iştirakidir.
2.600 - 2.600 TL (1 Fiyat Seçeneği)
0 Yorum
Puan Ver GÖNDER

Vestel V-Fashion 24 A Klima

2.600,00 TL (1 Fiyat Seçeneği)
Aradığınız Ürünlerde En Uygun Fiyatlar n11.com'da!
akbank.com
Bu ürünü 132.72 TL'den başlayan taksitlerle almak ister misiniz?
Hemen Başvur
  • Daha Fazla Göster (-29) Gizle
ÖZELLİKLER
  • Özellikler

  • Hız Kademesi Var
  • Isıtma Kapasitesi 25000 BTU
  • Klima Teknolojisi İnverter Klima
  • Klima Tipi Duvar Tipi
  • Klima Türü Split Klima
  • Soğutma Kapasitesi 24000 BTU
YORUMLAR
0 Kullanıcı Puanı 0 Kullanıcı Yorumu
1 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
2 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
3 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
4 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
5 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
Resim Yükle
Puan Ver
GÖNDER
İNCELEME
Vestel V-Fashion 24 A Klima Vestel’in tasarımı ve performansıyla fark yaratan klima modeli Vestel V-Fashion 24 A, test merkezimizin konuğu oldu.
Yazar: Ömer Balk 15/07/2015

Vestel’in en şık tasarımlı Fashion serisinin en yüksek soğutma ve ısıtma kapasitesini sunan modeli Vestel V-Fashion 24 A, serinin diğer modellerine göre biraz daha donanımlı. Vestel’in 24.000Btu/s soğutma kapasitesine sahip, Vestel V-Fashion 24 A modeli, şık tasarımı ve yüksek kapasitesiyle dikkat çeken bir model. Soğutma konumunda A sınıfı enerji tüketimi sunan klima, zengin özelliklerle donatılmış. Ev ve küçük ofisler için yeterli bir performans sunan Vestel V-Fashion 24 A, ısıtma konusundaysa biraz fazla tüketim sergiliyor. 

Şık tasarımıyla her türlü ortamda rahatlıkla kullanım sunan Vestel V-Fashion 24 A klima modelinin tasarımıyla incelememize başlayalım.

Tasarım

Vestel V Fashion 24 A, isminden de görebileceğiniz üzere modadan ilham alınarak tasarlanmış bir ürün. Vestel’in diğer klima modellerinden biraz daha farklı tasarıma sahip olan Vestel V-Fashion 24 A, şık tasarımıyla göz dolduruyor. Klimanın iç ünitesi 351 x 1146 x 214mm boyutlarında. Üst bölümde yer alan hava giriş panelleri yukarıya doğru eğimli tasarlanmış. Filtrelere daha fazla yer açan bu tasarıma ek olarak, ön bölüm bombeli yapıya sahip. Ön panelin sağ üst köşesinde Vestel logosu yer alıyor. Panelin alt bölümündeyse dijital ekranı da içine alan siyah bölüm, klimaya modern bir hava katmış. Siyah bandın hemen altından klimayı açıp, filtrelere ulaşabiliyorsunuz.

Fashion 24 A’nın toz ve partikülleri filtreleyen ön filtresi çıkarıp yıkanabiliyor. Bu özelliğin yanı sıra, klima üzerinde yeşil çay bulunan doğal çay özünden yapılan ve doğal bir anti-virüs olan Catechin filtre yer alıyor. Bu filtre sigara dumanı gibi istenmeyen havayı toplayarak hava kalitesini arttırıyor. Ayrıca Fashion 24 A, gümüş iyon filtresi ve aktif karbon koku filtresiyle donatılmış.

Ortada yer alan ekran üzerinden ayarladığınız ısıyı görebiliyorsunuz. Dijital göstergenin her iki yanında da fonksiyonların durum göstergeleri bulunuyor. Turbo, uyku, buz çözme, nem alma, soğutma ve ısıtma konumlarının aktif olduğunu bu bölümden görebiliyorsunuz. Siyah renkli bant klimaya farklı bir hava kazandırmayı başarmış. Alt bölümdeyse hava çıkışları konumlandırılmış. Vestel V Fashion’ın 4 yönlü hava salınımı sağlayan kanatları, hem yatay hem de dikey açılarda hava çıkışı sağlıyor. Havayı istediğiniz gibi aşağı yukarı ve sağa sola dağıtabiliyorsunuz. Konforunuzu bozmadan içeride hava sirkülasyonunu sağlayabiliyorsunuz.

619 x 811 x 320mm boyutlarındaki klimanın dış ünitesi, en kilit eleman olarak karşımıza çıkıyor. Fashion 24 A modelinin dış ünitesi, 18 A modeliyle aynı boyutlarda ve serinin diğer modellerinin dış ünitelerinden biraz büyük. Klasik dış ünitelerden farklı olmayan Vestel V Fashion 24 A’nın dış ünitesi, 5 yıl kompresör garantisiyle geliyor. Dış ünitenin montajı, klimanın verimli çalışabilmesi anlamında büyük önem taşıyor. Dış ünitenin arka ve sol bölümünde hava girişi, ön bölümündeyse hava çıkışı için kompresör pervanesi bulunuyor. Dış ünitenin bağlantı noktalarıysa sağ bölümde toplanmış.

Donanım ve Performans

Vestel’in Fashion serisi 24.000Btu/s kapasiteli kliması Fashion 24 A, soğutma konumunda A sınıfı enerji tüketimi değerleri sunarken, ısıtma konumunda C sınıfı enerji tüketim değerlerine sahip. Çevreci R410A gazını kullanan klima, 24.030Btu/s kapasitesinde soğutma sunabiliyor. 2.190W/s enerji çeken klima, 3.21 enerji tasarruf oranına sahip. Bildiğiniz gibi, soğutma modunda 3.20 EER üzeri enerji tasarruf oranına sahip klimalar A sınıfı içerisinde yer alıyor. Vestel Fashion 24 A modeli de, yüksek kapasitesine rağmen 3.21 enerji tasarruf oranı sunarak A sınıfı enerji tüketimi sunuyor.

Klima ısıtma konumundaysa, 24.750Btu/s kapasiteli ısıtmaya sahip. 2.200W/s enerji çeken klima 3,27 performans katsayısıyla geliyor. Klimalarda ısıtma ve soğutma kapasiteleri ayrı ayrı hesaplanıyor ve enerji tüketim performansları değerlendiriliyor. COP olarak adlandırılan performans katsayısı ısıtma hesabında değerlendirme için kullanılıyor. 3,27 COP değerine sahip olan Vestel Fashion 24 A, ısıtmada C sınıfı enerji tüketim değerleri sunuyor.

Fashion 24 A 24.030Btu/s soğutma, , 24.750Btu/s ısıtma kapasitesiyle iyi ısı yalıtıma sahip ve doğrudan güneş almayan 60m2’lik alanı rahatlıkla ısıtıp soğutabiliyor. Isı yalıtımı zayıf ve fazla güneş alan 40m2’lik alanlarda da rahatlıkla kullanılabilir. Yüksek kapasiteli Vestel Fashion 24 A’yı tüm evinizi ısıtmak ve soğutmak içinde kullanabilmeniz mümkün.

Özellikler

Serinin en üst modeli olan Vestel Fashion 24 A, ultra sessiz çalışabilme özelliğiyle konforlu ve huzurlu bir kullanım vaat ediyor. 7 saatlik uyku modu özelliğiyle, rahat bir uyku çekmenizi sağlayan klima, yeşil çay yapraklarında bulunan doğal çay özlü Catechin filtre ile ortamın havasını, sigara dumanını ve kirleticileri toplayarak ortamın hava kalitesini arttırıyor.

Fashion 24 A üzerindeki filtreler çıkarılıp yıkanabiliyor. Catechin filtrenin yanı sıra klima üzerinde, ortamdaki bakteri ve mikro organizma oluşmasını engelleyen gümüş iyon filtre ve havadaki polen, su buharı gibi oluşumlarını gideren aktif karbon koku filtresi yer alıyor. İyonizer teknolojisini de kullanan Vestel Fashion 24 A, ortam havasını sterilize ederek negatif elektrik yüklü elektronları ortadan kaldırıyor. Bu sayede daha ferah ve stresten arınmış bir ortama kavuşabiliyorsunuz.

Ani ısınma ve soğutma sağlayabilen Fashion 24 A, turbo çalışma özelliğine sahip. Turbo özelliğiyle, 30 dakika içerisinde bulunduğunuz ortamı 18 dereceye soğutabilen klima, yine 30 dakika içerisinde 25 dereceye ısıtabiliyor. Kumanda üzerinde bulunan ısı sensörüyle hisset özelliğini kullanabiliyorsunuz. Hisset özelliği, oda sıcaklığından bağımsız olarak kumanda üzerindeki sensörle hissettiğiniz sıcaklığı ölçümleyerek, kullanıcıya daha konforlu bir ortam sunabiliyor. Klima üzerinde nem alma fonksiyonu da bulunuyor. Ortamdaki yoğun nem seviyesini düşürebilen Fashion 24 A, özellikle sahil kenarlarındaki kullanıcıların ihtiyaçlarını fazlasıyla karşılayacak özellikler sunuyor.

Sonuç

24.000Btu/s’lik kapasitesiyle Vestel Fashion 24 A, tüm evi soğutabilecek ve ısıtabilecek bir performans sunuyor. Soğutmada A sınıfı enerji tüketen klima, ısıtmada biraz daha yüksek tüketim göstererek C sınıfı tüketim yapıyor. Serinin en yüksek kapasiteli modeli olduğundan zengin özelliklerle donatılan Fashion 24 A, uygun fiyatıyla da beğenimizi kazandı.

Ömer Balk 15/07/2015
Vestel Klimalar