Marka
Hiper
 • En Popüler Ürünler
 • En Ucuz Ürünler
 • En Yeni Ürünler
ReklamAracınız kışa hazır mı? Güvenli yol tutuşu için kış lastiklerini listeledik.

  Bileşenler kategorisinde bulunan mouse ve klavyeler, bilgisayarların olmazsa olmazlarındandır. Cimri.com’da Everest, Logitech, A4 Tech, Microsoft ve Tochi gibi yüzlerce markanın içerisinden size ve kullanacağınız bilgisayara en uygun Mouse ve klavye modellerini bulabilir ve en ucuz fiyat karşılaştırma seçenekleri ile dilediğiniz modele kolayca sahip olabilirsiniz.

 • Klavye nasıl seçilmelidir?

  Klavyeler iki çeşide ayrılmaktadır. Q klavye ve F klavye olarak iki farklı yapıda sunulan klavyeler, sıklıkla karşımıza Q klavye formu ile çıkmaktadır. F klavye satın alacaksanız tuş diziliminin Türkçe olup olmadığına bakmanıza gerek yoktur. Ancak Q klavye seçecekseniz, satın almayı düşündüğünüz modelin ihtiyaçlarınız doğrultusunda Türkçe dil desteği bulunduğundan emin olmanız gerekmektedir. Klavye türünüze karar verdikten sonra bir diğer önemli nokta ise kablolu bir klavye mi yoksa kablosuz bir klavye mi tercih edeceğinizdir. Bu tercihinizi yaparken, klavyeyi ne için kullanacağınıza karar vermeniz gerekmektedir. Klavyeler pek çok farklı tasarımsal özelleştirmelere uğramışlardır. Klavyeler farklı tasarım ve boylarda karşımıza çıkabilmektedir. Daha rahat bir yazım için tuşlarına yön verilmiş ve ele oturması için farklı ergonomik şekillerde tasarlanmış modelleri tercih edebilirsiniz. Ancak bu tür klavyeler, kullanım açısından alanı daralttığı için pek fazla tercih edilmemektedir. Geniş tuş aralığına sahip ve geniş yüzeyli tuşlardan oluşan klavyeler kullanım açısından daha elverişli olmaktadır. Seçeceğiniz klavyenin tuş yükseklikleri ve malzeme kalitesi de tercihlerinizi belirleyecek önemli bir etkendir. Tuş yükseklikleri fazla ve tuşları sert bir klavye kullanırken elinizin yorulmasına neden olabilecektir. Geceleri de klavyenizi kullanacaksanız, klavyenizin aydınlatmalı olmasına özen göstermelisiniz.

 • Mouse seçiminde dikkat edilecek kriterler

  Bilgisayar kullanıcıların en çok ihtiyaç duyduğu bir diğer donanım aygıtı ise mousetur. Mouse alırken de klavyede olduğu gibi dikkatli ve özenli olmak gerekmektedir. Öncelikle satın alacağınız mouseun optik okuyucusunun olması ve USB port üzerinden çalışabilmesi gerekmektedir. Toplu mouseların sık sık temizlenme ihtiyacının bulunması ve stabilize olurken takılabilmesi nedeniyle artık pek fazla tercih edilmeyen bir mouse tipidir. Optik mouseların algılama gücü ve tarama kapasitesi, toplu mouselara göre çok daha yüksektir. Siz de profesyonel niteliklere sahip bir mouse kullanmayı tercih ediyorsanız bu noktada, lazer mouse tercih edebilirsiniz. USB olması da kesintilerin önüne geçmesini sağlamaktadır. Bilgisayarınızın kullanım amacına bağlı olarak mouse türüne de karar vermeniz gerekmektedir. Örneğin sadece internette sörf yapmak için kullanılan bilgisayarlarda, kablosuz mouse tercih edilebilir. mouseun estetik olmasına dikkat etmeniz gerekmektedir. Ergonomik boyutlarda olan mouselar, elinize oturmalı ve kullandığınız elinize uygun olmalıdır.

  Siz de ihtiyaçlarınıza en uygun mouse ve klavye modellerine Cimri.com’dan kolayca ve en ucuz şekilde sahip olabilirsiniz.