Marka
Lexmark
  • En Popüler Ürünler
  • En Ucuz Ürünler
  • En Yeni Ürünler
ReklamAracınız kışa hazır mı? Güvenli yol tutuşu için kış lastiklerini listeledik.

Gündelik hayatın içinde öğrenciden öğretmene, resmi kurumdan özel şirketlere hemen her kesimden insan hayatı kolaylaştıran yazıcılara sahiptir. Yazıcıdan alınan çıktılar sayesinde birçok işe imza atılır, dönem ödevleri tamamlanır. Birçok alanda kullanılan yazıcıların en önemli parçalarından biri de mürekkebi içinde barındıran kartuşlardır. Yazıcınıza uygun özelliklerde ve renkte HP, Canon, Epson, Lexmark gibi markalara ait kartuş çeşitlerini en ucuz fiyatlarla Cimri.com’da bulabilirsiniz.

Kartuş Nedir?

Püskürtmeli yazıcıların mürekkebini içinde barındıran ve yazıcı içerisinde ani ısı yükselmesiyle oluşan basınçla kâğıda mürekkep püskürten küçük kutucuklardır. Yazıcıların yakıtı sayılır. Kartuş olmadan yazıcı görevini yerine getiremez. Genelde siyah mürekkepli kartuş çok tercih edilse de renkli kartuşlar da rağbet görmektedir.

Kartuş Çeşitleri Nelerdir?

Kartuş çeşitleri yazıcının modeline göre farklılık gösterir. Toner de bir yazıcı kartuşu sayılsa da aynı şey değildir. Kartuş, mürekkebi ısıtarak püskürtmesine rağmen, toner; mürekkebi toz halinde çalışır hale getirir. Kartuş ve toner farklı tip yazıcılarda kullanılır. Orijinal kartuşların doldurulması pek tavsiye edilmez fakat doldurmak istiyorsanız, kartuşun kesinlikle orijinal olduğundan emin olmalısınız. Kalitesiz, orijinal olmayan bir kartuş, doldurduktan sonra çıktı alırken yazıcınıza zarar verebilir. Kartuşta kullanılan mürekkebin de kaliteli olması şarttır. Kalitesiz mürekkepler püskürtme kısmını işlevsiz hale getirebilir. En kaliteli kartuş dolum ürünlerini de Cimri.com.da en uygun fiyat avantajlarıyla bulabilirsiniz.

Kartuş Seçimi Nasıl Yapılır?

Kartuşlarda en önemli nokta, yazıcıyla tanışma ve eşleşme işini gören çip kısmıdır. Bu eşleşme için yazıcının orijinal kartuşu tanıması gerekir. Bu yüzden yazıcı ile aynı marka kartuş kullanmak çok önemlidir. Kartuş seçimi yaparken, markanın kendine ait hologramına dikkat etmeniz size kolaylık sağlar. Kartuş üzerindeki barkot numaralarından da orijinal ürün sorgulaması yapılabilmektedir.

Kartuş seçiminde kaliteli ürünler ve markaları tercih etmeniz, ileride yazıcınızla problem yaşamamanızı sağlar. Çünkü her yazıcı, kendi orijinal kartuşu ile uyumlu olacak şekilde üretilir. Piyasadaki sahte kartuşların çip kısımları orijinal olmadığından kısa vadede işinizi görse de, uzun vadede en önemli yardımcınız olan yazıcınızın zarar görmesine yol açar. Orijinal markaların kaliteli kartuş modellerine Cimri üzerinden ulaşabilir ve yazıcı modelinizi tespit ederek, size uygun kartuşu en ucuz fiyat avantajıyla alabilirsiniz.