Marka
Lande
  • En Popüler Ürünler
  • En Ucuz Ürünler
  • En Yeni Ürünler
ReklamAracınız kışa hazır mı? Güvenli yol tutuşu için kış lastiklerini listeledik.

Güvenliği ve havalandırması büyük önem taşıyan bilgi işlem odaları, dağınık kablolardan kurtarılarak ve düzenli şekilde sıralanmış ekipmanlarla çok daha işlevsel hale gelir. Bu düzeni sağlamak için kabinet sistemleri denilen düzenleyiciler geliştirilmiş ve birçok şirket tarafından tercih edilmeye başlanmıştır. Siz de işyeriniz için böyle bir sistem kurmak istiyorsanız; Lande, HP gibi markalara ait en ucuz kabinet çeşitlerine Cimri.com’daki uygun fiyat avantajları sayesinde ulaşabilirsiniz.

Kabinet Nedir? Ne İşe Yarar?

Şirketler, holdingler, bilgi işlem merkezleri ve bilgisayar sistem odalarında, veri depolanan bütün donanım ve ekipmanların organize şekilde yerleştirilip dış etkenlerden korunması için üretilen kabin çeşitlerine; kabinet denir.

Yüzlerce bilgi, data veri girdisi olan ve sisteminde birçok server bulunduran kurumlarda güvenlik ve düzen büyük önem taşır. Kendine ait bir odası olsa bile bu gelişmiş sistemler genelde belli bir düzen içinde olmaz. Farklı yapıları ile tam bir koruma ve güvenlik sağlayan, Rack kabinet denen özel kasalar burada devreye girer.

Kabinet Çeşitleri Nelerdir?

Bilgi işlem merkezleri için vazgeçilmez hale gelen kabinet sistemi ölçülerine göre birçok çeşide sahiptir. Duvar tipi kabinet modeli; kilitlenebilir olması, bütün elektronik aygıtlarla kullanılabilmesi ve sağlam yapılarıyla öne çıkan modellerdir. Kilitli yapısı yetkisi olmayan kişilerin açmasına engel olarak güvenlik sağlamaktadır. Dünyada kabul edilen standart kabinet boyutları 19 inch ve altı cihazlara uygundur. Bu kabinet tipi fan modülleri ile havalandırma ihtiyacını da karşılar.

Dikili tip kabinet çeşitleri hareketli rafları sayesinde modemden yazıcıya, klavyeden monitöre kadar birçok ekipmanda kullanım kolaylığı sağlar. Havalimanları, holdingler ve büyük haberleşme ağına sahip işletmelerin tercihidir. Arka ve yan kapakları sökülebilir ve dayanıklı modellerdir. Kırılmaz dayanıklı camdan üretilir ve kabinet kilidi ile tam güvenlik sağlar.

Farklı en ve boylarda üretilen kabinet çeşitleri mevcuttur. Duvar tipi kabinetler genelde 7U 19 inch ile 18U 19 inch arasında üretilirler. Dikili tip modelleri ise 16U 19 inchten başlayarak 47U 19 inch ölçülere dek üretilir. Seçiminizi yaparken ihtiyacınızı doğru belirleyerek sistem güvenliğinizi kabinet odası sayesinde en üst seviyeye çıkarabilirsiniz.