Sıkça Sorulan Sorular

En Çok İncelenen Köpek Vitamini Markaları Hangileridir?

Cimri.com
Cimri.com'da ziyaretçilerin ürünlerini en çok inceledikleri 5 Köpek Vitamini markası:

2021 yılı Köpek Vitamini Fiyatları ne kadar?

Cimri.com
25 Eylül 2021 tarihinde Cimri.com’da yer alan 145 Köpek Vitamini modeli içerisinde en ucuz Köpek Vitamini fiyatı 3.49 TL iken, en yüksek Köpek Vitamini fiyatı 395.0 TL olarak sitemizde yer alıyor. Tüm Köpek Vitamini fiyatlarının ortalaması alındığında ise 25 Eylül 2021 tarihinde ortalama Köpek Vitamini fiyatı ise 111.33 TL olarak sitemizde yer alıyor.
Cimri'nin Seçimi
Miglior Gatto Tavşanlı 405 gr Kedi Konservesi
Miglior Gatto Tavşanlı 405 gr Kedi Konservesi
En Ucuz Fiyatlarla Yakında Cimri.com'da
Ever Clean Lavender 10 Lt Kedi Kumu
Ever Clean Lavender 10 Lt Kedi Kumu
En Ucuz Fiyatlarla Yakında Cimri.com'da
Market Broşürleriİndirimli ÜrünlerKampanyalar ve İndirim KuponlarıGünün FırsatlarıÜye Ol

Köpek Vitamini

Köpek sahipleri hayvanlarının sağlıklı bir şekilde gelişmesi için vitamin takviyesi alırlar. Can dostlarının sağlıklı bir şekilde gelişebilmesi için onlara düzgün bir şekilde gıda verilmesi ve oldukça doğru bir beslenme rejiminin uygulanması son derece yaygın bir uygulamadır. Köpeklerin, sağlıklı olmanın belirtisi olan parlak tüyler, dinç bir duruş ya da daha mutlu ve keyifli olması için alınan köpek vitamini oldukça çeşitli bir üründür. Bu hayvanların birçok insanın sandığı gibi doğa üzerinden her ihtiyaçlarını karşılayıp kendilerini doyurmaları mümkün değildir. Özellikle kent bölgelerinde köpeklerin kendi istedikleri şartları sağlayamadıkları bilinir. Bütün bunlara ek olarak özel dönemler içerisinde yaşamış oldukları sağlık sorunları ile birlikte bu hayvanların ek bir gıda alması gerekir. Köpekler için vitaminler ise her zaman için dostlara verilebilecek bir besin takviyesidir. Aldığınız üründe yer alan kullanım kılavuzun belirtildiği üzere bu ürünler süresiz bir şekilde kullanılır. Köpeklerin metabolizması ile insanların metabolizması arasında gözle görülür bir fark bulunur. Bizlerin yemekleri ile karnını doyuran köpekler birçok yönden eksik kalır.

Köpek Vitamini Çeşitleri

Özellikle hayvanların değişik ırklara mensup olmalarından dolayı her hayvan için alınacak olan vitaminler farklıdır. Çünkü vitaminler genellikle hayvanların güçlü bir bünyeye sahip olmalarından dolayı meydana gelir. Yavru köpek vitamini farklı olabileceği gibi yetişkin hayvanlar için kullanılacak olan vitaminler de son derece değişkenlik gösterir. Zira plazma hücreleri vücut içerisinde antikor üretimini daha güçlü kılması nedeniyle bu durum çevresel faktörler ele alındığında köpeğin bazı zararlara karşı sağlıklı olmasına imkan verir. Virüs istilasına karşı önemli bir bağışıklık imkanı sağlar. Beyaz kan hücreleri tarafından güçlü bir biçimde üretilen bu ürün üstelik yalnızca virüs ya da bakteriler için değil aynı zamanda bazı yabancı malzemeler ile köpeklerin sağlığını ve tüylerini etkili bir şekilde korur. Fiziksel nedenler ile birlikte köpeklerin aynı zamanda ruhsal durumlarını da düzelten vitamin çeşidi ise son derece önemlidir. Köpeklerin her birinin kendine ait özel gereksinimleri bulunur. veteriner hekimleri, köpeklerin vitamin, minarel ve proteini tam karşılayan ürünler kullanmasını tavsiye eder. Can dostları için besinler, fiziki ihtiyaçlarını karşıladığı gibi mutlu olmalarını da sağlar. yeterli düzeyde besin ihtiyacı karşılanan köpekler, hem sağlıklı olur hem de neşesi ile güzel bir hayat yaşar. Köpek D vitamini can dostlarının en sık ihtiyaç duyduğu vitamindir. Bundan dolayı köpeklerin özellikle yaşlı olanları için son derece önemli olan bu ürünler, bazı hastalıklardan kurtulmak için de oldukça önemlidir. Et ürünlerinin yoğun bir şekilde kullanıldığı ve bunun ile birlikte süt tozu ve tahılsız yiyecekler olarak da sunulan bu ek besinler, köpeklerin damak tatlarına uygun bir biçimde sağlıklı yiyecekler ile hazırlanmıştır. Köpeklerin kullandığı vitamin çeşitleri, vitaminlere göre de değişiklik gösterir. C vitaminine ihtiyacı olanlar için köpek C vitamini temin edilmesi gerekir. Yavru dönemlerinden bu yana yaşlılık dönemlerine değin hayvanların her daim enerjili olmaları için onlara uygun bir köpek vitamini seçmek son derece önem arz eder. İnsanlarda olduğu gibi hayvan ve köpeklerde de farklı sindirim sistemi bulunur. Seçilecek ürün bunlar göz önüne alınarak belirlenir. Bu gibi nedenler göz önünde bulundurularak hayvanların alacağı takviyelerin onları daha dinç tutacağı aşikardır. Hayvanların cinslerine göre vitaminlerin çeşidi değiştiği gibi yaş aralıklarına göre de değişir. Bu çeşitliliğin sebebi ise hayvanlardaki sindirim sisteminin farklı olmasıdır. Vitamin çeşitleri arasında tercih yaparken bu nokta göz önünde bulundurulmalıdır.

Köpek Vitamini Fiyatları

Köpek vitamini fiyatları bu ürünlerin son derece değişken olmasından dolayı değişik bir parametrede seyreder. Bu duruma neden olan ana neden sebep ise vitaminlerin içermiş oldukları mineral oranlarının yanı sıra ne için kullanılacakları olur. Zira bazı durumlarda köpeklerin fiziksel yapıları önemli olduğu gibi bazı durumlarda da ruhsal motivasyonları göz önüne alınır. Vitalidog köpekleri için bu durum farklı olabileceği gibi dalmaçyalılar için kullanılacak vitaminler farklıdır. Her keseye uygun bir şekilde üretilen bu vitaminler arasında yapılacak tercihten sonra onu doğru bir şekilde kullanmak da son derece önemli olur. Çünkü doğru bir şekilde kullanım hayvanlar için en iyi yardım olur. Hayvan sağlığı gıdalarının içeriğinde yer alan mineraller son derece değişken bir yapıya sahiptir. Köpek vitaminleri fiyatlarını belirleyen faktörlerden biri de ürünlerin içerisinde bulunan adetlerdir. Kısa süreli kullanıma göre paketlenen ürünler olduğu gibi uzun süreli kullanılacak ürünler de vardır. Bunca çeşitlilik ve farklı özelliklerin hepsini bir anda görmek isteyen kullanıcılar Cimri.com’dan istedikleri ürünleri görme şansı yakalar. Bu sayede hem fiyat hem de ürünler hakkında detaylı bilgi sahibi olabilir.

Köpek Vitamini Satın Alırken Hangi Özelliklere Dikkat Edilmeli?

yavru köpek vitamini almak isteyen kullanıcıların ilk dikkat edeceği şey köpeğin ihtiyacıdır. Eğer köpeğin ruhsal ve moral durumu bozuk ise bu durumda köpeğin ihtiyaç duyduğu vitamin farklıdır. Ayrıca köpeklerin vücut anatomisi ile insanların anatomisi son derece farklı olduğu için hayvanların duyduğu ihtiyaç da son derece değişik olacaktır. Ayrıca köpeğin ırkı ve yaşı da mama seçiminde son derece dikkatli olunması gereken bir noktadır. Özellikle kısırlaştırılmış olan bir hayvanın mama seçimi diğer hayvanlara göre farklılık gösterebilir. Mamanın içindeki yiyecekler hakkında bilgi sahibi olmak ise başka dikkat edilmesi gereken ayrıntıdır. Ayrıca protein miktarının köpeğin için sağlıklı olup olmadığı önemlidir. Bununla birlikte mama tercihi yaparken can dostlarının kuru mamadan mı, yaş mamadan mı hoşlandığı belirlenmelidir. Ek verilecek vitamin takviyesi mama yani beslenme alışkanlığına göre değişir. Vitamin seçiminde uzmanların önerdiği ortak bilgi, kişilerin uzmanlar ile birlikte seçim yapmayı tercih etmesidir. Aynı yaş ve aynı cinsten olsa bile köpekler için gereken vitaminler farklı olabilir.

Bizi Takip Edin!

Copyright © 2007 – 2021 Cimri A.Ş. Cimri markası ve logosu, Cimri A.Ş.'nin tescilli markasıdır.
Tüm hakları saklıdır. Bu siteyi ziyaret edenler Kullanıcı Sözleşmesini okumuş ve kabul etmiş sayılırlar.

AppStoreGoogle PlayAppGallery