Klozet

Klozet Fiyatları

241 Ürün gösteriliyor.
Klozet fiyatlarını ve özelliklerini en popüler, en ucuz, en yeni ürünler olarak gruplayabilirsiniz. Klozet modelleri ve Klozet fiyatları karşılaştırma listesine ekleyerek size en uygun seçenekleri tek ekranda inceleyin. Klozet kategorisinde en favori markalar şu şekilde: Xiaomi, Norm, Kale, Vitra, Nordmende. 241 adet Klozet fiyatlarını karşılaştırmaya başlayabilirsin!

Sıkça Sorulan Sorular

En Çok İncelenen Klozet Markaları Hangileridir?

Cimri.com
Cimri.com'da ziyaretçilerin ürünlerini en çok inceledikleri 5 Klozet markası:

En Çok İncelenen Klozet Ürünleri Hangileridir?

2021 yılı Klozet Fiyatları ne kadar?

Cimri.com
20 Nisan 2021 tarihinde Cimri.com’da yer alan 241 Klozet modeli içerisinde en ucuz Klozet fiyatı 32.5 TL iken, en yüksek Klozet fiyatı 47958.15 TL olarak sitemizde yer alıyor. Tüm Klozet fiyatlarının ortalaması alındığında ise 20 Nisan 2021 tarihinde ortalama Klozet fiyatı ise 609.07 TL olarak sitemizde yer alıyor.

En Çok İndirim Bulunan Klozet Ürünleri Hangileridir?

Cimri'nin Seçimi
Bosphorus Kırmızı Papatyalı Klozet Kapağı
Bosphorus Kırmızı Papatyalı Klozet Kapağı
En Ucuz Fiyatlarla Yakında Cimri.com'da
Market Broşürleriİndirimli ÜrünlerKampanyalar ve İndirim KuponlarıGünün FırsatlarıÜye Ol

Klozetler

Evlerde insanların ihtiyaçlarını karşılamak için yapılan bir çok alan vardır. Tuvaletler de amacına uygun olarak kullanılan yerlerdir. Ülkemizde iki tür tuvalet vardır. Bunlardan biri alafranga, diğeri alaturkadır. Alafranga tuvalet denince akla klozet gelir. Klozet ise üzerine oturularak kullanılan genelde banyolarda yer alan kapaklı tuvaletlere verilen addır. Klozetler yapılarına göre ikiye ayrılır. Ayaklı klozetler yere monte edilerek yapılan klozet türüdür. Ayaksız tuvalet ise duvara monte edilerek yapılan klozetlere denir. Klozet türleri sadece bunlara göre ayrılmadığı görülür. Farklı şekilde de ayrımı yapılabilir. Çıkışlarına göre arkadan çıkışlı, alttan çıkışlı yada asma klozet diye de ayrım yapıldığı görülür. Diğer bir ayrım ise rezervuarlarına göre yapılır. Tüketiciler bu özellikleri değerlendirip en uygun modelini alabilirler. Klozetler oturularak kullanılan ve farklı firmalar tarafından farklı çeşitleri üretilen ürünlerdir. Klozetler içerdiği unsurlara göre olarak klozet takımı olarak da firmalar tarafından piyasaya sürülür. Tüketiciler de klozetlerin içerdiği bu farklılıklara göre ihtiyacı olduklarını tercih edebilirler.

Klozet Çeşitleri

Ev alırken, evinizin içini yaptırırken veya bir şey alırken farklı model ve stilde yer alan ürünlerden herhangi biri tercih edilebilir. Aynı şeyi evinizde kullanacağınız klozetler için de yapılabilir. İlk önce evimizde ayaklı mı yoksa ayaksız mı klozet tercih edeceksiniz ona karar vermemiz gerekir. Tabi klozetin farklı şekilde isimlendirilen çeşitleri olduğunun da unutulmaması gerekir. Evinizin dekorasyonu yaparken kullanılan eşyalardan aksesuarlara kadar her parçası için farklı model ve çeşitte ürünler ile karşılaşılabilir. Klozette evlerde olan önemli bir ünite olarak karşımıza çıktığını görüyoruz. Klozet tercih ederken klozet modellerini iyi araştırıp ev dekorasyonuna uygun bir modelini tercih edebilir. Piyasada bulunan klozet çeşitleri de klozet arayan tüketicilere farklı özelliklerde ve farklı modellerde birçok ürün sürdüğünü görürüz. Klozetler sadece ayaklı veya ayaksız veya farklı isimler ile adlandırılan türleri olduğu gibi kullanım rahatlığı sunan veya yapılan işlemleri kolaylaştıran kullanım açısından pek çok kolaylık sunan çeşitleri de bulunur. Klozetlerin bazılarının sensörlü olması buna örnek olarak gösterilebilir. Bu sadece bir özellikli bunun dışında klozet üreten firmalar yaptıkları yenilikçi ürünler ile tüketicilere farklı özelliklerde ürünler sunmaya çalışarak rakiplerden ayrılmak isterler. Klozet alırken dikkat edilmesi gereken özelliklere bakıldığında ilk özellik klozetin boyutudur. Klozetin yer aldığı yere göre uygun boyutta olan biri tercih edilmesi gerekir. İkinci olarak klozetin şeklinden bahsedilebilir. Oval mı veya köşeli yada başka bir şekil mi seversiniz ona göre bir ürün tercih edilebilir. Tercih edilecek klozetin montaj şekli de bir diğer özellik olarak görülür. Her üründe olduğu gibi klozetin malzemesi de önemli bir unsur olarak karşımıza çıkar. Sağlık açısından da düşünüldüğü zaman kullanılan malzemenin önemi bir kat daha artar. Rezervuarın nerede olduğu da klozet tercihlerinde karşımıza çıkan bir diğer husustur. Gizli veya dışarıda olmasına göre de bir tercih yapılabilir. Renk ve klozet kapağı da klozet tercih edilirken göz önünde bulundurulması gereken husustur. Klozetleri üreticiler kapak rezervuar yada başka ürünler şeklinde klozet seti olarak da piyasaya sunarlar. Klozetler bu içerdiği parçalara göre 2’li klozet takımı, 3’lü klozet takımı veya 5’li klozet takımı gibi takım halinde de piyasada yer alır. 

Klozet Satın Alırken Hangi Özelliklere Dikkat Edilmeli

Klozet satın alırken dekorasyon açısından size uygun olan bir modeli tercih etmek yerinde olabilecek karar olur. Dekorasyon olarak uygun modeli almadan önce klozetin neden yapıldığı özelliklerinin ne olduğuna bakmak gerekir. Klozetin yer aldığı alan göre uygun boyutta olanı ve tercihe göre ayaklı yada ayaksız olanı tercih edilebilir. Piyasada yer alan klozetlerin çoğu beyaz renk olsa da farklı renklerde üretim yapan firmaların ürünleri de bulunur. Tercih edilecek olan klozetin ayaklı yada ayaksız olmasına göre ve konulacağı yere göre oval köşeli yada farklı bir şeklinin uygun olan boyuttaki modeli tercih edilebilir. Rezervuar da dekorasyon açısından önemli bir konudur. Rezervuarın gizli yada açık olacak şekilde olan türlerinden birini tercih edilebilir. Klozet kapakları da aldığınız ürüne göre değişen parçalardır. Uygun bir klozet kapağı modeli daha uyumlu bir takım olmasına neden olur. Klozet takımı şeklinde alınan ürünler banyonuzda daha şık durabilir. Klozet tercih edilirken klozet markalarının piyasaya sunduğu çeşitleri arasından size uygun olanını alınabilir.

Klozet Fiyatları

Klozet firmaları farklı çeşitlerde ve özellikler de birçok ürün üreterek tüketicilere sunar. Her ürünün kendine göre de bir fiyatı olur. Klozet fiyatları da üretilen ürünün özelliklerine göre değişir. Klozetin her bir özelliği bu fiyatları etkiler. Ayaklı klozet veya ayaksız klozet modellerini farklı olabileceği gibi klozet kapağının nasıl olduğu da bu fiyatları etkiler. Klozetin bahsedilen rezervuarının dışarda yada içerde olma özelliği de bunu etkileyen diğer bir faktördür. Klozetin şekli boyutunu etkileyen bir durumdur. Klozetin şekline göre fazla malzeme kullanılabilir. Ayrıca kullanılan malzemenin kalitesi de klozetin fiyatını etkileyen bir unsurdur. Klozetin tek yada takım şekilde satılması ve tüketicilerin bunu kaç parçalı olarak tercih ettiği de fiyatı etkileyen bir başka konudur. Başka bir konuda klozetin üretiminde kullanılan teknolojidir. Bahsetmiş olduğumuz bu hususlar klozetin maliyetine etkileyerek fiyatını belirleyen hususlardır.

Bizi Takip Edin!

Copyright © 2007 – 2021 Cimri A.Ş. Cimri markası ve logosu, Cimri A.Ş.'nin tescilli markasıdır.
Tüm hakları saklıdır. Bu siteyi ziyaret edenler Kullanıcı Sözleşmesini okumuş ve kabul etmiş sayılırlar.

AppStoreGoogle PlayAppGallery