Marka
Serel
 • En Popüler Ürünler
 • En Ucuz Ürünler
 • En Yeni Ürünler
ReklamAracınız kışa hazır mı? Güvenli yol tutuşu için kış lastiklerini listeledik.
 • Tasarımda Klozetin Önemi nedir?

  Banyolarımızın tasarımını yaparken klozetleri genellikle göz ardı ederiz. Aslında mükemmel bir banyomuz olsun isterken klozetin bu mükemmelliğe olan etkisini pek de düşünmeyiz. Her ne kadar ‘’mükemmel’’ kavramı göreceli bir kavram olsa da hepimizin mükemmeline hitap edebilecek klozeti bulabilmek bu kadar alternatifin arasında artık çok da zor değil. Klozetinizi yenilemek fikri her ne kadar yorucu ve zor bir eylem gibi gözükse de birkaç basit kuralı izlediğinizde banyonuzun en önemli objelerinden biri olan klozet seçiminizi kolaylıkla sağlayabilir ve banyonuza mükemmel bir şıklık kazandırabilirsiniz.

 • Klozet seçimi yaparken dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?

  Öncelikle banyonuz için en uygun klozeti seçerken kendi tarzınız ve nasıl bir klozet istediğiniz üzerine düşünmenizi tavsiye ediyoruz. Bu kararı verirken göz önünde bulundurmanız gereken en önemli faktör banyonuzun fiziki koşulları ve ölçüleri. Banyonuz için resmin tamamına hakim olduğunuzda klozet seçiminiz için belirleyeceğiniz kriterler sizlere daha doğru bir yol gösterecektir. Klozet türlerini ayaklı klozetler ve asma modeller olarak ikiye ayırabiliriz. Banyo ölçüleriniz küçük ise asma modellerden birini tercih edip banyonuzda modern bir şıklık yaratırken aynı zamanda yer tasarrufu yapabilirsiniz. Ya da ayaklı bir klozet modeli seçerek banyonuzda klasik bir görüntü oluşturabilir ve klasik tasarımın sade şıklığını yaratabilirsiniz.

  Klozet seçiminde önemli olan bir diğer kriter ise hijyen unsuru. Kolayca temizlenebilen ve zararlı mikroorganizmaları barındırmayan klozetler insan sağlığı açısından oldukça önemlidir.

 • Klozetin banyo ile uyumu nasıl olmalı ?

  Banyonuzun dekorasyonunu yaparken klozet seçiminde klozet renginin önemini göz ardı etmemekte fayda var. Klozetlerin rengi genellikle beyaz olur. Banyonuzu tasarlarken beyaz rengi renk panelinize dahil etmeniz gerekir. Lavabo ile ya da duvarlarınızın rengi ile uyum sağlayan bir renk seçimi dekorasyonda mükemmel renk dağılımı yakalamanızı sağlayabilir.

 • İleri teknoloji ile donatılmış, ergonomik, çok fazla çeşit ile farklı tarzlar yaratabileceğiniz klozet çeşitlerine Cimri.com güvencesi ve kalitesi ile kolayca ulaşabilirsiniz. Üstelik Vitra, BOCCHI, Kale, Creavit, Serel, Ege Vitrifiye gibi banyo tasarımda tercih edilen seçkin markalara ait klozet fiyatlarını aynı anda görüntüleyebilir ve en uygun fiyat avantajını yakalayabilirsiniz.