Dreamcar Kör Nokta Aynası

En Ucuz Dreamcar Kör Nokta Aynası Fiyatları

15 ürün gösteriliyor.
Fiyat Aralığı
  -  
Marka
Dreamcar
  • En Popüler Ürünler
  • En Ucuz Ürünler
  • En Yeni Ürünler

Direksiyona geçtiğinizde önünüzü net bir şekilde görebilmeniz mümkün. Araç kullanırken görüş açınızı çoğaltmak için bulunan dikiz ve yan aynalara baktığınızda aracınızın arka ve yan kısımlarının büyük bir kısmını görebilirsiniz. Bu aynalar ve kendi görüş kabiliyetinizle göremediğiniz noktalara ise kör nokta adı verilir. Belli mesafelerde aracınızın arkasındaki veya yanındaki araçları göremeyebilirsiniz. Bu sorun için kullanılan birçok çeşit ve modeldeki kör nokta aynalarını en uygun fiyatlarla Cimri.com 'dan ulaşabilirsiniz!

Kör Nokta Aynasi Ne İşe Yarar?

Kör nokta üstünde çokta durulmayan fakat sürücü ve yaya güvenliğini tehlikeye atan sorunların başında gelmektedir. Sürücü koltuğuna oturduğumuzda görüş alanınız dışında kalan bölgeleri sıfıra indirmek ve güvenli sürüşü arttırmak için iki adet çözüm bulunmaktadır. Çoğu araç kullanıcısı yan aynalardan baktığında kendi araç görüntüsünü de görmektedir. Yan aynaların görüntüsünden kendi aracınızın görüntüsünü çıkardığınızda görüş açınızı genişleterek kör noktaları da sıfıra indirmiş oluyorsunuz. Bu durumda aracınızın arka kısmını dikiz ayna yardımı ile etrafınızı ise yan aynaların yardımı ile görebilirsiniz. Aynaları bu şekilde kullanmak ise sürücüler için alışkanlık dışı bir durum olduğundan bu konumda kullanılan aynalara alışmak bir sorun niteliğindedir.

İkinci ve daha etkin çözüm ise aracınız için bir kör nokta aynası edinmektir. Dikiz ve yan aynaları alışılagelmiş bir şekilde konumlandırdığımızda kör nokta olarak kalan bölgeleri bu ürün sayesinde tamamen ortadan kaldırabilirsiniz. Aracınıza doğru bir şekilde konumlandırdığınızda etrafınızda olan her şeyi kolayca görebilmenizi sağlayacak olan bu ürün trafikte görüş açınızı genişleterek size çok büyük kolaylık sağlayacaktır. Özellikle büyük araçların sağ ön kısmında sürücünün aynalarla görmesi neredeyse imkânsız olan kör nokta ise çok tehlikeli bir bölgedir. Bu tür araçlara sahip olan sürücülerin mutlaka kör nokta aynası kullanması gerekmektedir ve bu sayede hem kendisinin hem de trafikte olan herkesin can ve mal güvenliğini sağlamış olur.

Kör Nokta Aynasi Nereye Takilir?

Bu küçük boyuttaki aynaları aracınızın yan aynalarına kendi görüş açınıza göre doğru şekilde konumlandırdığınızda kör nokta olarak adlandırılan bölgeler ortadan kalkacaktır. Etkin bir çözüm için araç tipinize ve ayna tipinize göre doğru ürünü alıp doğru bir şekilde yerleştirmeniz gerekir. Trafikte sürüş güvenliğinizi sağlamak ve birçok modele göz atmak için Cimri.com 'u ziyaret edebilirsiniz!