Sıkça Sorulan Sorular

En Çok Tercih Edilen Bulaşık Makinesi Tabletleri Hangileridir?

Bulaşık Makinesi Tableti Farklı Hangi Alanlarda Kullanılır?

Bulaşık Makinesi Tableti Bulaşıklarda Koku Bırakır Mı?

Cimri'nin Seçimi
35
Ariel Dağ Esintisi 33 Yıkama Sıvı Çamaşır Deterjanı
Ariel Dağ Esintisi 33 Yıkama Sıvı Çamaşır Deterjanı
Market Broşürleriİndirimli ÜrünlerKampanyalar ve İndirim KuponlarıGünün FırsatlarıÜye Ol

Bulaşık Makinesi Tabletleri

Uzun yıllardır hayatımızda büyük bir yer kaplayan bulaşık makinelerinin deterjanları sıradan bulaşık deterjanlarından biraz daha farklı özelliklere sahiptir. Bulaşık makinelerinin bazı modelleri tablet deterjan desteklemezken bazıları da hem tablet hem de sıvı bulaşık deterjanı destekler. Ev hanımları genellikle tablet bulaşık deterjanı tercih etmektedir. Tablet bulaşık deterjanları bulaşıkları daha temiz yapması sebebiyle daha fazla tercih edilmektedir. Bulaşık makinesinde kullanılan tablet deterjanlar çeşitli aktifleştirici maddelerden oluşur. Bu aktif maddeler bulaşıkları temizlemek ve suyun sertliğini gidermek amacıyla tabletlerin içerisinde bulunur. İçeriğinde bulunan bir diğer madde ise ağartıcı maddelerdir bu ağartıcı maddeler ise ağartıcı özellikteki lekeleri çözmek amacıyla tabletlerin içerisinde bulunur. Bulaşıkların üzerinde bulunan inatçı lekeleri çözmek amacıyla birbirinden farklı madde içerirler. Bulaşık makinesi tabletini diğer deterjanlardan ayıran en önemli özelliği de bulaşıkları kirlerden kolay bir şekilde ayırmasıdır. Kirlerden arınan bulaşıklar çok daha parlak bir görünüme sahip olur ve bulaşık makinesine bulaşıklar yerleştirilmeden önce sudan geçirilmesine gerek kalmaz. Bulaşık makinesi tabletlerinde bulunan enzimler ise nişastalı gıdaların bulaşıkların üzerinden çıkarılmasını ve bulaşıkların parlamasını sağlar. Bu özellik sayesinde de özellikle su bardaklarında kalan lekeler çok daha güzel bir şekilde çıkar ve parlak bir görünüme kavuşur. Piyasada birbirinden farklı çeşitlerde bulaşık makinesi tabletleri bulunur. Piyasadaki çeşitler sebebiyle de kullanıcılar hangi tablet deterjanı seçeceğini bilemez ve kafa karışıklığı yaşayabilir.

Bulaşık Makinesi Tabletleri Çeşitleri

Bulaşık makinelerinde genellikle tablet deterjan tercih edilmektedir. Tablet deterjan tercih edilmesinin sebebi ise deterjan etkisinin yanı sıra su yumuşatma tuzu ve parlatıcı etkisinin de bulunmasıdır. Diğer deterjan tiplerinde bu özellikler bulunmaz ve tablet deterjanlar çok daha iyi performans sergiler. Bazı bulaşık makinesi tabletlerinde cam koruyucu, paslanmaz çelik koruyucu gibi özel amaçlar için eklenmiş yıkama kimyasalları da içerir. Bu özelliklere ihtiyaç duyan kullanıcılar bulaşık makinesi tablet deterjanlarının paketlerinin üzerindeki yazıları okuyarak ihtiyaçları karşılayıp karşılamadığı konusunda bilgi sahibi olabilirler. Bulaşık makinesi tablet deterjanları sadece belirli kullanım şartları altında en iyi sonucu verir. Bu nedenle bu şartların sağlanması gerekir. Bulaşık makinelerinde en iyi yıkama performansını elde etmek için deterjan, parlatıcı ve su yumuşatma tuzunun ayrı olarak kullanılması uzmanlar tarafından tercih edilmektedir. Bulaşık makinesi tablet nereye konur sorusu cevabı kullanıcılar tarafından en çok merak edilen sorulardan bir tanesidir. Bulaşık makinesi tabletlerinin ambalajlarında tabletlerin bulaşık makinesinde nereye konabileceği hakkında bilgiler bulunur. Bu bilgileri okuyarak fikir edinilebilir. Bulaşık makinesi deterjanları bulaşık makinesinde sepet veya deterjan bölmesi gibi farklı bölümlerde kullanılabilmektedir. Bulaşık makinesinde ihtiyaçlarınıza uygun bir tablet kullanmak en mantıklısı olacaktır. İhtiyacınıza uygun tablet kullanmanız halinde hala istediğiniz performansı alınamıyorsa bulaşık makinesi bakım ve temizliği eksik veya yanlış yapılıyor olabilir. Bulaşık makinelerine yapılan bakım ve temizlik makinelerin ömrünün uzaması ve performansının artmasına yardımcı olur. Bu nedenle temizlik ve bakım işlemi uzmanlar tarafından şiddetle tavsiye edilmektedir. Bulaşık makinesi temizliği esnasında güvenlik amacıyla ilk olarak makinenin fişi çekilmelidir. Makine temizlenirken ağır temizlik maddeleri gibi aşındırıcı kimyasallar kullanılmamalıdır. Makinenin verimli çalışması amacıyla makinenin filtre ve pervaneleri haftada en az bir kez temizlenmelidir. Bu durum bulaşıkların daha temiz bir şekilde yıkanmasını sağlar. Bulaşık makinesinin içinin temizliği için makine içerisinde bulunan bulaşık sepetleri çıkarılmalı ve makine içerisinde yemek kalıntıları kalmadığından emin olunmalıdır. Bu yemek kalıntıları makineye en çok zarar veren şeylerden bir tanesidir. Bu nedenle yemek kalıntılarının iyice temizlenmesi tavsiye edilir.

Bulaşık Makinesi Tableti Satın Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Bulaşık makinesi tablet nasıl kullanılır sorusunun cevabı sıklıkla merak edildiği gibi bulaşık makinesi satın alırken nelere dikkat edileceği de oldukça merak edilmektedir. Bulaşık makinesi tablet deterjanları bulaşık makinesine yıkama amacıyla konulan bulaşıkların daha parlak ve temiz bir şekilde yıkanmasını sağlama amacıyla üretilmiş katı formdaki bulaşık deterjanlarıdır. Bulaşık deterjanı satın alırken dikkat edilmesi gereken bazı hususlar bulunur. Bu hususlara dikkat edildiği sürece satı alınacak olan bulaşık makinesi tabletleri tam da bulaşık makinenize ve isteklerinize, arzularınıza uyacak bir bulaşık makinesi deterjanı olacaktır. Bulaşık makinesi tablet deterjanı satın alırken deterjanların ambalajının incelenmesi oldukça önemlidir. Tablet deterjanların ambalajlarının üzerinde bazı markalar yazılı olur. Bu markalar tablet deterjanların hangi bulaşık makinesinde daha etkili olacağı konusunda fikir sahibi olmanıza yardımcı olur. Bulaşık makinesi tablet deterjanlarının da bazı özellikleri bulunur. Bu özelliklerin artmasıyla beraber bulaşık makinesi tablet fiyatları da doğru orantılı olacak şekilde artabilir. Bulaşık makinesi tableti en ucuz çeşidini seçeneklere göz atarak ve ihtiyaçlarınız doğrultusunda değerlendirerek bulabilirsiniz. Bulaşık makinesi tabletlerinin ambalajlarının üzerinde çamaşır suyu etkisi, tuz etkisi, yağ sökücü güç, düşük sıcaklıkta etki, filtre koruma özelliği, cam koruma özelliği, paslanmaz çelik parlatma gücü gibi özelliklere sahip olup olmadığı belirtilir. İhtiyaca göre bu özelliklere göz atılarak seçim yapılabilmektedir. Her bulaşık makinesi tablet deterjanı markasının çeşitli özellikleri bulundurmasına göre farklı modelleri bulunmaktadır. Bu özelliklerin çeşitliliğine göre fiyatı da değişebilmektedir. Bütçenize uygun tablet bulaşık deterjanı çeşitlerinden bir tanesini seçip kolaylıkla satın alabilirsiniz. Bu aşamada ihtiyacınıza uygun olan bir seçim yapmak en önemlisidir.

Bulaşık Makinesi Tabletleri Kullanımı

Bulaşık makinesi tabletlerinin kullanımı tabletten tablete değişebildiği gibi makine modeline göre de değişebilmektedir. Satın alırken bulaşık tableti ile bulaşık makinesinin uyumlu olup olmadığını tabletlerin ambalajının üzerinden okuyup fikir edinilebilir. Bulaşık makinesi tableti ömrü de oldukça merak edilen konular arasındadır. Bulaşık makinesi tabletlerinin genel olarak ömrü 1 senedir. Ancak bulaşık makinesi tabletlerinin ambalajlarının üzerine bakmakta da fayda vardır. Bulaşık makinesi tabletleri bulaşık makinelerinin dışında da farklı amaçlar için kullanılabilmektedir. Bulaşık makinesi tabletleri klozet temizliğinde de rahatlıkla kullanılabilir. Bulaşık makinesi tableti klozete atılır ve sifonu çekmeden bir gece bekletilir. Bu yöntem yardımıyla klozet içerisinde bulunan lekeler kolaylıkla çıkar. Çatal ve bıçak üzerinde bulunan lekelerden kurtulmak amacıyla da bulaşık makinesi tabletlerinden yardım alınabilir. Bir leğenin içerisine sıcak su doldurulduktan sonra leğen içerisine çatal, bıçak ve tablet atılır. Çatal ve bıçaklar yaklaşık bir saat boyunca tablet atılan sıcak suda bekletildikten sonra sudan çıkarılır ve bol su yardımı ile güzelce durulanır. Bu şekilde çatal ve bıçaklar parlaklık kazanır ve üzerindeki lekeler adeta bir sihirli değnek dokunmuşçasına yok olur. Bulaşık makinesi tabletlerinin bir diğer kullanım alanı ise tül temizliğidir. Tül ve perdeler yıkanırken çamaşır makinesine, çamaşır makinesi deterjanı ile beraber tablet bulaşık makinesi deterjanı da atılır. Bu yöntemle tül ve perdeler bembeyaz bir hale gelir. Bulaşık makinesi tabletleri farklı alanlarda kullanılabilmektedir. Aynı zamanda çamaşır makinesinin ömrünü uzatmayı da sağlayan bulaşık makinesi tablet deterjanları çamaşır makinesinin deterjan gözüne iki tablet atılıp çalıştırılır. Aynı zamanda tablet deterjanlar çamaşır makinelerinin tambur adı verilen kısımlarının da temizlenmesini sağlarlar. Aradığınız ürünlere sayfamızdan ulaşabilir ve filtreleri kullanarak arama kısmından kolaylıkla bulabilirsiniz.

Bizi Takip Edin!

Copyright © 2007 – 2021 Cimri A.Ş. Cimri markası ve logosu, Cimri A.Ş.'nin tescilli markasıdır.
Tüm hakları saklıdır. Bu siteyi ziyaret edenler Kullanıcı Sözleşmesini okumuş ve kabul etmiş sayılırlar.

AppStoreGoogle PlayAppGallery