En uygun fiyatlı Meguiars marka lastik parlatıcısı seçeneklerini cimri.com sitesinde bulabilir, ürün fiyatlarını ve özelliklerini karşılaştırabilirsiniz.

Lastik Bakımı Nasıl Yapılır?

Tekerlek yapısı bir bütün olarak araçların yol tutuşu için önemli araçlardan biridir. Lastik bakımının en önemli parçası lastik kontrolüdür. Öncelikle tekerleklerinizi kontrol etmeli ve bir problem olup olmadığından emin olmalısınız. Yaz ve kış hava şartlarına göre uygun lastik değişimlerini yapmalı ve hava basıncını da kontrol etmelisiniz. Hava basıncı, ne fazla ne de az olmalıdır. Kapının iç kısmında ya da benzin kapağının içinde yazılı olan ve önerilen lastik basıncı tam olarak uygulanmalıdır. Aşınma kontrolü düzenli olarak yapılmalı ve miktarı ölçülmelidir. Balans ve tekerlek ayarları ile ilgili bir sorun olduğunu düşünüyorsanız ya da araç belirli hızlarda titreme yapıyorsa, bu tip sorundan şüphelenebilirsiniz ve bir servise başvurmanız sizin için daha güvenli olacaktır. Herhangi bir onarım gerekmediğine karar verdiyseniz bakım aşamasına geçebilirsiniz. Bunun için çeşitli ürünler mevcuttur. Lastik parlatıcıları bunlardan biridir. Belirli aralıklarla kullanılması faydalı olur. Temizleme ve olası çivilerin temizlenip onarılması da bakımın bir parçasıdır.

Lastik Parlatıcı Nasıl Kullanılır?

Lastik parlatıcı seçilirken, uygulanacak aracın lastikleri için uygun olup olmadığı kontrol edilir. Yukarıda bahsedilen kontroller bittikten sonra, sprey ya da jel olan ürünler yardımı ile üzerinde yazdığı üzere bir bez yardımıyla ya da direk olarak uygulayabilirsiniz. Bu şekilde daha parlak ve temiz görünüm elde edeceksiniz. Tabi ki tek avantaj şık görünüm olmayacaktır. Sprey lastik parlatıcıları kolaylıkla her havada kullanılabilir ve yeniden kirlenme konusunda da koruma sağlar. Jel lastik parlatıcıları ise bir bez ile uygulanmalıdır ve yine aynı şekilde çamur ve toz için bir koruma sağlayacaktır.

Lastik Parlatıcı Fiyatları Ne Kadardır?

Arabalarınızın daha şık ve kaliteli görünmesini sağlayacak, en ucuz lastik bakımı ürünlerini seçeneklerini, cimri.com sitesinde, araba ve motosiklet aksesuarı kategorisi altında yer alan, lastik tamir ve bakım sekmesini tıklayarak; lastik bakımı diğer başlığını seçerek, ürünleri listeleyebilir, fiyat ve özelliklerini kolaylıkla karşılaştırabilirsiniz.