Matara

Matara Fiyatları

1276 Ürün gösteriliyor.
Matara fiyatlarını ve özelliklerini en popüler, en ucuz, en yeni ürünler olarak gruplayabilirsiniz. Matara modelleri ve Matara fiyatları karşılaştırma listesine ekleyerek size en uygun seçenekleri tek ekranda inceleyin. Matara kategorisinde en favori markalar şu şekilde: Diğer, Nike, Slazenger, Kinetix, Faber Castell. 1276 adet Matara fiyatlarını karşılaştırmaya başlayabilirsin!

Sıkça Sorulan Sorular

En Çok İncelenen Matara Markaları Hangileridir?

Cimri.com
Cimri.com'da ziyaretçilerin ürünlerini en çok inceledikleri 5 Matara markası:

2021 yılı Matara Fiyatları ne kadar?

Cimri.com
20 Nisan 2021 tarihinde Cimri.com’da yer alan 1276 Matara modeli içerisinde en ucuz Matara fiyatı 3.95 TL iken, en yüksek Matara fiyatı 3529.18 TL olarak sitemizde yer alıyor. Tüm Matara fiyatlarının ortalaması alındığında ise 20 Nisan 2021 tarihinde ortalama Matara fiyatı ise 147.0 TL olarak sitemizde yer alıyor.

En Çok İndirim Bulunan Matara Ürünleri Hangileridir?

Cimri'nin Seçimi
Market Broşürleriİndirimli ÜrünlerKampanyalar ve İndirim KuponlarıGünün FırsatlarıÜye Ol

Matara

Günümüzde tek kullanımlık plastik ürünlerin yarattığı çevre kirliliğini de önleyebilmek adına pek çok farklı alternatif ürün kullanımı tercih edilir. Su ihtiyacı, genelde tek kullanımlık plastik şişelerle karşılanır. Plastik kullanımını azaltmak ve daha sağlıklı kaplarda su içmek adına matara kullanımı oldukça yaygın hale gelir. Su tüketimi için kullanılan sert ve sağlığa zararlı BPA maddesi içermeyen plastikten yapılan matara çeşitleri, pratik bir kullanım sunar. Plastik mataralar hafif yapılı olması nedeni ile kolay taşınır ve uzun süre kullanılabilir olması nedeni ile kullanımı yaygınlaşır. Matara tercih ederken, plastik malzemesinin içerisinde Bisphenol A (BPA) maddesi içermeyen çeşitler seçilir. Çünkü bu mataraların kullanımları sağlığa zarar vermez. Su ihtiyacını karşılayabilmek için cam ve plastikten üretilen matara suluk çeşitleri kullanımı sıklıkla tercih edilir. Sıcak sıvı içecekler için sıcaklık dayanımı yüksek, plastik olmayan matara çeşitleri kullanılır. 

Matara Çeşitleri

Mataraların pek çok farklı kullanım alanı ve amacı vardır. Sıvı içeceklerin yanınızda kolayca taşınıp, hijyenik bir şekilde içilebilmesi için matara çeşitleri üretilir. Matara çeşitleri; farklı malzeme türlerinden, içerisine konulacak sıvı türü ve hacmine göre tasarlanıp üretilir. Soğuk içecekler için ısı izolasyonu olmayan ya da düşük dereceli izolasyonu bulunan matara çeşitleri kullanılır. Su ve soğuk içeceklerin taşınarak kolaylıkla gün içerisinde teketilebilmesi için plastik matara çeşitleri tercih edilir. Kullanıcılar tarafından sık tercih edilen plastik matara çeşitleri, içerisinde sağlığa zararlı BPA maddesi içermez ve sert plastik malzemeden üretilir. Her matara çeşidinin 250 ml’den başlayan ve 2000 ml’ye kadar çıkabilen sıvı hacmine sahip çeşitleri bulunur. Sıcak sıvı içecekler için cam gibi malzemelerden, ısı yalıtımı olan matara çeşitleri üretilir. Cam matara çeşitleri, yapıları nedeniyle en sağlıklı matara çeşitlerinden biridir. Cam mataralar, soğuk ve sıcak içecekler için uygun kullanım özellikleri nedeniyle tercih edilen çeşitler arasında yer alır. Cam mataraların içerisindeki sıcak sıvıyı iyi izole edebilmesi ve şık görünmesi için matara çantası adı verilen kılıflar üretilir. Matara çantalarının matara ile kolaylıkla taşınabilmesi için bel ya da boyuna asılabilen askılıkları mevcuttur. Matara askısı kolay taşınabilme imkanı sunduğu için pek çok matara çeşidine uygun askı aparatı üretilir. Matara çantası ve askı aparatı beraber üretilip satışa sunulan matara çeşitleri de bulunur. Sıcak içecekler için cam ve alüminyum matara çeşitleri dışında yüksek izolasyonlu, sıcaklığı belli ve uzun bir süre koruyabilen matara termoslar üretilir. Kahve, çay gibi içecekleri, 8 saatten 48 saate kadar aynı ısıda koruyabilen termos çeşitleri bulunur. Bu sürelere sahip izolasyonlu termos mataralar, kullanıcı ihtiyaçları dahilinde 250 ml den 2000 ml kadar farklı boyutlarda ve şekillerde sunulur. Termos mataralar; çelik gibi dayanıklı ham maddeden, farklı katman kullanımı gerçekleştirilerek özel bir teknikle üretilir. Termos özelliklerine sahip olan ya da olmayan matara çelik çeşitleri de kullanıcıların farklı kullanım ihtiyaçlarını karşılayabilmek için özel olarak üretilir. Mataraların başlık kısımları, genelde farklı malzeme ya da  plastikten ham maddesinden yapılır. Bu yüzden çelik gibi uzun ömürlü matara çeşitlerinde; belli aralıklarla matara başlığının, hijyen açısından değiştirilmesi gerekebilir. Bu ihtiyacı karşılayabilmek amacıyla matara üreticileri tarafından matara aksesuarları ve matara başlığı çeşitleri satışa sunulur. 

Matara Fiyatları

Mataralar; cam, alüminyum, sert plastik gibi malzemelerden ve izolasyon katmanlı yapılarda üretilerek kullanılır. Matara fiyatlarını; yapımıdaki ham madde türü, kup ve başlık kısımlarında kullanılan malzeme türü, boyutları ve izolasyon katmanları göre değişiklik gösterir. Mataraların fiyatlarının belirlenmesinde; kullanım amaçları, boyutları ve özellikleri etkili olur. Mataraların kullanım amaçlarına göre farklı aksesuarlardan askı, kup ve başlıkları bulunur. Bu farklı materyallerin farklı özellikleri nedeni ile fiyatları da farklı olarak belirlenir. Plastikten üretilen plastik mataralar, hafif yapısı nedeniyle pratik kullanım sunar. Bu özellikleri nedeniyle diğer matara modellerinden daha uygun bütçelerde kullanıcıların beğenilerine sunulur. İçerisindeki sıvı sıcaklığını koruyan izolasyonlu termos mataraların fiyatları, izolasyon sağlayabildiği süre uzunluğuna göre farklı aralıklarda yer alır. Termos matara modelleri fiyatları; çelik gibi yapımında kullanılan malzeme türüne, boyutlarına, alabildikleri sıvı miktarına bağlı olarak farklı aralıklarda bütçelendirilir. Herkesin kullanım amacına ve ihtiyacına uygun farklı özellikler ve ekonomik bütçelerle matara çeşitleri satışa sunulur.

Matara Satın Alırken Hangi Özelliklere Dikkat Edilmeli?

Matara satın alırken içerisinde kullanılacak sıvının, sıcak ya da soğuk olmasına bağlı olarak tercih yapılır. Farklı materyallerden üretilen matara çeşitlerini, içine konulan sıvı türüne göre tercih etmek sağlıklı kullanım sunar. Kahve gibi sıcak içeceklerin ısısını koruyarak taşınabilmesi için termos matara çeşitlerini tercih edebilirsiniz. Termos matara çeşitleri, farklı sıvı hacimlerini karşılayabilmek adına farklı boyutlarda tasarlanır Termos matara çeşidi özellikleri nedeniyle 8 saat, 24 saat gibi farklı süre aralıklarında ısıyı koruyabilen modellerde üretilir. Bu ısıyı koruma sürelerine göre ihtiyacınıza en uygun olan matara modelini tercih edebilirsiniz. Dağ yürüyüşleri gibi sporlar için içerisindeki sıvının ısı derecesini hiç değiştirmeden koruyan matara çeşitlerinden tercih edilir. Bu mataralar sizlere kullanım sırasında büyük kolaylıklar sağlar. Bel ya da boyun askılı matara çeşitlerinden tercihte bulunmak taşıma sırasında sizlere kolay ve pratik kullanım sunar. Sıcak içecekler için matara bardaklı çeşitlerini tercih etmek; kahve, çay gibi içecekleri içmenin pratik yöntemini sunar. Bu sebeple dağ yürüyüşleri gibi etkinlikler için keyifle manzara eşliğinde sıcak içecekler içmenize yardımcı olacak, bardaklı matara çeşitlerini tercih edebilirsiniz.

Bizi Takip Edin!

Copyright © 2007 – 2021 Cimri A.Ş. Cimri markası ve logosu, Cimri A.Ş.'nin tescilli markasıdır.
Tüm hakları saklıdır. Bu siteyi ziyaret edenler Kullanıcı Sözleşmesini okumuş ve kabul etmiş sayılırlar.

AppStoreGoogle PlayAppGallery