Sıkça Sorulan Sorular

En Çok İncelenen Kedi Kapısı Markaları Hangileridir?

Cimri.com
Cimri.com'da ziyaretçilerin ürünlerini en çok inceledikleri 5 Kedi Kapısı markası:

2021 yılı Kedi Kapısı Fiyatları ne kadar?

Cimri.com
25 Eylül 2021 tarihinde Cimri.com’da yer alan 57 Kedi Kapısı modeli içerisinde en ucuz Kedi Kapısı fiyatı 88.82 TL iken, en yüksek Kedi Kapısı fiyatı 2178.82 TL olarak sitemizde yer alıyor. Tüm Kedi Kapısı fiyatlarının ortalaması alındığında ise 25 Eylül 2021 tarihinde ortalama Kedi Kapısı fiyatı ise 240.88 TL olarak sitemizde yer alıyor.
Cimri'nin Seçimi
Miglior Gatto Tavşanlı 405 gr Kedi Konservesi
Miglior Gatto Tavşanlı 405 gr Kedi Konservesi
En Ucuz Fiyatlarla Yakında Cimri.com'da
Ever Clean Lavender 10 Lt Kedi Kumu
Ever Clean Lavender 10 Lt Kedi Kumu
En Ucuz Fiyatlarla Yakında Cimri.com'da
Market Broşürleriİndirimli ÜrünlerKampanyalar ve İndirim KuponlarıGünün FırsatlarıÜye Ol

Kedi Kapısı

Kedi sahipleri için kedileri adeta ailelerinin vazgeçilmez bir parçasıdır. Bunun sonuçlarından bir tanesi de kedileri için yapılan her türlü alışverişte maksimum dikkati göstermektir. Kedilerin bakımı için ihtiyaç duyulan ve kalitesine dikkat edilmesi gereken birçok farklı malzeme bulunur. Kedi taşıma kabı, kum, kum kabı, kürek, tırmalama tahtası ve mama gibi malzemeler bu ihtiyaçların başında gelir. Diğer bir önemli kedi eşyası ise kedi kapısıdır.  Neredeyse tüm kediler karakter olarak oldukça özgür yapılı canlılardır. Birçok kedi gün içerisinde dışarı çıkmak ve hava almak ister. Kedi kapısı, düzenli olarak dışarı çıkıp geri gelen kediler için oldukça gerekli bir ihtiyaçtır. Bu ürün hem kedileri hem de sahiplerini oldukça rahatlatır ve aynı zamanda, zamandan tasarrufu sağlar. Kedi kapısı sayesinde kedileriniz size ihtiyaç duymadan dışarı çıkıp geri gelebilir. Kedinizin rahatlama ve mutlu olma ihtiyacını gidermek için sizden bağımsız olarak içeri girip çıkabilmesini sağlamak mantıklı bir karar olur. 

Kedi Kapısı Modelleri

Kedi kapısı modelleri, kedinizin ihtiyaçlarına ve evinizin yapısına göre değişiklik gösterir. Kedi kapıları genellikle ev kapısının alt kısmında kediler için özel olarak tasarlanmış bir boşluk olarak tanımlanır. Kedi köpek kapısı modellerinin birbirinden farklı kilit türleri bulunur. İlk olarak değerlendirilebilecek modellerden bir tanesi basit kilit mekanizması olan kedi kapılarıdır. Bu modeli tercih eden kedi sahipleri kapının kilidini manuel olarak ayarlayabilir. Bu sayede kedinizin ne zaman çıkıp çıkmayacağına karar verebilirsiniz. Bu modellerin çift yönlü ve dört yönlü seçenekleri bulunur. Çift yönlü kedi kapıları, en uygun seçenekler arasında yer olur. Oldukça basit bir mekanizmaları bulunur. Kalın kapılarda kullanılacağı zaman tünel satın alınması da gerekebilir. Dört yönlü kapıların en dikkat çeken özelliği cam kapılar için de uyumlu şekilde tasarlanmalarıdır. Kedi kapısı cam için seçenekler arayan kullanıcılar dört yönlü modelleri değerlendirebilir. Diğer bir model türü ise elektromanyetik kedi kapısı olarak adlandırılabilir. Bu modeller kedinizin tasmasına yerleştireceğiniz özel yapılmış bir mıknatıs yardımı ile açılır. Bu sayede kapıdan kediniz dışında bir şeyin girmesi engellenir. Aynı zamanda sizin kapının kilidine vakit ayırmanıza da gerek olmaz. Bu modeller sesi maksimum düzeyde izole edecek şekilde tasarlanır. Ürünlerin içinde genellikle kendi pili bulunduğu için elektrik kesilmesi gibi durumlarda sorun yaşanmaz. Kapınıza özel olarak ayarlamak mümkündür.Başka bir kedi kapısı modeli ise mikroçipli kedi kapısı modelleridir. Bu mikroçip sayesinde kapı yalnızca sizin kedinizi tanır. Başka kedilerin giriş yapmasına müsaade etmez. Aynı zamanda tasma gerekliliğini de ortadan kaldırır. Aynı zamanda mikroçip tanımalı kapıların birçok modeli, sessiz yapıları ile de kullanıcılarını rahatlatır. Dışarıdan gelen sesleri yalıtımı sayesinde herhangi bir rahatsızlığa sebebiyet vermez. Aynı zamanda gereksiz sesler ile kedinizi tedirgin etmez ve kapının kullanımını arttırır. Modellerin hepsi birbirinden farklı ideal özellikleri ile kullanıcılar farklı seçenekler sunar. Farklı modeller; farklı kediler, aileler ve kapılar için ideal olabilir. Ancak tüm modeller kedinizin hayat kalitesini gözle görülür şekilde arttırır. 

Kedi Kapısı Kullanımı

Kedi kapısı kullanımı ile ilgili en önemli konu kedi kapısı montajı ile ilgili verilmesi gereken kararlardır. Kedi kapılarının bazı modellerinin montajı için profesyonel yardım almak oldukça gerekli olabilir. Özellikle cam kapılara yapılacak montaj işlemlerinde kullanıcıların bireysel denemeleri başarısız olabilir. Bunun sebebi camı kesmek için daha profesyonel araç gereçlere gerek duyulmasıdır. Ancak mıknatıslı modeller genelde montajlarının kolay olması ile dikkat çeker.Kedi kapıları; duvar, ahşap, alüminyum, plastik, cam, metal ya da tahta gibi farklı materyallere monte edilebilir. İlk olarak değerlendirmeniz gereken konu kedi kapısının pozisyonudur. Gerekli şablonu belirlediğiniz bölgeye çizebilirsiniz. Kapıya göre değişebilmek ile birlikte genelde yükseklik 15 santimetre civarında olur. Belirlenen bölgenin çevresindeki köşelerde vida delikleri açılır. Sonrasında tercih edilen bölge düzgün şekilde kesilir.  Kedi kapısı için gerekli olan conta ve vidalar yardımı ile sabitleme işlemi yapılır. Sabitleme işleminin başarılı olduğuna emin olduktan sonra süreç biter. Montaj süreci doğru şekilde halledildiğinde ortaya kedilerinizin huzur içinde kullanabileceği bir kedi kapısı çıkar.

Kedi Kapısı Satın Alırken Hangi Özelliklere Dikkat Edilmeli?

Kedi kapısı satın alırken dikkat edilmesi gereken özellikler genelde kapı ve kedi ile ilgilidir. Kedi kapıları dış kapılara ya da bahçe kapılarına yerleştirilebilir. Ama aynı zamanda kedilerin temiz hava alabilmesi için balkon kapılarına yerleştirmek de tercih edilen bir durumdur. Bu kapıların materyalleri de kedi kapısı satın alma sürecinizi doğrudan etkileyebilir. Örneğin; cam kapılar için dört yönlü kedi kapısı tavsiye edilir. Ancak ahşap bir kapı için çift yönlü bir kedi kapısı genellikle yeterli olur. Belirli bir kalınlığın üzerindeki kedi kapılarında ekstra tünel materyali kullanımı oldukça gereklidir. Sonrasında dikkat etmeniz gereken bir konu ise kedinizin ebatıdır. Kedinizin rahat bir şekilde geçeceği boşluğu ayarlamak önemlidir. Eğer kediniz yavru ise büyüme payını da katmak mantıklı olur. Ancak kedi kapısını çok büyük yapıp istenmeyen durumların oluşmasına da müsaade etmemek iyi bir karardır. Bunlar gibi birçok farklı detaya dikkat ettikten sonra kedi kapınızı seçebilirsiniz. Kedi kapısı satın almak istiyorsanız, cimri.com’dan fiyat karşılaştırması yapıp kararınızı verebilirsiniz.

Bizi Takip Edin!

Copyright © 2007 – 2021 Cimri A.Ş. Cimri markası ve logosu, Cimri A.Ş.'nin tescilli markasıdır.
Tüm hakları saklıdır. Bu siteyi ziyaret edenler Kullanıcı Sözleşmesini okumuş ve kabul etmiş sayılırlar.

AppStoreGoogle PlayAppGallery