Finish Bulaşık Makinesi Tableti

En Ucuz Finish Bulaşık Makinesi Tableti Fiyatları

18 ürün gösteriliyor.
Marka
Finish
  • En Popüler Ürünler
  • En Ucuz Ürünler
  • En Yeni Ürünler

Günlük hayattaki en büyük yardımcılarımızdan biri bulaşık makineleri. Onlarca kirli bulaşığı tek seferde ve tertemiz yıkayabiliyorlar ve işimizi oldukça kolaylaştırıyorlar. Makine kullanımını pratik hale getiren şeylerden biri de bulaşık makinesi tableti. Kirli bulaşıklarınızı bulaşık makinesine yerleştirip bulaşık makinesi tableti ile kolayca yıkayabilirsiniz. Siz de Fairy, Finish, Pril, Carrefour gibi markaların sizin için en uygun bulaşık makinesi tabletini en ucuz fiyatlarla Cimri.com'da bulabilirsiniz!

Bulaşık Makinesi Tableti Nasıl Kullanılır?

Bulaşık makinesi tableti tek kullanımlık olarak üretilir. Yani her kullanımında tek bir tablet makinenin deterjan gözüne yerleştirilerek kullanılır. Bir seferlik yıkama için bir tablet yeterlidir. Bu tabletler otomatik bulaşık makineleri için üretilmiştir. Tek yıkama için miktarları ayarlanmıştır. Biyobozunur özelliğe sahiptirler. Bu tabletler suyla temas ettiği anda çözünür. Bulaşık makinelerinin çalışma prensibine uygun içerikte olduklarından makinelerin kanalizasyon sistemlerine zarar vermezler. Bu tabletler tüm yağ, kir ve kalıntıları temizlemektedirler. Bu tabletler çok köpürmediği için kolayca durulanmaktadır. Tabletlerin formülü, sert su tabakasının ve su lekelerinin oluşumunu önlemeye yardımcıdır.

Bulaşık Makinesi Tableti Kullanırken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Bulaşık makinesi tableti, makinenin deterjan bölmesine tek parça halinde yerleştirilmelidir. Parçalanmamalı, eritilmemeli ya da delinmemelidir. Her bir yıkama için bir bulaşık makinesi tableti kullanılmalıdır. Yıkanacak bulaşıkların bulaşık makinesinde yıkanmaya uygun olup olmadığına dikkat edilmelidir. Metal ürünlerde renk değiştirmeye rastlanabilir. Bu durumla karşılaşmamak için uygun yıkama, sıcaklık ve tablet deterjan seçilmelidir. Tableti elinize almadan önce ellerinizin kuru olduğundan emin olun. Su sıcaklığı ve sertlik derecesine göre deterjanın performansı farklılık gösterebilir. Uygun sıcaklıkta yıkamaya özen gösterilmelidir.

Bulaşık makinesi tableti iki şekilde karşımıza çıkmaktadır; Klasik tablet ve kombi tablet. Klasik tabletler içeriğinde sadece bulaşık deterjanı bulundururken kombi tabletler bulaşık deterjanı, parlatıcı ve tuz birleşiminden oluşmaktadır. Bazı türleri cam koruyucu, paslanmaz çelik koruyucu gibi özel amaçlı yıkama kimyasalları da içermektedir. Kullanım kolaylığı açısından kombi tabletler daha çok tercih edilmektedir.

Bulaşık makinesinde, sabun, elde yıkama deterjanı, ev yapımı deterjanlar, çamaşır suyu, tuz ruhu, kireç çözücü vb. temizlik maddeleri kullanmayın. Bulaşık makinesi tabletini çocukların erişemeyeceği, serin ve kuru bir yerde muhafaza ediniz. Üreticinin belirlediği kullanım talimatlarını dikkate alınız.