Mutfakların olmazsa olmaz sarf malzemelerinden biri olan, bulaşık yıkamak için özel üretilmiş süngerler birçok farklı çeşidiyle kullanıcıların hizmetine sunulmuştur. Sadece evlerde değil, otel, restoran, ofis gibi mutfak barındıran alanlarda da kullanılan bu süngerler işlevsel yapısıyla kolayca bulaşıkları yıkamada kullanılır. Siz de en ucuz alışverişin adresi olan Cimri.com’dan Parex, Vileda,Banat, Scotch Brite gibi alanında uzman markalara ait bulaşık süngeri çeşitlerini en uygun fiyat avantajlarından yararlanarak alabilirsiniz.

  • Bulaşık Süngeri Nedir?

    Bulaşık yıkamak için özel olarak dizayn edilmiş mutfak sarf malzemesidir. Mutfaklarda birçok kişinin korkulu rüyası olan bulaşık yığınlarının deterjanlar ile birlikte kolayca halledilmesini sağlayan en işlevsel mutfak yardımcısıdır. Sadece bulaşık yıkamakta değil, aynı zamanda banyo ve küvet temizliğinde ve lavabo temizliğinde de kullanılan bulaşık süngerleri ergonomik şekillerde üretilmektedir.

  • Bulaşık Süngeri Çeşitleri Nelerdir?

    Süngerin üzerine, kurumuş ve çok zorlu hale gelmiş inatçı kirleri çıkartmak için özel imal edilmiş yeşil bir mikrofiber doku ilave edilmiştir. Bu haliyle çok daha kullanışlı hale gelen süngerler değişik şekillerde üretilmektedir. Düz bulaşık süngeri; en klasik çeşittir. Düz sünger üzerinde yeşil mikrofiber kısım vardır ve her mutfakta kendine yer edinmiştir. Oluklu bulaşık süngeri; iki yanında parmakların tam oturmasını sağlayan oluklar bulunan klasik çeşitlerdendir. Tırnak koruyucu olmasıyla ve tutuş kolaylığı sağlamasıyla özellikle ev hanımları tarafından çok sevilen bir modeldir. Bir tüpe benzeyen hazne ile uç kısımdaki süngere deterjan akımı sağlayan hazneli bulaşık süngeri; pratik kullanımıyla birçok evde tercih edilir. Mikrofiber kısmı daha özellikli olarak üretilen, çizmeyen bulaşık süngerleri ise hassas yapıdaki bulaşıklar için en uygun olan süngerlerdir.

    Süngerlerin alt sarı kısımları bardak, çatal gibi hassas bulaşıkları yıkamaya uygun olarak, üst yeşil mikrofiber kısımları inatçı kir ve yağları yıkamaya uygun olarak üretilmiştir. Alt kısımlar genelde sarı süngerden üretilse de renkli bulaşık süngerleri de piyasada mevcuttur. Tekli pakette satılan çeşitler olduğu gibi, 2’li veya 4’lü paketler de vardır. Hatta 8’li sünger paketleri çok daha ekonomik bir fiyatta olduğu için sıklıkla tercih edilir.