track source
track source
track source

Sıkça Sorulan Sorular

En Çok İncelenen Köpek Sağlık-Bakım Markaları Hangileridir?

Cimri.com
Cimri.com'da ziyaretçilerin ürünlerini en çok inceledikleri 5 Köpek Sağlık-Bakım markası:

2021 yılı Köpek Sağlık-Bakım Fiyatları ne kadar?

Cimri.com
23 Nisan 2021 tarihinde Cimri.com’da yer alan 188 Köpek Sağlık-Bakım modeli içerisinde en ucuz Köpek Sağlık-Bakım fiyatı 8.8 TL iken, en yüksek Köpek Sağlık-Bakım fiyatı 1039.0 TL olarak sitemizde yer alıyor. Tüm Köpek Sağlık-Bakım fiyatlarının ortalaması alındığında ise 23 Nisan 2021 tarihinde ortalama Köpek Sağlık-Bakım fiyatı ise 153.62 TL olarak sitemizde yer alıyor.

En Çok İndirim Bulunan Köpek Sağlık-Bakım Ürünleri Hangileridir?

Cimri'nin Seçimi
Miglior Gatto Tavşanlı 405 gr Kedi Konservesi
Miglior Gatto Tavşanlı 405 gr Kedi Konservesi
En Ucuz Fiyatlarla Yakında Cimri.com'da
Ever Clean Lavender 10 Lt Kedi Kumu
Ever Clean Lavender 10 Lt Kedi Kumu
En Ucuz Fiyatlarla Yakında Cimri.com'da
Market Broşürleriİndirimli ÜrünlerKampanyalar ve İndirim KuponlarıGünün FırsatlarıÜye Ol

Köpek Sağlık ve Bakım Ürünü

Köpek sağlığı ve bakımı, evcil hayvan besleyenler için oldukça önemli bir konudur. Köpekler de insanlar gibi sağlık ve bakım açısından çeşitli ürünlere ihtiyaç duyarlar. Bakım kremleri, şampuanlar gibi kimyasal ürünlerin yanında, makas, tarak gibi aletler de köpek bakım seti içerisinde yer alır. Pire benzeri sağlıklarını ve yaşam standartlarını etkileyecek semptomlar için de farklı sağlık ürünleri bulunur. Tüylerini düzenlemek ve yıkandıktan sonra şekil vermek için taraklar, patilerine batan kıymık benzeri maddeleri çıkartmak için diken ve kıymık çıkarıcı gibi ürünler, köpeklerin sağlıklarını korumak adına piyasaya sürülen yardımcılar olarak bilinir. Aynı zamanda, dişi köpeklerde görülen menstrual döngüde kullanılması adına pedler ve tuvalet eğitimi olmayan ev köpeklerinde kullanılabilen bezler de mevcuttur. Hayvanda oluşan ve insanları rahatsız edebilecek seviyedeki kokuları gidermek için ise koku giderici spreyler bulunur. Özellikle diş çıkaran köpekler için diş ipleri, diş eti bakım fırçaları ve fazladan uzamış tüylerini kesmek için ise tıraş tarakları alınabilir. Tırnaklarını kesmek gerektiğinde ise onların tırnaklarına uygun makasları kullanmak, hem sahipleri hem de köpekler için daha kolay olduğu görülür. 

Köpek Sağlık Bakım Ürünü Modelleri ve Özellikleri

Köpek sağlık ürünleri, köpeklerin bütün sağlık problemlerine yanıt verebilecek şekilde tasarlanır. Dış parazit sorunu için geliştirilen ense damlası sayesinde köpeklere zarar vermeden parazit sorunundan kurtulmalarına yardımcı olunur. Özellikle yavru köpeklerde bulunan diş sorununa çözüm olması açısından doğru diş macunu, diş fırçası kullanılması tavsiye edilir. Bunlara ek olarak, ileri seviye ağız problemi bulunan köpeklere ağız bakım jeli kullanılması, sorunu çözme açısından daha yararlı olabilir. Köpek sağlığı, tüm bu ürünlere ek olarak onları ev içerisindeki tehlikeli alanlardan da uzak tutmakla başlar. Kablolara, elektronik aletlere veya köpeklerin ulaşmasının sakıncalı olduğu eşyalara sıkılmak üzere tasarlanmış köpek uzaklaştırıcı spreyler bulunur. Bu spreyler istenilen yerlere sıkılarak içerisindeki bileşen sayesinde köpeklerin ulaşması engellenebilir. Dişi köpekler, her altı ayda bir menstrual döngü kapsamında belirli bir yaştan sonra regl dönemi yaşarlar. Bu dönemde kullanılması amacıyla üretilen köpek pedleri, akıntıların etrafa saçılmasını önler. Tüylerle kaplı olan sevimli dostlar, mevsimsel ve günlük olarak değişmek üzere etrafa sürekli tüy dökme eğilimi gösterir. Bu rahatsız edici ve insan sağlığını etkileyebilen görüntüleri gidermek adına tüy toplayıcı rulolar bulunur. Aynı zamanda köpekleri yıkarken kullanılması için üretilmiş onları banyo yaparken hem rahatlatacak hem de şampuanların deriye nüfuz etmesini kolaylaştıracak fırçalar mevcuttur. Banyodan sonrasında kurulamak için ise köpek sağlık belgesi bulunan özel havlular bulunur. Bu havlular onların tüylerini ve derilerini incitmeden kurulanmasını sağlar. Bunlara ek olarak köpek sahiplerine yardımcı olması için birkaç ürün de piyasaya sürülür. Sokaktan gelen köpeklerin patilerini temizlemek kullanıcılar için yorucu bir uygulama olabilir. Bu sebeple geliştirilmiş pati yıkama kupasına, sevimli dostlarımız patilerini koyduklarında ek bir efor sarf etmeye gerek kalmadan temizlenir. Düzenli olarak temizlenmesi ve kısaltılması gereken tüyler, köpeklerin canını acıtmayacak şekilde tasarlanmış köpek bakım trim makaslarıyla kesilebilir. Birbirine karışmış tüylerini can acıtıcı şekilde olmadan taramak için ise tarama spreyi kullanılabilir. Ayrıca yine banyo sırasında sahiplerinin ellerine uygun yıkama eldivenleri bulunur. Eldivenlerin üzerinde bulunan tanecik şeklindeki çıkıntılar, şampuanın tüylerine nüfuz etmesini ve köpeği tutarken yıkayabilme kolaylığı sağlar. 

Köpek Sağlık Bakım Ürünü Kullanımı

Köpek bakım ürünleri piyasada birden fazla işlevde bulunur. Bu ürünlerin kullanımı da hem köpeklerin cinslerine göre hem de yaş aralıklarına göre değişir. Bebek köpeklerde diş çıkması sırasında kullanılan diş ipi hem çevredeki ürünlerde oluşturabilecekleri zararı azaltır hem de dişlerini kaşımaları konusunda onlara yardımcı olur. Henüz tuvalet eğitimi almamış köpekler istenmeyen yerlere tuvaletlerini yapabilirler. İdrar emici pudralar kolay kullanımları sayesinde halılardaki veya farklı bölgelerde bulunan köpeklerin idrar kalıntılarını veya kokusunu giderir. Sprey idrar bulunan bölgeye sıkılıp kuru bir bezle temizlenir. Ayrıca yaşça büyük veya kronik hastalığı olan köpekler için geliştirilmiş macunlar, hayvanın ağrı hissettiği, basınca zorlandığı eklem bölgelerine masaj yapılarak uygulanabilir. Dışarıda bulunan toz ve kirden dolayı kulak içlerinde oluşan kirleri temizlemek için ise, sahipleri kulak temizleme damlasını hayvanların kulaklarının içlerine damlatır. Damla, kirlerle etkileşime girdikten sonra köpeğin kulak içi temizlenmiş olacaktır. İshal, sindirim sistemi hastalıkları veya diğer tip kronik hastalıkları atlatmasında sevimli dostlara yardımcı olması adına çeşitli vitaminler bulunur. Sahiplerinin ağız yoluyla uygulayabileceği bu sağlık ürünleri, eritilebilir, hap şeklinde uygulanabilir veya köpeklerin yemeklerine katılabilirler.

Köpek Sağlık Bakım Ürünü Satın Alırken Hangi Özelliklere Dikkat Edilmeli?

Köpek bakım eşyalarının kullanımı kadar dikkat edilmesi gereken bir diğer özelliği onaylı ve sağlığa zararı bulunmayan tepkenler içermesi olarak bilinir. Sağlık ürünleri olan ilaçlar mutlaka veteriner tavsiyesi alınarak uygulanır. Hangi ürün olursa olsun ürünlerin kullanıldığı hayvan sınıfı, köpek cinsi, tüy uzunluğuna dikkat edilir ve kullanıcıların köpeğine en uygun olan ürün seçilir. Köpek bakımı fiyatları, kullanılan ürünlere göre çeşitlilik gösterir. Tercih edilen makasın paslanmaz özellikte olmasından, tırnak makasının işlevlerine kadar olan bu değişkenlik fiyatlara da doğal olarak yansır. Kullanıcıların seçim yapmadan önce köpeklerinin özelliklerine hakim olması ve bütçelerine uygun olan bakım ürünlerini satın alması gerekir. Farklı satıcılarda bulunan ürün fiyatlarına göz gezdirmek, pazar araştırması yapmak veya filtrelenmiş şekilde sonuçları sıralayabilmek için Cimri.com’u ziyaret edebilirsiniz. Tüm bunların ardından, hem kendinize kullanım bakımından uygun olan sağlık veya bakım ürünlerini seçerken hem de sevimli dostlarınıza bu ürünlerin kullanımı esnasında keyifli bir deneyim yaşatabilirsiniz.

Bizi Takip Edin!

Copyright © 2007 – 2021 Cimri A.Ş. Cimri markası ve logosu, Cimri A.Ş.'nin tescilli markasıdır.
Tüm hakları saklıdır. Bu siteyi ziyaret edenler Kullanıcı Sözleşmesini okumuş ve kabul etmiş sayılırlar.

AppStoreGoogle PlayAppGallery