Kedi Kapısı

En Ucuz Kedi Kapısı Fiyatları

61 ürün gösteriliyor.
  • En Popüler Ürünler
  • En Ucuz Ürünler
  • En Yeni Ürünler
ReklamAracınız kışa hazır mı? Güvenli yol tutuşu için kış lastiklerini listeledik.

Özgür ruhlu bir canlı olan kedi; kapalı alanlardan hoşlanmaz. Özellikle bahçeli bir evde yaşıyorsa sürekli dışarı çıkmak ve içeri girmek isteyecektir. Gün içerisinde defalarca kapıyı açıp kapatmak zahmetli bir iş olacağından, kediler için özel üretilmiş kapılardan edinip sokak kapısına veya balkon kapısına monte edebilirsiniz. Kendi özel kapısından rahatça eve giriş çıkış yapabilen kediniz mutlu olacaktır. Siz de kediniz için kapı modellerine bakmak istiyorsanız en ucuz kedi kapısı modellerini bulabileceğiniz Cimri.com’a göz atmalısınız.

Kedi Kapısı Nedir?

Kapıların alt kısımlarında, özellikle ortaya denk gelecek şekilde açılan deliğe takılarak kedilerin rahatça içeri girişini ve dışarı çıkışını sağlayan özel malzemelere verilen isimdir. Kedi kapıları pvc, cam ve ahşap malzemelerden üretilmektedir. Sadece sokak kapılarına değil, aynı zamanda evin içindeki odalar arasında da kediye geçiş kolaylığı sağlamak amacıyla oda kapılarına da monte edilebilir.

Kedi Kapısı Ne İşe Yarar?

Kedi besleyenlerin en büyük sorunlarından biri, sürekli dışarı çıkmak isteyen kedilere her seferinde kapıyı açmak zorunda kalmalarıdır. Monte edilmesi çok kolay olan kedi kapısı ile bu sorunu kolayca halletmek mümkündür. Yalnızca kedinin geçebileceği büyüklükte olan bu kapılar herhangi bir güvenlik riski taşımaz. Soğuk ve sıcak havanın evin içerisine girmesine imkân vermeyen bu kapıların ses geçirgenliği de minimum düzeydedir.

Dönebilen, sağlam ve kaliteli malzemelerden üretilen bu minik kapılar; kediye zarar vermeden giriş-çıkışlarını rahatça yapmalarını sağlar. Çift yönlü kedi kapısı istenilen yöne hareket edebilecek şekilde tasarlanmıştır. 4 yönlü kedi geçiş kapısı ise; sağ-sol ya da yukarı-aşağı hareket edebilen bir kapağa sahip modellerdir. Kilitlenebilme özelliği olan modeller oldukça rağbet görmektedir. Kedi için kapı modelleri içerisinde yüksek güvenlik sağlayan bir diğer model; manyetik mıknatıslı kedi giriş kapısıdır. Kapı üzerindeki manyetik alan sizin kedinizin boynundaki mıknatıslı parça ile otomatik olarak açılır ve yabancı kedilerin girişine imkân vermez.

Kedi giriş kapısı ölçüleri kedinin fiziksel yapısı ile doğru orantılı olarak seçilmelidir. Bu kapı; sokak kapısına monte edilebileceği gibi balkon kapısına da monte edilerek, kedinin balkona giriş çıkışına imkân tanır. Özel kapısından geçen kedi; balkona konulmuş kedi kumunda ihtiyacını rahatlıkla giderebilir ve balkonda temiz hava alabilir.