizgi film kahramanları, film kahramanları, farklı resimler veya istenen her resmin baskısıyla hazırlanan mouse padlerdir ve genç neslin tercihidir. Işıklı mouse pad; oyun tutkunlarının vazgeçilmez tercihi olan çeşittir. Led ışıklı pad diye de geçmektedir.

Plastik ya da kauçuktan imal edilen mouse padler, son zamanlarda süngerimsi köpükten de imal edilmektedir. Seçim yaparken özellikle oyun oynamayı sevenler kalın mouse pad tercihi yapmalıdır. Konfor ve yüksek hareket kabiliyeti sağlayan padler, kaliteli bir seçim ile mouse ömrünü uzatmaktadır. Oyuncular kadar tasarımcıların da optik fare kullanırken ihtiyacı; kaliteli mouse padlerdir.

Farenin altına konarak zemin farklılığından kaynaklanan mouse kullanımını zorlaştırabilecek sorunları ortadan kaldıran mouse padler; farenin optik okuyucu koruyucusudur. Ergonomik mouse pad kullanımı, kalite ile birleştiğinde uzun süreli bilgisayar kullanımlarında size büyük konfor sağlayacaktır. Özellikle silikon destekli mouse padler ekonomik fiyatları ve işlevsel kullanımı ile çok fazla tercih edilmektedir. Ofislerde, evlerde; bilek desteği sayesinde sık mouse kullananların en büyük yardımcısıdır.

Kullanacağınız amaca ve ihtiyacınıza göre seçeceğiniz mouse padler, sağlamlığı ile size uzun süre eşlik edecektir. En kaliteli mouse pad çeşitlerini Cimri’den bulabilir, birçok fiyat seçeneği arasından en ucuz mouse pad sahibi olabilirsiniz.