Sıkça Sorulan Sorular

En Çok İncelenen Bulaşık Süngeri Markaları Hangileridir?

Cimri.com
Cimri.com'da ziyaretçilerin ürünlerini en çok inceledikleri 5 Bulaşık Süngeri markası:

En Çok İncelenen Bulaşık Süngeri Ürünleri Hangileridir?

2021 yılı Bulaşık Süngeri Fiyatları ne kadar?

Cimri.com
20 Nisan 2021 tarihinde Cimri.com’da yer alan 256 Bulaşık Süngeri modeli içerisinde en ucuz Bulaşık Süngeri fiyatı 1.24 TL iken, en yüksek Bulaşık Süngeri fiyatı 284.34 TL olarak sitemizde yer alıyor. Tüm Bulaşık Süngeri fiyatlarının ortalaması alındığında ise 20 Nisan 2021 tarihinde ortalama Bulaşık Süngeri fiyatı ise 10.18 TL olarak sitemizde yer alıyor.

En Çok İndirim Bulunan Bulaşık Süngeri Ürünleri Hangileridir?

Bulaşık Süngeri Kullanım Alanları Nerelerdir?

Cimri.com
Bulaşık Süngerinin Kullanım Alanları Arasında Birçok Yer Vardır. Buzdolabında Oluşan Kötü Kokuları Engellemek Adına Kullanılabilir. Ayrıca Buzdolabının Sebzelik Bölümüne Yerleştirilip Sebzelerden Kalan Suyu Emecektir ve Sebze Raf Ömrünü Uzatacaktır. En Sık Kullanım Alanı İse Mutfak Temizliğidir.

En Çok Tercih Edilen Bulaşık Süngerleri Hangileridir?

Cimri.com
En Çok Tercih Edilen Bulaşık Süngerleri Arasında; Scotch Brite, Vileda, Amway ve Parex Markalarının Ürünleri Gelmektedir.
Cimri'nin Seçimi
Market Broşürleriİndirimli ÜrünlerKampanyalar ve İndirim KuponlarıGünün FırsatlarıÜye Ol

Bulaşık Süngeri

Elde bulaşık yıkamak ya da tezgah temizliğinin yapılması için bulaşık süngeri üretilir. Birçok markanın farklı boyutlarda ve özelliklere sahip bulaşık süngeri ürünleri mevcuttur. Süngerden elde edilen bu ürünler, bulaşık üzerindeki lekelerin ve izlerin çıkarılmasında kullanılır. Yüksek emiş gücüne sahip bulaşık süngerlerinin kullanım alanı geniştir. Türkiye’de farklı markaların bulaşık süngeri ürünleri bulunur. Her bir ürününün tasarımı farklıdır. Bu ürünler arasında yer alan klasik bulaşık süngerleri iki kısımdan oluşur. Alt tarafı sünger üst tarafı keçe olan bu süngerler aynı zamanda bulaşık teli işlevini de görür. Bulaşık süngerleri yapısı itibari hafif ve esnek ürünlerdir.

Bulaşık Süngeri Çeşitleri

Bulaşık yıkamayı kolaylaştıran ve yardımcı bir ürün olan bulaşık süngerleri aynı zamanda fayans üzerinde de kullanılabilir. Bulaşık süngeri çeşitleri farklı boyutlarda üretilse de temel üretim malzemesi süngerdir. Suyu içine hapseden bir yapıya sahip olan bu süngerler bulaşık sabunlarının aktif olarak kullanılmasında büyük önem taşır. Ayrıca bu ürünler mutfak ve banyo fayansları, seramik kaplamalar, paslanmaz çelik tencereler, porselen tabaklar, çatal ve bıçakların temizlenmesinde kullanılır. Bulaşık süngerleri, klasik, telli, hazneli, bez, yeşil oluklu, tırnak koruyuculu, seramik sünger, ovma teli gibi farklı türlere ayrılır. Başlıca bulaşık süngeri çeşitleri şunlardır:

Klasik Bulaşık Süngeri

Üst kısmı keçe olan alt kısmı sünger olan klasik bulaşık süngeri, en çok talep edilen ürünlerden biridir. Mutfaklarda elde bulaşık yıkamaya uygun olarak tasarlanan bu ürünün alt kısmı yumuşak ve esnek bir dokuya sahiptir. Üst kısmı ise sert ve pürüzlüdür. Böylece farklı bulaşıkların yıkanmasında klasik sünger işlevini yerine getirir. Klasik bulaşık süngeri adet sayılarına göre tekli üçlü ya da beşli bir şekilde paketlenerek satılır. Tek seferde kullanıldığı gibi bir kaç kere de kullanılabilir.

Hazneli Bulaşık Süngeri

Deterjan ile birlikte aynı anda kullanılabilen hazneli bulaşık süngerleri fırça şeklinde tutamaçlı tasarlanmıştır. Bu ürününü üst kısmından deterjan doldurulur ve alt kısmında yer alan bir bölmeden süngere aktarılarak bulaşıklar yıkanır. Hazneli bulaşık süngeri doğrudan elle temas etmez. Tutma yerleri olduğu için sünger kısım alt tarafta kalır. Bu ürün ile fayans ve seramik gibi yüzeylerin temizliği de yapılır. Hazneli bulaşık süngerleri farklı renklerde ve tasarımlarda üretilir.

Sünger Bez

Bulaşık süngerleri arasında yer alan süngerden üretilen bezler son zamanlarda yaygın olarak kullanılır. Bu ürünler ince bir yapıya sahiptir. Bulaşık süngerlerine göre daha geniş bir alanı kaplarlar. Farklı renklerde ve ebatlarda üretilen bu ürünler ile aynı zamanda bulaşık durulama işlemi de yapılabilir. Böylelikle bulaşıkların üzerinde nem ve ıslak yer kalmaz. Sünger bezler tekli ya da çoklu olarak satışa sunulmuştur.

Oluklu Bulaşık Süngeri

Klasik süngerlerden farklı olarak yan tarafları oluklu olan sünger çeşitleri de vardır. Oluklu bulaşık süngerinin tasarımı özel olarak yapılmıştır. Bulaşık yıkama sırasında suyun dışarıya daha kolay çıkarılması için oluklardan yararlanılır. Oluklu bulaşık süngerleri görsel olarak klasik süngerlere benzese de aralarında tasarım farklı vardır. Bu ürünler genellikle çoklu paket halinde satılır ve özel ambalajlara sahiptir.

Seramik Bulaşık Süngeri

Seramikten yapılan mutfak eşyalarının yıkanmasında ya da duvar ve fayanslarda yer alan seramik yüzeylerin temizlenmesinde kullanılan seramik bulaşık süngerleri, en çok satılan ürünler arasındadır. Yapı olarak hafif ve sert olan bu ürünler, seramik çömlekler, güveçler ya da kavanozların temizlenmesinde kullanılır. Seramik dokuya zarar vermeden işlevini yerine getiren seramik bulaşık süngerleri özel malzemelerden üretilmiştir.

Çelik Sünger

İnce çelik parçalardan üretilen bu süngerler, sert malzemelerden yapılmıştır. Genellikle zor lekelerin çıkarılmasında ve paslanmanın önüne geçilmesi için kullanılır. Çelik süngerlerin boyutları ve tasarımları farklıdır. Eldiven aracılığı ile kullanılabilir. Sert bir yüzeye sahip olan bu ürünler, fırın, ocak ve davlumbaz temizliğinde de işlevini yerine getirir.

Bulaşık Teli

Yaylı ve esnek bir sisteme sahip olan bulaşık telleri, tencere, kaşık, çatal, bıçak gibi metal ürünlerin temizliğinde kullanılır. Bu ürünler sert yapıya sahip olsa da esnektir. Bulaşık teli ön yıkama aracı olarak kullanılabilir. Daha sonra tekrar normal bulaşık süngeri ile temizliğe devam edilebilir. Bulaşık teller tekli yada çoklu paketlerde satılır.

Bulaşık Süngeri Fiyatları

Türkiye’de ve diğer ülkelerde birçok bulaşık süngeri üreten marka vardır. Her bir ürününü tasarımı farklıdır. Genel olarak ise bulaşık süngeri fiyatı ucuz ve ekonomiktir. Tüketicinin bütçesine hitap eden bu ürünler aynı zamanda bulaşık yıkarken tasarruf sağlar. Basit ve elde yıkamaya uygun bulaşıklar için bulaşık süngerlerinden yararlanılır. Böylelikle su ve enerji tasarrufu sağlanır. Ürünler çeşitlerine göre fiyatlanır. Bulaşık süngeri fiyatını etkileyen bir başka unsur da adet ve miktar sayısıdır. Paket içinde kaç tane sünger varsa ürün fiyatı da bu duruma göre değişebilir. Bulaşık süngeri kolay muhafaza edilebildiği için dayanıklıdır.

Bulaşık Süngeri Satın Alırken Hangi Özelliklere Dikkat Edilmeli?

Elde bulaşık yıkamak için bulaşık süngerlerinden yararlanabilirsiniz. Kendinize en ucuz ve en uygun bulaşık süngeri siparişi vererek bu ürünleri temin edebilirsiniz. Eğer bir tenceredeki yağ lekelerini çıkarmak istiyorsanız bulaşık süngerinin sert kısmını kullanabilirsiniz. Bulaşık süngeri en uygun fiyatlar ile en yakın satış noktasından temin edilebilir ve bu ürünlere kolay bir şekilde ulaşabilirsiniz. Bulaşık süngerlerini aynı zamanda yüzey ve fayans temizliğinde de kullanabilirsiniz. Taşınabilir olmaları size büyük avantaj sağlar. İstediğiniz yere bu ürünleri götürebilirsiniz. Ayrıca sayfamızda yer alan bulaşık süngeri ile ilgili yorumları inceleyebilirsiniz. 

Bizi Takip Edin!

Copyright © 2007 – 2021 Cimri A.Ş. Cimri markası ve logosu, Cimri A.Ş.'nin tescilli markasıdır.
Tüm hakları saklıdır. Bu siteyi ziyaret edenler Kullanıcı Sözleşmesini okumuş ve kabul etmiş sayılırlar.

AppStoreGoogle PlayAppGallery