Marka
Inform
 • En Popüler Ürünler
 • En Ucuz Ürünler
 • En Yeni Ürünler
ReklamAracınız kışa hazır mı? Güvenli yol tutuşu için kış lastiklerini listeledik.
 • Bileşenler kategorisinde bulunan kesintisiz güç kaynakları, elektrik enerjisi ile beslenen sistemleri hem şebekede meydana gelen çöküntüleri hem de ani değişiklikler gibi gerilim dalgalanmalarına karşı korumakta ve aynı zamanda da enerji kesintisi sırasında enerji üreterek sistemin devamlılığını sağlamaktadır. Elektrik enerjisi ile beslenen sistemlere karşı iki görevi bulunmaktadır. Birinci görevi sistemi olumsuz şebeke koşullarına karşı korumakken bir diğer görevi ise kesinti sırasında bünyesinde depoladığı enerjiyi bir süreliğine sisteme aktararak sistemdeki işlemleri tamamlamak adına kullanıcıya zaman sağlamaktır. Cimri’deTunçmatik, Inform, Necron, Powerful ve Emerson gibi onlarca markanın işinize en uygun kesintisiz güç kaynaklarına ulaşabilir ve en ucuz kesintisiz güç kaynaklarına kolayca sahip olabilirsiniz.

 • Kesintisiz Güç Kaynaklarının Kullanım Alanları Nelerdir?

  Teknolojinin ilerlemesi ile elektrik enerjisine bağlılık artmaktadır. Özellikle bazı önemli kritik cihazlar, şebekelerde oluşabilen çok kısa süreli bozulmalardan da fazlası ile etkilenmektedir. Örneğin hastane, havaalanları ya da haberleşme merkezleri gibi yerlerin enerji kesintisi yaşaması oldukça kötü sonuçlara sebebiyet verebilmektedir. İşgücü kaybı yaşanmaması ve aynı zamanda kötü sonuçların yaşanmaması için de kullanılmakta ve kritik yüklerin kesintisiz güç kaynakları üzerinden beslenmesi gerekmektedir. Kesintisiz güç kaynaklarının genel olarak kullanım alanları; bilgisayar destekli otomasyon sistemleri, tıbbi elektronik cihazların bulunduğu hastaneler, havaalanı aydınlatmaları ya da hava trafik kontrol merkezleri, asansörler ve ısıtma ya da soğutma cihazları gibi pek çok farklı alanda kullanılabilmektedir.

 • Kesintisiz Güç Kaynağı Seçimlerinde Nelere Dikkat Edilmelidir?

  Kritik yükler için büyük görevler üstlenmektedir. Bu nedenle doğru bir şekilde seçmek oldukça önemli olacaktır. Öncelikle seçimlerinde yük tipine ve karakteristiğine dikkat edilmesi gerekmektedir. Seçilecek kesintisiz güç kaynaklarının trafolu ya da trafosuz olması veya tek fazlı ya da üç fazlı olmasına karar verilmesi gerekmektedir. Bir diğer dikkat edilecek önemli unsur ise güç faktörüdür. Sistemin gücü tespit edildikten sonra sistem gücüne uygun ve kaldırabilecek kVA değerlerinde seçilmelidir. Seçeceğiniz kesintisiz güç kaynağında önemli bir diğer nokta ise aküdür.

  Siz de işlerinize en uygun kesintisiz güç kaynaklarına Cimri.com’dan en ucuz fiyat seçenekleri ile sahip olabilirsiniz.