Mat

Mat Fiyatları

102 Ürün gösteriliyor.
Mat fiyatlarını ve özelliklerini en popüler, en ucuz, en yeni ürünler olarak gruplayabilirsiniz. Mat modelleri ve Mat fiyatları karşılaştırma listesine ekleyerek size en uygun seçenekleri tek ekranda inceleyin. Mat kategorisinde en favori markalar şu şekilde: Diğer, Adidas, Reebok, King, USR. 102 adet Mat fiyatlarını karşılaştırmaya başlayabilirsin!

Sıkça Sorulan Sorular

En Çok İncelenen Mat Markaları Hangileridir?

Cimri.com
Cimri.com'da ziyaretçilerin ürünlerini en çok inceledikleri 5 Mat markası:

2021 yılı Mat Fiyatları ne kadar?

Cimri.com
23 Nisan 2021 tarihinde Cimri.com’da yer alan 102 Mat modeli içerisinde en ucuz Mat fiyatı 14.9 TL iken, en yüksek Mat fiyatı 919.2 TL olarak sitemizde yer alıyor. Tüm Mat fiyatlarının ortalaması alındığında ise 23 Nisan 2021 tarihinde ortalama Mat fiyatı ise 214.08 TL olarak sitemizde yer alıyor.

En Çok İndirim Bulunan Mat Ürünleri Hangileridir?

Cimri'nin Seçimi
Market Broşürleriİndirimli ÜrünlerKampanyalar ve İndirim KuponlarıGünün FırsatlarıÜye Ol

Matlar

Piyasada pek çok farklı amaç için kullanılması tercih edilen matlar bulunur. Mat deyince akla ilk önce yoga ve pilates matları gelir. Bu mat çeşitleri dışında kamp alanlarında kampçıların çok daha rahat bir şekilde oturup kalkabilmesi için şişme mat çeşitleri de bulunur. Matlar genellikle yoga ve pilates esnasında eklemleri rahat ettirmek amacıyla tercih edilir. Sağlıklı bir şekilde yaşamaya özen gösteren kişilerin hayatında sürekli aktif olması ve spor yapması gerekir. Tüm dünyada yoga ve pilates en çok uğraşılan sporlar arasında yer alır. Hem kolay bir şekilde vücudun tüm kaslarını çalıştırır, esnetir ve rahatlatır hem de dengeli bir şekilde kilo vermeyi sağlar. Pilates ve yoga matları özellik olarak birbirlerinden farklıdır. Bu yüzden uğraştığınız spor dalı ile ilgili bir mat satın almanız gerekir. Mat çeşitleri hakkında detaylı bilgi edinip ihtiyacınız olan bir çeşidini satın alabilirsiniz. Yoga ve pilates matlarının desenleri ve yapıları da değişiklik gösterebilir. Spor yaparken kullanacağınız matı seçerken dikkat etmeniz gereken belirli özellikler bulunur. Hareket esnasında kullanılacak bir matın sahip olması gereken birbirinden farklı özellikler barındırması gerekir.

Mat Çeşitleri ve Özellikleri

En çok kullanılan mat çeşitleri ilgili kullanıcılar tarafından ilgiyle takip ediliyor. Bu matlar genel olarak; pilates matları, yoga matları, piknik matları, oyun matları ve şişme matlar olarak sınıflandırılabilir. Şişme matlar kamp yapan kişiler tarafından tercih edilebilecek mat çeşitlerindendir. Pilates ve yoga matlarından oldukça farklıdır. Kamp matları olarak da isimlendirilen şişme matlar kamp esnasında gece uyurken kullanıcıların oldukça rahat bir şekilde uyku çekmesini sağlar. Kamp matları kamp esnasında uyumanız gerektiğinde uyku tulumu ve zemin arasında kalır ve çok daha rahat bir şekilde yerleşmenizi sağlar. Kamp matlarının da birbirinden farklı pek çok çeşidi bulunur. Kamp matları; hava ile şişirilebilen, köpük ve kendinden şişen olmak üzere üç modeldedir. Şişme kamp matı satın aldığınızda yanında pompa da verilir. Çünkü kampa gittiğinizde bu matı kendiniz şişirmeniz gerekir. Ilıman iklimlerde kullanmak için ideal kamp matı modelleri arasındadır ve kolay bir şekilde havası alınarak taşınabilmesi mümkündür. Kendiliğinden şişen kamp matları ile kolay bir şekilde ürün kenarlarında bulunan vanalar ile şişirilebilen modellerdir. Sürekli kamp yapan biriyseniz tercih edebileceğiniz seçenekler arasında yer alabilir. Köpük matlar ise oldukça kolay taşınabilen matlardır. Şişme matlara göre daha az rahat edebileceğiniz bir mat çeşididir. Mat çeşitlerinden bir diğeri ise piknik matıdır. Piknik matları, pikniğe giderken kullandığınız sofra bezlerinden çok da farklı ürünler değildir. Plajda veya ormanda piknik yaparken tercih edebileceğiniz ürünlerdir. Kolay bir şekilde katlanarak küçük bir boyuta ulaşabilir ve modelden modele değişiklik gösteren bazı özellikleri bulunur. Bazı modelleri ıslak zemin üzerine serildiğinde oturan kişiye ıslaklık hissi vermez. Mat çeşitleri arasında en sık tercih edilen ve popüler olanları ise pilates ve yoga matlarıdır. Her ne kadar aynı görünseler de ikisinin de birbirinden oldukça farklıdır. Yoga matları çok daha düşük etkiler için tasarlanmış olması sebebi ile kalınlıkları ve yumuşaklıkları pilates matlarına göre daha azdır. Eğer pilates ile uğraşıyorsanız çok daha kalın bir mat almanız gerekir. Bu iki mat çeşidi de egzersiz esnasında kaymayı engelleyici maddelerden üretilir.

Mat Satın Alırken Hangi Özelliklere Dikkat Edilmeli?

Birbirinden farklı pek çok mat çeşidi olması sebebi ile mat satın alırken dikkat edilmesi gereken özellikler de hangi amaç için mat aldığınıza göre değişiklik gösterir. Eğer kamp matı satın alıyorsanız şişme matlar çok daha kullanışlı olabilir ancak şişme matlar kolay bir şekilde zarar görebilir ve patlama gibi sorunlarla karşılaşabilirsiniz. Eğer sürekli olarak kamp yapan biriyseniz kendinden şişen bir mat satın almanız sizin için en rahat seçeneklerden olur. Kamp yaptığınız mekana göre de seçeceğiniz mat çeşitleri farklılık gösterebilir. Bu konu hakkında bilginiz yoksa detaylı bir araştırma yapmanız size yardımcı olabilir. Yoga matı satın alırken dikkat edilmesi gereken en önemli özellik pvc malzeme matı olmasıdır. PVC özellikte, pamuk veya kauçuk şeklinde üretilen yoga matları bulunur. Yoga matının egzersiz esnasında kaymaması için bu özellik önemlidir. Pilates veya fitness matı satın almak istiyorsanız çok daha kalın ve içinde dolgu malzemesi bulunan matları tercih etmeniz egzersiz esnasında rahatsız olmamanız için önemlidir. Oyun matı seçerken de çocukların sağlığını etkilemeyecek maddelerden yapılmış olmasına dikkat etmek gerekir.

Mat Fiyatları

Birbirinden farklı özelliklere sahip, farklı amaçlar için tercih edilen mat fiyatları çok fazla değişiklik gösterebilir. Mat fiyatlarına etki eden en önemli durum ürünler arasındaki çeşitlerdir. Örneğin şişme bir kamp matı ile piknik matı arasında oldukça fiyat farkı bulunabilir. Kamp matları, fitness yoga matları gibi profesyonel matlar olduğu için fiyatları yüksek olabilir. İhtiyacınız olan özelliklere sahip bir matı satın alarak uzun süre kullanabilmeniz mümkündür. Pilates matı satın alırken kesinlikle masraftan kaçınılmamalıdır. Ne kadar iyi bir mat satın alırsanız egzersizlerinden o kadar fazla keyif almanız mümkündür. İyi bir mat egzersiz esnasında eklemlere yük binmesini engeller. Pilates esnasında kullanılan silikon matlar da egzersiz sırasında terleyen ellerin kaymaması için iyi bir seçim olabilir. Sayfamızı ziyaret ederek mat seçeneklerine göz atabilir ve aradığınız diğer ürünlere kolay bir şekilde ulaşabilirsiniz.

Bizi Takip Edin!

Copyright © 2007 – 2021 Cimri A.Ş. Cimri markası ve logosu, Cimri A.Ş.'nin tescilli markasıdır.
Tüm hakları saklıdır. Bu siteyi ziyaret edenler Kullanıcı Sözleşmesini okumuş ve kabul etmiş sayılırlar.

AppStoreGoogle PlayAppGallery