Marka
Arena
  • En Popüler Ürünler
  • En Ucuz Ürünler
  • En Yeni Ürünler
ReklamAracınız kışa hazır mı? Güvenli yol tutuşu için kış lastiklerini listeledik.

Yoğun iş temponuzdan kaçmak deniz kenarında yapılacak bir hafta tatile kimse hayır demez. Denize girerek huzurlu bir tatil herkesin hayalidir. Denize girmek için ise ona göre kıyafet almamız gereklidir. Bu kıyafete mayo denir. Kom, Adidas, Odema, Arena gibi mayo üretimi yapan markaların modellerini Cimri.com'da bulabilirsiniz.

MAYO NEDİR?

Denize girmek için giydiğimiz kıyafete mayo denir. Yüzme amacıyla tasarlanmıştır. Boyundan bağlamalı, askılı, etekli, uzun şortlu, elbise gibi birçok çeşitte modelleri vardır. Mayolar bikiniler gibi değildir. Mayolar genel anlamıyla iki tipi oluşturur. Ya vücudu sıkı bir şekilde sararlar ya da bol bir şekilde giyilebilirler. Vücudun üst bölgesini tümüyle kaplar. Etekli modellerde alt kısımda kısa bir etek bulunur. Uzun şortlu modelde de diz üstüne kadar şortla tasarlanır. Elbise gibi olan modellerde ise üst kısımdan sonra etekten oluşur. Tesettür mayo olarak bilinen model ise tesettürlü bayanlar için tasarlanmıştır. Bu modelde üst kısmı kollara kadar kapalı, alt bölgesinde ise giyilen tayt bacakların tümünü kaplar. Tesettürlü bayanların rahatsız olmayacağı şekilde tasarlanmıştır. Birçok mayo modelinde sırt bölgesi açık şekildedir.Size uygun mayo çeşitlerini Cimri.com da bulabilirsiniz. Bahsedilen tarzda modellerin çoğu farklı kumaşlardan dikilmiştir. İstenilen renklerde birçok mayo bulunabilir. Daha spor tarzda isterseniz o modellerde Cimri.com da mevcuttur. Bütçenize en uygun mayo modellerine de yine Cimri.comdan bakabilirsiniz.

MAYO NASIL OLMALIDIR?

Mayolar denize girilmeye uygun kıyafetlerdir. Bu yüzden bu amaç doğrultusunda tasarlanmışlardır. Kumaş seçimi çok önemlidir. Denize girip çıktıktan sonra kumaşın vücudun mahrem bölgelerini belli etmemesi gereklidir. Ayrıca bu kumaşın hafif olması gereklidir. Bunun sebebi de denize girip çıktıktan sonra kıyafetin sudan kaynaklı olarak ağırlaşmamasıdır. Denizlerin tuzluluk oranının bazı bölgelerde fazla olmasından dolayı kumaşın tuzu emmemesi de önemlidir. Mayoların yıkanması ise diğer kumaşlardan farklı olacağı için farklılaşır. Denizden çıkıldıktan sonra giyilen mayonun soğuk suyla yıkanıp deniz suyundan arındırılması gereklidir. Daha sonra düşük dereceli çamaşır makinesi programında yıkanabilir. Elle yıkama da olabilir. O zamanda ılık suda bekletilerek çamaşır deterjanıyla temizlenebilir.