Konum Seç

Konumunuzu Seçin
Bulunduğunuz konuma özel fiyat ve fırsatları görebilmek için konumunuzu seçin.

Adresinize ait sokak, cadde bilgilerini arayabilirsiniz.

0

Sepetim

En Popüler
En Düşük Fiyat
En Düşük Birim Fiyat
1/50Sonraki

Bulaşık Yıkama Ürünleri

Mutfaklarda kullandığımız her yemek parçası takımının ve mutfak malzemesinin hijyenini sağlamak artık bir bulaşık yıkama klasiği olmuştur. Tek kullanımlık parçalar tercih edilmemişse bulaşık yıkama aşamasında birçok temizlik malzemesi ve bulaşık makinesi kullanılmaktadır. Sürekli kullandığımız yemek takımlarının temizliği sağlığımız açısından önemlidir. Diğer yandan yemek takımı, saklama kabı, çatal, kaşık, bıçak takımı gibi her türlü mutfak malzemesinin uzun ömürlü olması ve ilk günkü parlaklığını koruması açısından bulaşık yıkama işlemine özen gösterilmelidir. Bulaşıkların makinede veya elde yıkanmasına göre kullanılan temizlik malzemeleri ve bulaşık yıkama metotları değişmektedir. 

Elde Bulaşık Yıkama

Teknolojinin değişip artık günümüz ihtiyacının makinelerle karşılandığı bugünlerde dahi elde bulaşık yıkama işi sona ermemiştir. Elde bulaşık yıkama denilince akla ilk gelen temizlik ürünü bulaşık yıkama deterjanı olarak gösterilebilir. Deterjan kullanımında bulaşıkların temizliğine dikkat edilmesinin yanında ellerin aşınmaması için kaliteli deterjanlar tercih edilmesi tüketicilerin faydasına olacaktır. Elde bulaşık yıkama sırasında kullanılacak bulaşık süngeri ve bulaşık deterjanı, yıkama işleminden alınacak verimi sağlamada en önemli iki etkendir. Ayrıca bulaşık deterjanı ile fiziksel olarak bulaşığın ovalandığı sırada genellikle bir bulaşık yıkama kabı kullanılır. Bu kapıların çok amaçlı kullanılmaya yatkın olma özelliği  nedeniyle birçok mutfak işinde kullanılsa da sadece bulaşık yıkama işleminde kullanılması hijyen açısından doğru olacaktır. Elde bulaşık yıkama işlemini işlevsel bir katkı sunan seçim ise bulaşık yıkama musluğu tercihidir. Mutfaklarda bulaşık yıkamaya uygun musluklar tercih edilmesi, bulaşık yıkama süresini azaltacak ve yıkamadan alınan verimi arttıracaktır. Özellikle ön yıkama işlemi için iyi bir çözüm olan bu musluk, endüstriyel mutfaklarda bulaşık yıkama fiskiyesi adıyla karşımıza çıkar. 

Bulaşık Sepeti

Elde bulaşık yıkama işleminin kurutma işlevini gören bulaşık yıkama sepeti, paslanmaz metal veya plastik olarak karşımıza çıkar. Plastik malzemeden yapılmış bulaşık sepetleri uygun fiyatı bulunabilirken, paslanmaz metal malzemeden yapılanlar belli bir fiyat düzeyinden alıcıya sunulmaktadır. Bulaşık yıkama sepeti alınırken plastik malzemeden alınacaksa ürünün uzun ömürlü kullanılması için kalitesine dikkat edilmesi gerekir. Metal sepetler tercih edilecekse ürünün görünüşünden daha çok kalitesine dikkat edilmesi gerekir. 

Bulaşık Süngeri

Elde bulaşık yıkama işleminde deterjandan sonra ihtiyaç duyulan ve temizlik malzemesi sınıfında sayabileceğimiz bir gereç olan bulaşık yıkama süngeri, elde bulaşık yıkama işleminin olmazsa olmazıdır. Sadece bulaşık yıkama deterjanı ile bir sünger sayesinde bulaşık yıkama işlemi gerçekleştirilebilir. Ancak bulaşık süngerinin kalitesi, bulaşık yıkama süresini azaltarak sudan ve zamandan tasarruf etmenizi sağlar. Bulaşık süngeri ile birlikte kullanılan bir diğer elde yıkama işleminin ekipmanı olan bulaşık yıkama eldiveni, uzun ve sürekli yıkamalarda deterjanın cildinizde oluşturacağı deformasyonun önüne geçer. Ayrıca aynı zamanda sünger özelliği taşıyan bulaşık yıkama bezi, elde yıkama işlemlerinde özellikle durulama aşamasında suyun birikerek kötü koku oluşmasının önüne geçer.

Makinede Bulaşık Yıkama

Elde bulaşık yıkamanın artık bir seçenek olmadığı günümüzde bulaşık makinelerinin neredeyse her evde yer almaktadır. Bulaşık yıkama makinesi sayesinde zamandan sudan tasarruf edilebilecektir. Çok çeşit ve modelleri ile en kirli bulaşıklarda bile bulaşık makinesi kullanılması, bulaşık makinelerini evlerin vazgeçilmez eşyası kılmaktadır. Bulaşık yıkama işlemi için sadece makinenin varlığı ile yeterli değildir. Makineye uygun deterjan kullanılmalıdır. Bulaşıkların sürekli yıkanacağı göz önünde bulundurularak yıkanan mutfak eşyalarının uzun ömürlü olmasına dikkat etmek için deterjan kalitesinin yanında parlatıcı gibi ekstra temizlik malzemesi ve koruyucu malzemelerin kullanılması önemlidir.  

Bulaşık Yıkama Deterjanları

Bulaşık yıkama şekline göre deterjan çeşitleri farklıdır. Elde bulaşık yıkama için sıvı deterjanlar kullanılırken, bulaşık yıkama makinesi ile yapılan yıkamalarda daha çok bulaşık yıkama tableti kullanılmaktadır. Elde yıkamada belirli bir standart yakalanırken bulaşık makineleri kullanılarak yapılan yıkamalarda, makinenin kalitesi, makinenin su tasarruf durumu ve kullanılan tablet deterjanlar bulaşık yıkamadan alınacak verimin en önemli etkenleridir.

Bulaşık Makinesi Temizleyicisi

Bulaşık yıkamadan uzun süre iyi verim alabilmek için bulaşık makinesi temizleyicisi kullanılarak bulaşık makinesinin ömrü uzatılabilir. Böylece makinenin bulaşık yıkamaya has özellikleri kaybolmayarak temiz ve aşınmamış bulaşıklara ulaşılması mümkün olur. Hem bulaşık yıkama makinesini temiz tutan hem de bulaşıkları ilk günkü gibi çizilmemiş şekilde koruyan bulaşıklara ulaşmak için bulaşık parlatıcı kullanılması tüketicilerce doğru bir tercih olacaktır.

Bulaşık Yıkama Sırasında Nelere Dikkat Edilmelidir?

Bulaşık yıkama işleminin elde veya makinede yapılmasına göre dikkat edilecek noktalar farklıdır. Elde yıkama yapılırken kullanılan deterjanın sadece hijyen sağlaması önemli değil aynı zamanda cilt sağlığına zarar vermemesi gerekir. Bu nedenle kaliteli ürünler tercih edilmesi tüketicinin yararına olacaktır. Diğer elde yıkama ekipmanlarında çok amaçlı ürünlerin tercih edilmesi mutfakta ekstra bir katkı sunar. Bulaşık yıkamanın yaygın şekillerinden bir tanesi olan makinede bulaşık yıkama sayesinde bütçenize katkı sağlayan ekonomik bir yol tercih edilmiş olur. Aynı zamanda makinede bulaşık yıkamada su tasarrufu bir avantaj olarak göze çarpar. Diğer taraftan bulaşık makinesinin uzun ömürlü olması için deterjan dışında parlatıcı, bulaşık makinesi tuzu gibi ürünlerin kullanılması bulaşık yıkama işleminden alınacak verimi arttıracaktır. 

Bulaşık Yıkama Ürünlerinin Fiyatları

Bulaşık yıkamanın yöntemine ve kullanılacak ürünlerin çeşitliliğine göre fiyat aralığı çok geniştir. Bu nedenle örneğin bir bulaşık yıkama süngeri ile bulaşık deterjanı fiyatlarını karşılaştırmak doğru olmaz. Günümüz koşullarında artık internet üzerinden benzer veya birbirinden farklı ürünlerin fiyatlarını karşılaştırabilmek mümkündür. Ürünün marka bilinirliği ve kalitesi ile fiyatların paralel şekilde fazla olacağı bilinen bir gerçektir. Bulaşık yıkama işleminden en iyi verimi alabilmek ve ürünlerin fiyatlarında düşüşü yakalayabilmek için kampanyalar takip edilebilir.